piątek, 30 listopada 2018

Hasan czeka w schronisku na dom....

Dzień dobry Kochani!
Wiele emocji wzbudzają doniesienia wskazujące na to że rząd nasz szuka pieniędzy.... u właścicieli psów.... pisano o mandatach do 500 złotych za psa biegającego luzem klik.
Kolejna sprawa:  "posłowie rozpatrują nowelizację ustawy, która podniesie VAT na leki weterynaryjne z 8 do 23 proc."źródełko Podwyżka cen leków dotknie także przemysł mleczarski, mięsny a w ostateczności uderzy w kieszeń konsumenta. Wiele osób uważa że posiadanie psa powinno być luksusem.... ja uważam że każdy pies zasługuje na dobry dom ale nie każdy dom zasługuje na psa. Zamożność domu powinna podołać żywieniu i leczeniu pupila który kocha bez względu na zasobność portfela. Podwyżka cen zdaniem moim jest niebezpieczna dla samych zwierząt które mogą mieć zawężone możliwości do otrzymania pomocy nie tylko przez właścicieli ale i Fundacje które już na chwilę obecną mają sporo problemów także finansowych...
Sprawa podwyżek poruszyła znanego aktora filmowego i teatralnego. Artystę kojarzę z wielu filmów, dramatów: "Rewers", w PitBullu grał Podkomisarza Sławomira Desperskiego "Despero" za tą rolę został narodzony. Lista ról i nagród jest długa.... warto także zauważyć że zareagował na pomysły podwyżek cen leków, pisze na swoim fanpejdżu na FB klik:      Za oknem zimno, śnieg już zawitał u Ciebie? U mnie leży jak na razie cienka dosyć warstewka.
Zima to okres trudny zwłaszcza dla psów schroniskowych, tym trudniej psu im skromniejszą ma okrywę włosową. Tak się składa że moje ukochane bullowate mają sierść krótką bez podszerstka a co za tym idzie kompletnie nie są przystosowane do niskich temperatur. Taka sytuacja sprawia że zwłaszcza w tym okresie staram się pokazywać psy które mają mniej szczęścia w życiu które poskąpiło domu choćby tymczasowego. "Tymczas" to dom  który może być domem stałym to wielkie szczęście ale niestety nie każdy zwierzak tego doświadcza więc może spośród moich blogowych gości znajdzie sie ktoś komu spadnie w oko zwierz:)
Bohater dzisiejszego wpisu ma na imię Hasan, przebywa w schronisku w Gdyni.
Hasan niestety nie jest psem idealnym, choć naprawdę nie jest aż tak źle - wnioskując z opisu. Owszem pies wymaga opieki stanowczej, właściciel musi być człowiekiem aktywnym z doświadczeniem by umieć stawiać pupilowi granice i pokazywać czego sie oczekuje w sposób czytelny spokojny ale stanowczy. Na pewno przyda się kurs PT - pies towarzyszący.... zupełne podstawy - nauka chodzenia na smyczy gdyż pies - wnioskując z opisu ciągnie.
Zapraszam do opisu:


MIĘ: Hasan
PŁEĆ: Pies
WIEK: 4 lata
Hasan przebywa w schronisku dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni.
KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE / ODPCHLENIE: Tak / Tak / Tak
STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Pozytywny – do dzieci starszych, nie polecany do maluchów.
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Nie sprawdzono
ZDROWIE: Jednostronnie głuchy, obecnie po zabiegu otwarcia kanału słuchowego, wymaga starannej pielęgnacji uszu.
CHARAKTER: Pewny siebie, żywiołowy, pobudliwy.

