piątek, 22 września 2017

Recenzja, Vianek - Odżywczy olejek do włosów każdego rodzaju

Produkt otrzymałam w prezencie od drzemiace-piekno autorki bloga drzemiace-piekno.pl która tym samym zachęciła i zmobilizowała mnie do olejowania włosów:)
Nie żebym jakoś szczególnie pomijała ten zabieg, ale jednak zdarza się że o nim zapominam chyba że jestem w trakcie testowania, lub po prostu teraz użytkowałam prezent, jeśli jesteście ciekawe jak się sprawdził zapraszam do dalszej części


Opis ze strony producenta: 

Odżywczy olejek, zawierający wyciągi z nagietka lekarskiegomiodunki plamistej i pięciornika gęsiego, przeznaczony do intensywnej pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Wspomaga ich odbudowę i wzrost. Połączenie olejów bogatych w witaminy (z pestek morelirokitnikowego) oraz masła avocado z lecytyną sojową i witaminą E zapewnia długotrwałe nawilżenie, wygładzenie i połysk. Preparat sprawdza się szczególnie do zabiegu olejowania włosów. Do stosowania również jako serum regenerujące końcówki.

Pojemność: 200 ml.
Termin ważności: 18 miesięcy od daty produkcji, 3 miesiące od momentu otwarcia.
Odżywczy olejek, zawierający wyciągi z nagietka lekarskiego, miodunki plamistej i pięciornika gęsiego, przeznaczony do intensywnej pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Wspomaga ich odbudowę i wzrost. Połączenie olejów bogatych w witaminy (z pestek moreli, rokitnikowego) oraz masła avocado z lecytyną sojową i witaminą E zapewnia długotrwałe nawilżenie, wygładzenie i połysk. Preparat sprawdza się szczególnie do zabiegu olejowania włosów. Do stosowania również jako serum regenerujące końcówki.


Sposób użycia:

" Na lekko wilgotne włosy zaaplikować odpowiednią ilość olejku, wmasować i owinąć włosy ręcznikiem. Pozostawić na min. 30 minut, a następnie zmyć delikatnym szamponem. Jako serum regenerujące niewielką ilość olejku wetrzeć w końcówki włosów."



Glycine Soja Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Coco-Caprylate, Persea Gratissima Butter, Calendula Officinalis Flower Extract, Pulmonaria Officinalis Extract, Potentillae Anserinae Herba Extract, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Oil, Lecithin, Parfum.



Glycine Soja Oil, Olej sojowy zawiera nienasycony kwasy tłuszczowe, m.in. kwas linolowy. Pełni funkcję emolientu (nawilża, chorni skóre przed nadmierna utratą wody), tworzy na skórze ochronny film. Zawiera wit. E. Chroni przed diząłaniem wolnych rodników, działa przeciwstarzeniowo.

Prunus Armeniaca Kernel Oil, Olej pozyskiwany z pestek moreli. Zawiera kwasy tłuszczowe takie jak: linolowy, palmitynowy i oleinowy. Pozyskiwany jest z wyciskania lub wyciągania pestek z owoców. Jest niestabilny chemicznie, dlatego ważne jest jego przechowywanie. Stosowany w preparatach pielęganycjnych np. jako olejek do kąpieli, czy masażu i kosmetyce kolorowej.
Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy

Coco-Caprylate, Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Substancja stosowana jako renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową. Nadaje płysk, co ma szczególne znaczenie w preparatach stosowanych do pielęgnacji włosów

Persea Gratissima Butter, Składnik dzięki zawartości lecytyny wykazuje lekkie działanie emulgujące. Używany w produkcji kremów, emulsji, mydeł, produktów do masażu ciała. Działa natłuszczająco, regenerująco, silnie odżywczo i ochronnie. Olej zbliżony w budowie do lipidów skóry, dlatego jest wysoce tolerowany, polecany do skóry dojrzałej, suchej i wrażliwej. Głęboko się wchłania, nie nabłyszcza, jest lekko gęsty. Wzmacnia i uelastycznia skórę oraz włosy.

