wtorek, 16 marca 2021

Hinto, szczeniak w typie amstaffa, ma 7 miesięcy. Tylko dla kogoś, kto jest mądry i opanowany.

 Siemaneczko! Jak tam mija tydzień? Pogoda coraz ładniejsza zachęca do wycieczek i spacerków. Wojaże w miłym towarzystwie mają swój klimat, wiem bo kiedyś też spacerowałam z psami, chodziliśmy też i z innymi ludźmi. o każdej porze roku spacery mają swój urok, dotleniony organizm, szybciej krążąca limfa to lepsza odporność, sprawniejszy mózg. Jest wiele pozytywów z aktywnego spędzania czasu. Dziś szczeniak którego wiek ocenia sie na siedem miesięcy, z opisu wynika że gdy mądry człowiek włoży pracę nad nim zdobędzie fajnego przyjaciela. Co sama mogę napisać? No nie wiele bo psa nie znam, więc zapraszam do opisu:

 Hinto to przepiękny szczeniak w typie amstaffa, oceniony na wiek ok. 7 miesięcy. Znajda, której właściciel nie szukał. Hinto jest u nas krótko, ale dał się już poznać jako psiak do dużej pracy i dla specyficznego typu opiekuna. Na pewno nie jest to pies dla laika czy dla dla osoby, która ma potrzebę rozpieszczania, nie umie stawiać granic i nie jest konsekwentna. Hinto jest fajnym materiałem na psa, ale wymaga włożenia sporej ilości pracy, a przede wszystkim spokoju i opanowania. To aktualnie pies o niespełnionych dotąd potrzebach, lękowy i emocjonalny. W sytuacjach stresowych (a o te u niego nie trudno) reaguje stresowym sikaniem (i w aucie i w domu w sytuacji, gdy coś spotęguje u niego lęk). Potrafi też podgryzać ręce nowo poznanych osób. Przy jasnych sygnałach, częstych spacerach, zaspokojonych potrzebach ruchowych, staje się normalnym kompanem rodziny. Sprawdzaliśmy go do małych dzieci, w stosunku do których jest delikatny i nie kradnie zabawek. Jednak jest to też pies, który może błyskawicznie zmienić się o 180 stopni, jeśli opiekun nie będzie go wspierał w mądrych wyborach, lub nie zapanuje nad emocjami. Hinto do psów na dziś reaguje emocjonalnie, ale obserwujemy, że pięknie poddaje się sygnałom komunikacyjnym od psów dużych i stabilnych. Koty goni, jeśli te uciekają. Piętą achillesową u niego jest podróżowanie - tu zdecydowanie polecamy podróż z kennel klatką (chociażby ze względu na incydenty sikania). Przy Hinto ważne jest intensywne szkolenie, trening klatkowy, nauka wyciszania w domu. Jest to fajny pies, ale tylko dla kogoś, kto w mądry i opanowany sposób będzie go prowadził i będzie widział jak z nim postępować. Hinto przebywa pod Warszawą. Jest zaszczepiony i zachipowany. Obowiązkiem adopcyjnym jest kastracja w odpowiednim wieku. Kontakt w sprawie adopcji: 501 797 018 lub adopcjebullowatych@wp.pl
źródło, więcej klik

18 komentarzy:

 1. Śliczny pies. Oby jak najszybciej znalazł swój kochający domek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest piękny. Oby dostał dużo miłości. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że ten psiak szybko znajdzie swój dom i kochającego pana lub panią :) K.

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki pies to duża odpowiedzialność, oby znalazła się osoba idealna ; ) która wie co to dobre zajmowanie się takim pieskiem : )
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno potrzebny jest odpowiedzialny właściciel.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie duże pieski chyba mają większy problem ze znalezieniem nowych właścicieli. Nie każdy ma warunki - ale mam nadzieję,że znajdzie się nowy właściciel o odpowiednim podejściu i otwartym sercu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Taki pies potrzebuję odpowiedzialnego i mądrego właściciela, który go nie skrzywdzi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cóż za niespotykane imię nosi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Życzę, żeby udało mu się znaleźć kochającą rodzinę i nowy dom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Trzymam kciuki mocno zaciśnięte, aby jak najszybciej odnalazł kochający i rozumiejący go dom.

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!