 DLA KOGO: Dla osoby aktywnej, konsekwentnej, cierpliwej, wyłącznie doświadczonej w pracy z psami i potrafiącej dobrze czytać wysyłane przez nie sygnały.
OPIS: Hasan przyjechał do schroniska w Gdyni w kwietniu 2016 roku, został tam przekazany przez placówkę OTOZ Animals w Dąbrówce. W poprzednim miejscu przebywał przez około trzy miesiące, trafił do schroniska wskutek interwencji na posesji, gdzie przebywał z innymi psami.
Początki były trudne – psiak był dość zamknięty w sobie, czujny, z dużą nieufnością reagował na próby nawiązania kontaktu. W trakcie pobytu w schronisku otworzył się na znajomych sobie ludzi, obecnie uczy się współpracy z przewodnikiem. Wnioskując z jego zachowania podejrzewamy, że mógł być psem wiejskim, może podwórkowym, środowisko miejskie jest dla niego nowością.
Hasan jest rosłym, pięknie zbudowanym psem w typie amstaffa.
To bardzo silny, młody, energiczny zwierzak. W warunkach schroniskowych po wyjściu na spacer mocno ciągnie na smyczy, szczególnie tuż po wyjściu poza teren schroniska. Mocno ekscytuje go obecność innych zwierząt, przechodniów, pojazdów.
Wymaga przewodnika doświadczonego i bardzo cierpliwego, który stanowczo, ale spokojnie i czytelnie będzie wskazywał mu zachowania akceptowane i niepożądane, stopniowo wypracowując porozumienie z psem. Na pewno nie jest zwierzęciem, które samodzielnie poszukuje wsparcia w opiekunie, na początku znajomości z pewnością będzie próbował testować postawione granice. Praca z Hasanem polega głównie na obserwowaniu i kontrolowaniu jego emocji – tak, aby w porę przerwać nadmierne pobudzenie.
Wobec znanych sobie osób jest przyjazny, ale niezbyt wylewny. Do obcych może wykazywać rezerwę; potrzebuje czasu, aby przełamać lody.
Hasan jest jednostronnie głuchy, poza tym nie ma innych problemów zdrowotnych. Jeden z jego kanałów słuchowych jest całkowicie usunięty, drugi został udrożniony wskutek zabiegu wykonanego w schronisku. Ucho będzie wymagało zabiegów pielęgnacyjnych i dalszego leczenia, w przeciwnym razie psu grożą bolesne infekcje.

Jego stosunek do innych psów jest pozytywny, przy czym nie ma znaczenia ich płeć czy wielkość. Hasan dobrze się komunikuje, nie ma problemów w czytaniu cudzych intencji, jest dość uważny i nie nachalny. Wyraźnie potrzebuje kontaktu z czworonożnymi kolegami, jest ich ciekawy i chętny poznawania.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz kontrola przed i po adopcyjna. W sprawie Hasana prosimy o kontakt pod numerem telefonu 785- 022-322 lub mailowo: cozapies@gmail.comJeśli ktoś chciałby zasięgnąć infrmacji na temat Hasana zapraszam do kontaktu:

785- 022-322

lub mailowo: cozapies@gmail.com

36 komentarzy:

 1. Mi już brakuje słów, żeby napisać o tych tłukach z rządu. Nóż się w kieszeni otwiera :/ Kij ma dwa końce. Właścicieli zwierząt sporo. Ciekawe czy tak chętnie teraz będą na nich głosować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W głowie im się poprzewracało... powinni zwiększyć kary za znęcanie się nad zwierzętami

   Usuń
  2. no wiesz pieniądze są potrzebne... podwyżki z roku na rok do góry idą ;/

   Usuń
  3. no właśnie z tymi karami to nie takie łatwe i zapewne nie przyniesie takich przychodów....

   Usuń
 2. Paskudna sprawa :( Powodzenia dla Hasana!

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba nie mieć serca, żeby zrobić coś takiego. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Pies to luksus. Kazdy, kto tak twierdzi powinien się zdrowo puknąć w swój pusty łep! Jasne że trzeba mieć środki na utrzymanie i leczenie. Ale to jest wszystko do ogarnięcia. Jak się chce, to się da. W ostateczności są zrzutki na leczenie piesków! Co do vatu... to nic nie napiszę, bo bym musiała użyć niecenzuralnych słów. Ale z drugiej strony... to jest wynik demokratycznych wyborów! Chcieliśmy uniodemokracji? To ją mamy! Głupie Polaczki wybierają non stop socjalistyczne lewactwo? No to niech teraz nie kwiczą, że im podatki non stop podnoszą! A wystarczyłoby nie głosować w wyborach non stop na te same gęby! Wyrzucić z sejmu wszystkie partie, które już tam były i wszystkich partyjniaków... ale nie! Czynne prawo wyborcze powinno być przyznawane po badaniach psychiatrycznych i testach na zdolność do logicznego myślenia. Żeby byle idiota, co nie ma pojęcia o gospodarce, nie szedł i nie głosował na tych co mu więcej w zasiłku dadzą. Wrrr uniosłam się. Przepraszam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do zrzutek widzę że wszędzie tego pełno....a jak tego tak dużo to darczyńcy mogą przestać być łaskawi z czasem.... Co do tych wyborów to mnie dziwi jak tak patrzę po tym kto wygrał w wyborach na prezydentów miast.... widzę że jak ktoś załapał sie na stołek to dożywocie ma.... po minie naszego Szczurka z plakatu to miałam wrażenie że jego kampania to formalność. Nic nie sugeruję bo nie mam dowodów ale....hmmmm....
   Swoją drogą to obawiam się tego czy ten cały vat to nie był jakiś zastępczy temat.... ponoć niby czytałam że sie rozmyślili, ale czy aby na pewno? I czy jest coś od czego uwagę chcą odwrócić?