Calendula Officinalis Flower Extract, Wyciąg roślinny, ekstrakt wodno - glikolowy z nagietka lekarskiego. Ziele i kwiat zawiera olejek eteryczny. Stosowany w recepturach wodnych i wodno - alkoholowych np. tonikach, lotionach, czy płynach. Używany w preparatach do pielęgancji niemowląt, po ekspozycji słonecznej. W produktach do higieny jamy ustnej, pielęgnacji skóry głowy i szamponach, kosmetykach myjących, do higieny intymnej oraz w produktach do pielęgnacji stóp i paznokci.
Substancja aktywna, wykazuje szerokie spektrum działania kosmetycznego (wywołuje efekt kosmetyczny na skórę), działa przeciwzapalnie, ściągająco, bakteriostatycznie, nawilżająco, a także przyspiesza regenerację naskórka

Pulmonaria Officinalis Extract, Emolient Substancja kondycjonująca Substancja aktywna Substancja ochronna Substancja odżywcza Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów Substancja ściągająca. Substancja wzmacniająca cebulki włosów - stosowana w szamponach do włosów.

Potentillae Anserinae Herba Extract, Dawniej we Francji stosowano wyciąg wodny z pięciornika (l'eau de beauté) do pielęgnacji cery


Tocopheryl Acetate, Substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywołane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wzmocnienie bariery naskórkowej nie tylko utrudnia wnikanie substancji obcych i zapobiega podrażnieniom, ale także hamuje TEWL (transepidermalną utratę wody) dzięki czemu wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwaienie skóry. Witamina E w formie estru - octanu tokoferylu, znalazła zastosowanie w kosmetykach plażowych, ze względu na zwiększoną trwałość w warunkach silnej ekspozycji na promieniowanie UV.
Przeciwutleniacz (antyoksydant), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Zapobiega lub w znaczny sposób ogranicza szybkość zachodzenia procesu utleniania zawartych w kosmetyku składników tłuszczowych, np. niektórych cennych olejów roślinnych. Dodatek antyoksydantów zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Zastosowanie tokoferolu w formie estrowej ma wpływ na modyfikację właściwości aplikacyjnych - mniejsze tłuszczenie form zawierających ester w porównaniu z tokoferolem.

Hippophae Rhamnoides Oil, Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja roślinna. Karotenoidy odpowiadają za własności regeneracyjne, przeciwzmarszczkowe oraz antyoksydacyjne oleju, a także poprawiają koloryt skóry i chronią przed promieniowaniem słonecznym. Flawonoidy wpływają korzystnie na drobne naczynka krwionośne. Kwas Omega-7 (palmityno-oleinowy) jest naturalnym składnikiem lipidów skóry, wpływa on na proces ziarninowania i regenerację naskórka, odpowiadając za gojące właściwości oleju rokitnikowego. Polecany w pielęgnacji cery dojrzałej, ze zmarszczkami, wymagajacej regeneracji.

LecithinLecytyna powstaje z mieszaniny diglicerydów kwasów tłuszczowych takich jak: kwas stearynowy, palmitynowy i olejowy, powiązanych z estrem cholinowym kwasu fosforowego. Obecna w tkance nerwowej organizmów żywych. Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Stabilizator emulsji - zapobiega rozwarstwianiu się faz w trakcie przechowywania produktu

Parfum.


Moja opinia:

Olejek otrzymujemy w plastikowej butelce z pompką, aparatura działa bez zarzutu. Sam olej ma dość ciemną barwę wpada w pomarańcz jak tak nałożę na dłonie by rozprowadzić na włosach. Jest optymalnie gęsty nie wodnisty nie przecieka przez palce choć jak wiadomo jest to olej i ma konsystencje płynną:)
Zapach produktu jest taki specyficzny dla marki ma taką cierpką charakterystyczną nutę, nie jestem jakąś szczególną fanką zapachów Vianka przyznam szczerze. Zapach jest intensywny czujemy go przez cały kontakt z olejkiem, w dodatku zostaje na włosach nawet po wysuszeniu. Jest wyczuwalny:)
Olejku używam na mokre włosy rozczesuję je palcami by jak najlepiej rozprowadzić olej po kosmykach, następnie spinałam je klamrą i na jakieś pół godziny lub więcej oddawałam się nadrabianiu zaległości blogowych:) Następnie zmywałam szampon jeśli jest łagodny to wystarczyły dwa razy w przypadki silniejszych specyfików pomiędzy umyciami stosowałam odżywkę do włosów.
Olej wzmacnia włosy i nadaje im ładny połysk dla tego chętnie stosuję go raz w tygodniu - chyba że zapomnę albo coś tam - same wiecie że nie zawsze mamy czas i możliwość na zabiegi domowe spa.
A to błąd, warto zdaniem moim nie zapominać o olejowaniu włosów gdyż odwdzięczają się pięknym wylądem i ślicznym połyskiem. Odżywczy olejek do włosów każdego rodzaju od Vianek ma dobry skład, ma ekstrakty roślinne z ekologicznych upraw - jak czytamy na opakowaniu, nie jest owocem cierpień zwierzaków laboratoryjnych co sprawia że używam go z czystym sumieniem.
Produkt dostęny jest w sklepach z naturalnymi kosmetykami oraz przez internet cena to około 20,00 za 200ml.
Tymczasem zapraszam Was na bloga drzemiace-piekno.pl.
Miłego dnia:)

