środa, 10 października 2018

Już jestem!!! Co u Ciebie?

Jupiiii!!!! Ale tęskniłam za Wami! Starałam sie być na Waszych blogach ale z komórki to nie to samo. Miałam problem z internetem ale teraz już jest sytuacja opanowana! Ale sie cieszę, buziole dla każdego kto to czyta:**********
Muszę trochę spraw pooganiać i wracam, jestem! Bloger to charakter, coś takiego w człowieku co nie pozwala komfortowo żyć bez bloga:)
Postaram się dziś o północy tradycyjnie coś dodać:)
Aha! Tak przy okazji napiszę jeszcze jedna rzecz na marginesie: Zastanawiała mnie przesadna popularność filmu Wojtka Smarzowskiego. Rozumem film dotyka spraw trudnych, ale mówi się o tym mam wrażenie sporo. Miałam wrażenie że jest to tak zwany temat zastępczy, medialna mgła... Kler jest kontrowersyjny ale nie mówi o niczym nowym. Już Mikołaj Rej w utworze: "Krótka rozprawa między trzema osobami[1], Panem, Wójtem a Plebanem," w którym coś tam o duchownym było z lekka... Wiele utworów, artykułów przez lata więc cóż nowego "Kler" jest w stanie przekazać? Myślę że nie wiele. Medialna mgła spowija zapewne jakiś temat niewygodny... Otóż tak sie sklada że zbliża sie koniec roku. Rok sie kończy a zaczyna nowy. Od 2018 roku ma podobno wejść podwyżka prądu o 70%. Trudno mi uwierzyć w coś takiego.... Jeśli podrożeje energia to wszystko w górę pójdzie. Po za pensjami zapewne. No i tak....
     Tymczasem lecę dalej ogarniać pewne sprawy, dziękuję że jesteście i jeszcze raz buziole:****
Będę na pewno wchodzić w miedzy czasie więc sporo widzę:) Fajnie jak napiszesz coś od siebie: co słychać? Co miłego? A może coś Ci leży na serduszku i chcesz sie wygadać, zapraszam.
Ściskam

31 komentarzy:

 1. Świetnie, że wróciłaś. 😊 Cieszę się razem z Tobą. Tryskasz energią i to widać. SUPER! 😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się mega cieszę :) szkoda że nie da sie robić dwóch rzeczy na raz... Ale staramsię;)

   Usuń
 2. Witamy spowrotem :D Brakowało Cię! Energia od Ciebie bije na kilometr i jeszcze dalej, tak trzymać! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że wróciłaś. Nie wyobrażam sobie takiej podwyżki prądu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :* no ja też sobie nei wyobrażam aż 70% więcej.... to nie wiarygodne!

   Usuń
 4. I od razu czuć pozytywna energię od Ciebie - mam nadzieje, że ta przesyłowa nie zdrożeje. hmmm może ten szum to przed wyborczy tylko ;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Super że jesteś, znam te problemy z brakiem internetu :/ Jeśli chodzi o film, to dla mnie żadna nowość, chyba że dla kogoś kto o niczym nie wie, albo nie dociera. Podwyżki są dla mnie zabójcze, tym bardziej że jestem sama, prąd potrzebuję, a nie mam zamiaru wiązać się dla celów ekonomicznych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie mam pojęcia o co chodzi, ale to jakiś skandal jest dopiero ;/

   Usuń
 6. Film mi się nie spodobał, był nudny. Lecz poruszył w pewnym sensie temat tabu... mam nadzieję że prąd nie zdrożeje bo to będzie istna masakra! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie tabu, ucisk i cierpienie ludzi właściwie tragedie rzutujące na całe życie nie powinny zostać bezkarne... ale obawiam się że tylko na biciu piany sie skończy, piana opadnie to od czego miała sprawa odwracać uwagę zostanie przeforsowana a społeczeństwo będzie narzekać i nie zmieni sie nic ;/

