piątek, 20 grudnia 2013

Korzyści z posiadania psa

 Kilka korzyści płynących z posiadania psa, które były badane przez naukowców

Psy są dobre dla dzieci – ostatnie w Szwecji w dużym badaniu dotyczącym alergii wśród dzieci wykazało znacząco niższy odsetek alergii wśród dzieci, które w ciągu pierwszego roku życia mieszkały razem z psem lub kotem, a najlepiej oboma.


Weź aspirynę, jedz mniej tłuszczy i kup sobie psa – kilka dużych badań dokumentuje korelację pomiędzy posiadaniem zwierząt domowych a zmniejszonym ryzykiem chorób układu krążenia. Co ciekawe nie udowodniono, iż te korzyści wynikają z większej ilości codziennego ruchu. Podobna relacja dotyczy mniejszej ilości zwyczajowych narzekań na zdrowie: bólów pleców, głowy, grypy u ludzi, którzy adoptowali psa lub kota. (Najlepiej oba:)

 

Wzbogacanie życia socjalnego – jeśli masz psa, Twoje życie socjalne ulega wzbogaceniu, ludzie spacerujący z psami mają więcej konwersacji na spacerach i trwają one dłużej w porównaniu do ludzi, którzy spacerują samotnie lub z dziećmi. Czujesz się zestresowany?
Pogłaskaj psa – głaskanie psa zmniejsza poziom ciśnienie krwi, zwiększa poziom serotoniny (zwiększanie poziomu tego neuroprzekaźnika jest celem działania nowoczesnych antydepresantów i leków przeciwlękowych), zmniejsza poziom kortyzolu (związek ten jest kojarzony z reakcją organizmu na walkę lub ucieczkę). Zniechęcanie do posiadania psa, niezależnie czy odbywa się za pomocą strachu przed pozwami, strachu przed utratą ochrony ze strony wszystkich form ubezpieczeń, czy też przez czynienie z właścicieli całych grup psów kryminalistów, może mieć publiczne konsekwencje zdrowotne, które będą kosztować dużo więcej, niż jakiekolwiek koszty „epidemii pogryzień przez psy”.
źródłoTak się składa, ze sunia ze zdjęcia - podopieczna Fundacji AST szuka domu. Ma nawet swój funpage na facebooku https://www.facebook.com/thebestast

14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. :) mam nadzieje, że zachęci do adoptowania psów i kotów:) Fajnie mieć swojego zwierza:)

   Usuń
 2. Ja wprowadzilabym niewielka poprawke: psa sie nie posiada, z psem zyje sie pod jednym dachem lub w rodzinie. Posiadanie to takie niewlasciwe slowo w stosunku do psa.
  Reszta to sama prawda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam psa i w pełni zgadzam się z tym wpisem :)Szkoda tylko, że moja Kama nie lubi kotów ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. mam 3 psy i 4 koty, żyją razem w idealnej symbiozie, to kwestia wychowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się, posiadanie psa to same korzyści! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale nie można zapominać o tym jaka to odpowiedzialność:) Ja zawsze o tym mówię, że przyjemność i odpowiedzialność:)

   Usuń
 6. Uwielbiam psy i odkąd pamiętam to w domu rodzinnym zawsze jakiś był :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To super! Uważam, ze do m bez psa czy innego zwierza to nie dom

   Usuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!