   Usuń
 5. Mam nadzieję, że dzięki nagłośnieniu, piesek szybko znajdzie dom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale słodka mordeczkę. Niby taki groźny ale mnie rozczula .

  Jak już chcą zrobić kary to za nie sprzątanie po zwierzętach lub zwiększyć kary za znęcanie się na zwierzętami .

  Chociaż mi te kary za chodzenie bez smyczy pasują . Bo wiele razy do mojego psa podbiegł duży pies . I musiałam ja brać na ręce . Pies może być łagodny ale jest mi obcy wiec nie wiem jak zachowa . I jak go wychował właściciel - bo są debike które uczą agrsji. Ale mogli by zrobić miejsc gdzie psy mogą się wyhasac .

  Natomiast z tymi lekami przeginają. Ludzie będą mieli problem by pomoc . Już właściciel nie którzy maja problem z sterylizacja i potem robią koszmarne rzeczy by się pozbyć się maluchów .

  Powinni prowadzić do finansowanie do sterylizacji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahah kary za niesprzątanie.... przypomniało mi się jak mieszkałam nie daleko Straży Miejskiej.... widzieliśmy z balkonu jak Pan Władza swego psa wyprowadza tam gdzie wszyscy. A jak już piesek załatwiony to ten sam strażnik "łapał" innych na braku kagańca u psa powyżej 40 cm w kłębie i za nie sprzątanie. Żeby bylo zabawniej to o całej akcji mandatowej była informacja na stronie SM.... miejscowej.

   Usuń
 7. Sorry za błędy ale coś mi int. Nawala

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie, że osoby medialne nagłaśniają pewne sprawy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze, że takie akcje są nagłaśniane, więcej osób ma szansę coś z tym zrobić!

  OdpowiedzUsuń
 10. O lekach i vacie nie słyszałam, ale kary mi odpowiadają.
  Nie mniej powinni wprowadzic obowiazek chodzenia na smyczy kazdego psa, a nie tylko dużego bo te małe podlotki dą nie raz gorsze i bardziej agresywne niż duże psy. Mając dużego psa zawsze chodziłam z nim na smyczy i do szału doprowadzały mnie małe psy rzucające się na mojego, a jak mój je łapą sprowadzał do parteru to właściciele pretensje mieli... no sorry ale to nie mój pies zaczepiał i to nie ja niereagowałam. Tak więc duży czy mały powinno obowiązywać jedno prawo...
  A o nie sprzątaniu nie wspomne, bo coś mnie trafia jak idę chodnikiem i na środku gowno 😠😠😠

  OdpowiedzUsuń
 11. Co do VATu, warto nagłaśniać, choć obawiam się, że to niewiele da. U nas co jakiś czas jest on powoli podnoszony, zresztą obecne 23% też miało być na rok, dwa a jest pewnie już 5 lat, czy jeszcze więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ja nie mam zwierzaka ale koleżanki z pracy pieseły mają i aż ich cisło jak o tym vacie słyszały

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie mam i są momenty że szczerze sie z tego cieszę.

   Usuń
 13. Powiem tak.Mam kota Milika. Ma 9 lat.Podrzutek od malutkiego.Doja nas ze wszystkich stron.Płacimy jak za zboże.Co Was dziwi?.Psy biegające po ulicach czy żebrzące fundacje?Mnie szkoda ,jednych i drugich.

  OdpowiedzUsuń
 14. Brak słów na ten rząd.

  Mam nadzieję, że piesek znajdzie dom<3

  OdpowiedzUsuń
 15. Nasz rząd większość rzeczy robi cichcem...

  OdpowiedzUsuń
 16. Wizyta u weterynarza i tak już sporo kosztuje i znam osoby, które z tego powodu nie leczą swoich zwierzaków :/ A teraz będzie jeszcze gorzej :(

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!