   Usuń
 7. Media robią z igły widły, jeśli znajdują chętnych do komentowania tego. Nie czytałam, żeby jakieś wielkie bicie piany było na temat Nobli ... żeby skomentować jednak trzeba wiedzieć co gdzie dzwoni. A taki "Kler" można zrecenzować nawet bez oglądania, ba, dla niektórych jest to norma i powód do dumy. Na film wybieram się w weekend, jestem ciekawa, czy będzie dobry. Nie sądzę, aby to miało cokolwiek wspólnego z podwyżkami. No bo w zasadzie kto miałby tę pianę bardziej bić, żeby robić zasłonę dymną?

  Skąd info o podwyżkach? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda że robią, o podwyżce słyszałam od kilku osób między innymi mamy i gdzieś mi mignęło. Mam nadzieje że nie dojdzie do tak drastycznej podwyżki.
   Zdumiewa mnie że można recenzować coś nie widziawszy tego, a wiele osób recenzuje.

   Usuń
 8. No to ja nie mam charakteru blogera, bo ledwo raz na kilka miesięcy coś skrobnę. Podziwiam za konsekwencję :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajnie, że już jesteś :) Masz rację - bloger to charakter :D
  Uściski :*

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze, że wróciłaś :) A co do filmu, nie byłam na nim, ale zamierzam się wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pensje też mają do jakiegoś czasu minimalnie :D wzrastac ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Na Kler się nie wybieram, nie lubię tego typu kina. Ale jako katoliczka też się na ten film nie oburzam, bo i z jakiej racji? Smarzowski kłamie? No nie kłamie. Nawet logicznie myślący księża się nie oburzają. Ojciec Szustak powiedział "dla mnie osobiście ten film, to wezwanie do nawrócenia". A cały szum nakręcają ci, co z Kościołem nic wspólnego nie mają, którzy Kościoła nienawidzą. Doskonale się wpisuje w narrację lewicowych środowisk, którym zasady KK są nie w smak. Którzy piszą/mówią tylko o tym, co w kościele złe, a mają zamknięte oczy na ogrom dobra który z niego płynie.

  O podwyżkach prądu niezależni dziennikarze i blogerzy trąbią już od kilku miesięcy jak nie dłużej. Ot wymagania eurokołchozu. Pytanie brzmi, jak to się przełoży na rachunki. Ale kilka/kilkanaście zł miesięcznie może do góry pójść. Bo to chyba chodzi o podwyżkę cen samego prądu, a nie tych wszystkich opłat stałych, zmiennych, przesyłowych itp, którymi rachunki są poobkładane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to wymagania eurokołchozu, o borze, a nasz wungiel najczystszy, najbardziej dziewiczy, po prostu pochwa nieskalana. Podobnie jak rozwiązania energetyczne najnowocześniejsze we świecie. Tylko nas eurokołchoz zmusza. "Niezależni" dziennikarze to potwierdzają.

   Korwin mówi, że kobiety są głupsze od mężczyzn, bo mają mniejsze mózgi. Ale są też kobiety, które piszą "no coś w tym jest, co on mówi. nawet się zgadzam". No coś w tym jest ;)

   Usuń
 13. Super, że wróciłaś. Wiem co to oznacza mieć problemy z internetem lub komputerem ale i bez tego da się zyć i można miło spędzić czas, chociaż ludzie z sieci mogą zastanwiać się gdzie nas wcięło ;) Wróciłaś i to z mega pozytywną energią - zarażasz :*

  OdpowiedzUsuń
 14. U mnie dobrze chociaż brakuje mi wiecej ciepła :P wprawdzie dziś ładnie ale rano jest zimno ok 3 stopnie gdy wychodzę z domu

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja tam się cieszę, że jest ciut więcej zamieszania wokół tematyki filmu, bo to jednak łatwiejszy w odbiorze przekaźnik. Niestety obawiam się, że z szumu nie wiele będzie. Ale zaraz wybory, obyśmy podjęli dobre decyzje :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!