56 komentarzy:

  1. Ja muszę uważać z olejowaniem włosów bo moje kudły nieszczęsne nie zawsze takowe zabiegi lubią :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a ja zapominam częściej niż kłaki moje zdecydują się zaprotestować:)

      Usuń
  2. Coraz częściej słyszę o tej marce ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy produkt. Może się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  4. Do włosów nie miałam za to do ciała tak i bardzo lubiłam ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Nigdy go nie miałam, ale Twoja opinia zachęciła mnie do kupna :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Na szczęście nie muszę olejować włosów :) wystarczy mi odzywka od czasu do czasu

    OdpowiedzUsuń
  7. Ostatnio nie olejuję włosów.. nie wiem co się stało, ale moje włosy oleje ostatnio odrzucają. Więc robię dłuższą przerwę!

    OdpowiedzUsuń
  8. Dotychczas nie miałam pojęcia, że taki produkt Vianka istnieje.
    Szczerze mówiąc lubię tę markę, więc bardzo mnie zainteresował.
    Super.
    Pozdrowionka serdeczne :) Megly (megly.pl)

    OdpowiedzUsuń
  9. Same zalety i nawet nie testowany na zwierzątkach...

    OdpowiedzUsuń
  10. Oooo przegapiłam, że takiego gagatka mają :P

    OdpowiedzUsuń
  11. b,edzie trzeba w końcu sprawdzić markę na sobie

    OdpowiedzUsuń
  12. Mam krem pod oczy tej marki, nie widzę większych zmian, ale olejek powinien się na mnie sprawdzić

    OdpowiedzUsuń
  13. Pani w aptece polecała mi tą markę, może faktycznie czas skusić się, chętnie taki olejek wypróbuję, dziękuję za post :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. olejek fajny jest, jak reszta produktów dzieżko mi powiedzieć może sie u Ciebie sprawdzą

      Usuń
  14. moja mama ma coś z tej firmy :D i bardzo sobie ją chwali :D
    http://czynnikipierwsze.com/

    OdpowiedzUsuń
  15. Mi też czasami zdarza się pominąć olejowanie, głównie ze względu na brak czasu :)

    OdpowiedzUsuń
  16. ja go bardzo lubię, jest wydajny i używam go przeważnie na noc :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Nie miałam jeszcze ale muszę wypróbować :-)

    OdpowiedzUsuń
  18. Od czasu do czasu warto zrobić sobie taką kurację olejkiem ;)
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  19. Regularne olejowanie daje świetne efekty :) Tego olejku jeszcze nie miałam ;)

    OdpowiedzUsuń
  20. Miałam jakiś olejek do włosów z tej firmy - może właśnie ten. I jego zapach uwielbiałam :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Nie miałyśmy jeszcze olejków do włosów ale z tej firmy byśmy chętnie wypróbowały :P

    OdpowiedzUsuń
  22. Ja mam z olejowaniem podobnie jak ty :) Nie zawsze jest czas :) Natomiast tego olejku jeszcze nie miałam, a z samej odżywczej serii mam krem pod oczy i jestem z niego zadowolona :)

    OdpowiedzUsuń
  23. ja mam tyle olejkow ze sie wyrobic z nimi nie moge ;)

    OdpowiedzUsuń
  24. Faza olejowa już za mną. Ale trzymam kciuki za wszystkie użytkowniczki :-)

    OdpowiedzUsuń
  25. Miałam z tej serii inne kosmetyki i byłam zadowolona :)

    OdpowiedzUsuń
  26. Nie miałam jeszcze okazji go przetestować. Coś nie mam motywacji do olejowania, a szkoda bo włosy byłyby w lepszej kondycji.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. motywacją są ładniejsze włosy ale czas.... i człowiek czasem taki zakręcony...

      Usuń
  27. Ja ostatnio zaniedbałam trochę olejowanie, ale głównie przez chorobę ;)

    OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!