środa, 17 lipca 2013

pewne sprawy są, po prostu są i o tym się wie, odkąd zaczyna się być dorosłym. O tym się wie, że takie rzeczy są i już” – Joanna Borysewicz

Córka lidera zespołu Lady Pank, Joanna Borysewicz umawiała bogatych Panów z modelkami. Szczupłe wysokie inteligentne, wygadane, sympatyczne bardzo dziewczyny, prowadzące normalne życie studentki pracujące jako hostessy. Pewnego dnia dostawały telefon od Pani Joanny Borysewicz, z zaproszeniem na umówione spotkanie z Panem biznesmenem. Bankiet, wyjazd, spotkanie biznesowe... w hotelu przy kolacji bez zobowiązania.
Jemu zależy na reprezentatywnej dziewczynie, mówiącej dobrze po angielsku, potrafiącej się zachować, błyszczeć… ona dostaje wynagrodzenie za spotkanie. W czym problem?! Się zastanawiam.
Nikt jej nie zmuszał do tego, to był jej świadomy wybór. Myślę, że miała wiele korzyści: wchodziła w środowisko nie dostępne dla zwykłego zjadacza chleba, a co za tym idzie: znajomości, kontakty, jednym słowem świat elit. To myślę, że jest szansa zwłaszcza gdy jej kierunek studiów jest komuś potrzebny… po za tym dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą na czynsz, studia…
Tam gdzie sąd wydający wyrok skazujący Joannę Borysewicz na dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy. Za sutenerstwo czyli czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Z art. 204 § 2 kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest pozbawieniem wolności do lat trzech. W Polsce jak i w innych krajach świata jest przestępstwem.
 O tym nie mówi się głośno, na co dzień każdy wie, domyśla się, a gdy wybucha „afera” hipokryci kręcą głowami udając oburzenie podszyte zazdrością, złością że nie dostali, nie dostaną takiej szansy. Co najwyżej może sobie pomarzyć o ekskluzywnym wyjeździe, kolacji, bankiecie. W świecie elit podejście do pewnych spraw jest luźniejsze wnioskujemy z wywiadu.
Zazdrość czy pruderia? Uważam, że to indywidualna sprawa jak kto traktuje własne ciało: jeden zarabia na nim, „wyzwolona” oddaje ciało bo lubi, a jeszcze ktoś inny zachowuje świętość dla męża czy żony.
Agencja modelek świadcząca usługi także, a może specjalizująca się w kontaktowaniu modelek (?) z majętnymi Panami. Część Pań potrafi sama się „wkręcić”, część jakoś zaczyna a później jakoś samo się kręci.
Prostytucja ma wiele obliczy Panie pracują przy drogach, w agencjach, na ulicach, o tym każdy wie. Wiemy, że przez łóżko można awansować, dostać pracę. Oczywiście, że szef nie zmusza sekretarki do „nadgodzin” czy „sam na sam na biurku”… ale i ona nie zmusi go do dalszej współpracy, czy zatrudnienia etc.
Zestresowany Pan bywa bardzo Chojny za mile spędzony wieczór w miłym towarzystwie. Takie pieniądze są pokusą, a ofert nie brakuje… zatrudniona przez agencje tam gdzie się pojawia dostaje mnóstwo propozycji od różnych panów.
30 000 złotych za 10 dziewczyn to spora kwota za skontaktowanie. 3 000 za spotkanie. Dziewczyny zapewne miały więcej…
A problem dziewcząt sprzedawanych do domów publicznych pod „płaszczykiem” różnej maści… problem tego co wypycha kobiety na ulice, czy to kogoś interesuje?
„Piękna miłość” gdzie facet wykorzystuje dziewczynę, która wierząc w miłość, liczy na związek, są to zwykle są to młode dziewczyny, kobiety samotne. „Wspaniali Panowie” często okradają, naciągają, żyją na koszt kobiety spragnione odrobiny ciepła. Pasożyt chętnie ssie w końcu „piękna miłość” nie prawdaż?!
Nie widzę niczego złego w kontaktowaniu ze sobą osób. Biura matrymonialne przecież są legalne? Jest mnóstwo panów szukających tylko na sex? Portale społecznościowe biorące pieniądze od swoich Ucherów czy są stręczycielami?

Inną sprawą jest zmuszanie do prostytucji. 
16 komentarzy:

 1. ale tu nikt nikogo do niczego nie zmuszał. chciały mieć kase lub inne profity, uznały, że się nie zmydli i o co tyle krzyku? póki co, prostytucja nie jest w polsce karalna, a stręczycielstwo? stręczycielstwem zajmuje sie alfons na ulicy, czerpie zyski, a tu dziewczyny chciały dorobić. któraś nie miała wzięcia i doniosła. ot, i tyle...każda kobita sama rozporządza swoimi wdziekami.

  OdpowiedzUsuń
 2. To taki rodzaj sponsoringu...młode i ładne dziewczyny zawszę będą miały powodzenie,a jak udaje im się jeszcze na tym zarobić to już ich prywatna sprawa,to one z tym żyją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście gdyby tak było nie było by "sprawy" chodzi o Panią Joannę która kontaktowała Panów z Paniami, biorąc pieniążki za to...

   Usuń
 3. ...kogoś zabolało, że sam nie wpadł na taki pomysł albo nie spotkał się z modelką. Były dorosłe, nikt je na seks nie namawiał, płaca podatki więc o co chodzi. A już wiem o kasę...

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawe
  ciekawe
  z filiżanką kawy porannej wpadam by pozdrowienia zostawić :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację , wszystko dorosłe osoby przecież były
  i nikt nikogo do niczego nie zmuszał...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no ale wyrok zapadł... zastanawiam sie skąd te emocje?

   Usuń
 6. A bo ja wiem? Jak ktos lubi ten sport, mozna laczyc przyjemne z pozytecznym i bzykac sie za kase, nawet z Arabami.
  Co do Joasi, to slusznie ja skazali, bo czerpanie zyskow z cudzego nierzadu jest czynem karalnym i basta, a ona czerpala pelnymi garsciami. Byla sutenerka i nic tego nie zmieni, choc oczywiscie roznila sie klasa od ulicznego alfonsa. Robila jednak dokladnie to samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. krzywda się dziewczynom nie działa... po za tym nie każdy ma znajomości. A to zawsze szansa...

   Usuń
 7. Może się mylę... ale to my faceci traktujemy je i robimy z nich k..wy. Co to za dziwne potępianie i ich i tej babki. Bardzo niewielu facetów oparło by się takiej pięknej i młodej dziewczynie,, mając kasę, będąc znudzonym swoim związkiem, albo i życiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także nie rozumiem potępiania... zastanawiam się czy to pruderia czy zazdrość?

   Usuń
 8. ona chwilami nie wie co mówi , a zachowuje się jak rasowy alfons kierowany dobrym adwokatem. Żenada

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!