Obserwatorzy

niedziela, 15 czerwca 2014

Państwo prawa czy bezprawia?

90% zarejestrowanych w Urzędzie Pracy jest bez prawa do zasiłku. Składa się na nią przede wszystkim prawo które sprawia że pracodawcy nie opłaca się zatrudniać pracowników na umowę o prace. Tak więc ludzie świadczą zlecenie, dzieło, idą na czarno… często za mniej niż najniższa krajowa. Podstawieni pod ścianą (jeść trzeba, rachunki płacić) podejmują często działania a jako iż z pustego i Salomon nie naleje a nieszczęścia chodzą parami ludzie popadają w coraz większe problemy. Tak więc nie tylko lenistwo czy niezaradność ale czasem choroba, nieuczciwość ludzka działają destruktywnie. Obojętność Państwa Polskiego także nie pomaga, zapraszam do obejrzenia: 14 komentarzy:

 1. Z jednaj strony nie dziwie sie pracodawcom, ze nie maja ochoty zatrudniac na umowe, skoro na dobra sprawe jedna pensje musieliby placic pracownikowi, a druga w tej samej wysokosci panstwu jako skladki i podatki. Kogo na to stac? Z drugiej zas strony dziala chec jak najszybszego dorobienia sie jak najmniejszym kosztem i to powinno byc scigane.
  Przede wszystkim zas musi byc zmienione prawo pracy, bo w tej postaci sklania do robienia przekretow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda koszty zatrudnienia pracownika są ogromne. Taka "polytyka Panstwa"

   Usuń
 2. Urzędy pracy nie oferują pracy. Panie nie mają w zasadzie co w nich robić. Kursy jedynie dla osób po 55 roku życia. paranoja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze czego! Urząd Pracy jak sama nazwa wskazuje jest po to by jedni ludzie mieli pracę stałą, a reszta no cóż...

   Usuń
 3. Aż boję się co będzie kiedy skończę studia... W tych czasach nic tylko otwierać własny interes i na tym się dorabiać tylko... Skąd brać pieniądze na własną działalność?
  Porażka co się dzieje w tym kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, wszystko idzie ku samozatrudnieniu....

   Usuń
 4. Właśnie uczę się na WOS o systemie politycznym w Polsce. Zadziwiające, że ludzie potrafią stworzyć tak zawiły system a nie potrafią dać pracę innym. To trochę smutne...
  MSjournalistic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak właśnie jest, tylko ,że to nie Polska jet winna ,
  ale rządzący , których my wybieramy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no własnie kogo wybierać? Dlaczego społeczeństwo nie domaga się głosu?!

   Usuń
 6. Witam!
  Niestety, jaka władza, takie rządzenie...
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 7. ...sam takiego stanu doświadczyłem, urząd urzędem a ty radź sobie człowieku albo zdychaj. Ot Polska...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, miło mi że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie, ale nie SPAMuj, komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię na pewno. Zwłaszcza jeśli masz g+ będzie mi łatwiej do Ciebie trafić gdy zostawisz adres bloga pod swoim komentarzem. Czasem mam zaległości, ale spokojnie, nadrabiam je:))
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!