Obserwatorzy

środa, 2 lipca 2014

bleeeeeeee.....

Nawracali mieczem, od zawsze dopuszczali się niegodziwości pod płaszczykiem dobra. Tak mijały wieki, a oni wykorzystywali swoją bezkarność...
Jednak czasy się zmieniły nauka szła na przód odbierając władzę kościołowi, który jest przeciwnikiem postępu, (przecież głupim narodem łatwiej manipulować).
Kościelną obłudę dobrze widać na przykładzie przestrzegania celibatu. Mam wrażenie że dla wielu ludzi ksiądz mający kochankę, dzieci nie budzi takich emocji jak właśnie obłuda! Jakim prawem ktoś taki ma innym mówić jak mają żyć!!! Kościół przeciwny jest antykoncepcji, aborcji jak łatwo im mówić skoro nie biorą odpowiedzialności nawet sami za to co robią. Widziałam reportaż jak to uwielbiany przez wiernych, porywający tłumy wikary miał kochankę, która zaszła w ciążę. Gdy rodziła na plebani on był w drugim pokoju muzyki słuchał. Dziecko zmarło. Co było ważniejsze? Egoistyczna obłuda czy życie w obronie którego drą się. Tak najłatwiej gdyż zarabiają na ślubach, chrztach… i tyle właśnie ich to wszystko obchodzi.

A ktoś pamięta upiorną Bernadettę zwaną siostrą?


Podobno Polska to kraj wolny, podobno jest wolność… nie wgłębiałam się w szczegóły ale zachowanie ludzi bojkotujących jakiś spektakl którego nie widzieli zapewne (?) to już moim zdaniem wiocha:Sztuka sztuką, może się podobać lub nie. Mogę zgadzać się lub stać w opozycji. Ale o ile bardziej przerażające sa postawy prawdziwych, realnych zwyrodnialców. - Czarnych i bezkarnych…
Rozmodlonych są tłumy których dziwnym trafem nie ma gdy trzeba faktycznie działać dla namacalnego dobra

do poczytania

8 komentarzy:

 1. Słyszałam o tej kontrowersyjnej sztuce i transparentach, które ludzie nosili... Nie miały nawet związku ze sprawą.
  Reportażu o tym wikarym nie znam :/. Ech.
  Uważam, że księża powinni móc zakładać normalne rodziny. Nie byłoby połowy tych wszystkich negatywnych historii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciwosc wprowadzila celibat dopiero w XI wieku, nie jest wiec on scisle zwiazany z naukami Chrystusa. Narzekac wszyscy umieja, ale pojsc i dokonac aktu apostazji... nikomu sie nie chce, a tylko w ten sposob mozna dac kosciolowi namacalnie do zrozumienia, jaki ma sie do niego stosunek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święty Piotr mówił coś o "życiu doskonalszym", ale nie jego słowa tylko jak słusznie napisałaś chciwość obawa o podział majątku podyktowała wymysł celibatu.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciekawe czemu usunęłaś ten komentarz.

   Usuń
 4. Witaj!
  Ooooo! Pingwiny na początek...
  A cała reszta to oszołomstwo.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, miło mi że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie, ale nie SPAMuj, komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię na pewno. Zwłaszcza jeśli masz g+ będzie mi łatwiej do Ciebie trafić gdy zostawisz adres bloga pod swoim komentarzem. Czasem mam zaległości, ale spokojnie, nadrabiam je:))
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!