Ulubieniec ulubieńcem ale czasem przychodzi chęć odmiany, ochota wypróbowania czegoś nowego, po prostu innego - jeszcze lepszego. Oh ja kobieta niewierna lubiąca różnorodność. Ten żel poznałam jako jeden z kilku pokazała mi go Pani w aptece, koszt tej przyjemności to jeśli dobrze pamiętam 19 pln/150ml. Nie mało ale najważniejsze pytanie: czy warto?
Co mówi producent klik:
GINEintima Żel do higieny intymnej ActiveProtection
GINEintima Żel do higieny intymnej ActiveProtection to preparat do codziennej pielęgnacji intymnej. Specjalna formuła ActiveProtection sprawia, że żel działa przeciwgrzybiczo i bakteriostatycznie, pomagając chronić miejsca intymne przed czynnikami mogącymi wywoływać infekcje. Żel zapewnia długotrwałe uczucie świeżości i sprzyja zachowaniu naturalnego pH okolic intymnych. Preparat może być stosowany przez wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, także podczas ciąży, karmienia piersią, menstruacji i menopauzy.
Jak działa GINEintima Żel do higieny intymnej ActiveProtection?
1) Zawiera kwas mlekowy, który pomaga utrzymać fizjologiczne pH.
2) Pomaga chronić okolice intymne przed czynnikami mogącymi wywoływać infekcje dzięki zawartości kwasu mlekowego oraz substancji o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym.
3) Preparat zawiera także wyciągi roślinne i inne składniki, które łagodzą podrażnienia i stany zapalne okolic intymnych.
4) Żel delikatnie oczyszcza, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości i czystości..
Żel zawiera składniki najwyższej jakości dobrane w oparciu o aktualną wiedzę i badania tak, by zminimalizować ryzyko podrażnień i uczuleń.
Kiedy stosować GINEintima Żel do higieny intymnej ActiveProtection
do codziennej higieny intymnej,
w przypadku świądu, odparzeń, mikrouszkodzeń i otarć naskórka, w tym powstałych w wyniku stosowania tamponów higienicznych, podpasek, wkładek higienicznych lub nieodpowiedniego papieru toaletowego,
jeśli jesteś wrażliwa na mydło i potrzebujesz do higieny intymnej bardzo delikatnego środka myjącego,
przy skłonnościach do infekcji grzybiczych i bakteryjnych pochwy oraz okolic intymnych, jak również w przypadku zwiększonego ryzyka ich wystąpienia (np. antybiotykoterapia, korzystanie z basenów publicznych),
jeśli cierpisz na zaburzenia pH pochwy oraz naturalnej równowagi kwasowej okolic intymnych (stosowanie mydła, częste kontakty seksualne, ciąża, menstruacja, sport),
kiedy odczuwasz dyskomfort związany z nieprzyjemnym zapachem okolic intymnych, jeśli jesteś w ciąży lub w okresie połogu.
Pamiętaj, że żel do higieny intymnej GINEintima ActiveProtection nie jest lekiem, dlatego w przypadku infekcji, konieczne jest podjęcie właściwego leczenia.
źródło
Skład:
woda
lauryl glucoside Substancja łagodna dla skóry, łagodzi ewentualne drażniące działanie wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne na skórę. Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów.
cocamidopropyl betaine Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych, łagodzi ewentualne działanie drażniące anionowych substancja powierzchniowo czynnych
PEG-120 Methyl Glucose Dioleate Zagęstnik pochodzenia roślinnego, nie podrażnia oczu, dlatego nadaje się do produktów dla dzieci.
Propylene Glycol Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania ułatwia w ten sposób transport składników aktywnych kosmetyku w głąb naskórka.
Chelidonium majus W lecznictwie ludowym ziele było szeroko wykorzystywane, zwłaszcza do leczenia zmian skórnych (brodawek, liszajów) oraz ran, leczono oczy oraz robaczycę u dzieci
Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract Otrzymywany z owoców żurawiny. Zwalcza wolne rodniki, regeneruje wzmacnia, dostarcza witamin, działa antybakteryjnie, nawilża, reguluje pH, spowalnia proces starzenia się skóry oraz działa liftingująco.
MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF Działa antybakteryjnie. Stosowany w kosmetykach przeznaczonych do cer tłustych i trądzikowych.
Coco-Caprylate/Caprate Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Substancja stosowana jako renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową. Nadaje płysk, co ma szczególne znaczenie w preparatach stosowanych do pielęgnacji włosów
Gliceryna Hydrofilowa substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.
Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate Substancja zwilżająca - ułatwia kontakt mytej powierzchni z roztworem myjącym, przez co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni skóry i włosów
polyglyceryl-3 diisostearate Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy
coco glucoside Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Łagodzi ewentualne działanie drażniące wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne. Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów
Glyceryl Oleate Emolient tzw. tłusty - stosowany w formie nierozcieńczonej może powodować powstawanie zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy. Powstały film, wygładza powierzchnię naskórka i włosów. Nadaje połysk. Substancja zwilżająca - ułatwia usuwanie zanieczyszczeń. W preparatach myjących stosowany jako substancja renatłuszczająca.Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową.
Benzoic Acid Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).
DEHYDROACETIC ACID konserwant
Phenoxyethanol konserwant
ethylhexylglycerin Związek pełniący role łagodnego humekanta. Naturalny konserwant, wspomagający działanie innych konserwantów dodanych do kosmetyku.
POLYAMINOPROPYL BIGUANIDE (PHMB) Składnik pochodzenia chemicznego. Środek dezynfekujący i konserwujący. Składnik kosmetyków do mycia twarzy, demakijażu, płynów do soczewek i kosmetyków antyperspiracyjnych. Zwalcza bakterie i drobnoustroje. Nie drażni skóry i włosów.
ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE Wielocukier nawilżający skórę. Dodatkowo chroni skórę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, mogącymi powodować podrażenienia. W kosmetyku pełni także funkcję zagęstnika - wpływa na konsystencję produktu.
Inulin Substancja zwiększająca objętość, naturalny kondycjoner Otrzymywanie: Cukier z cykorii lub buraka
Alantoina przyspiesza regenerację skóry - łagodzi podrażnienia - działa przeciwzapalnie - łagodzi objawy łuszczycy - redukuje łupież - łagodzi zmiany trądzikowej - wygładza skórę szorstką zwłaszcza na łokciach i kolanach - nawilża skórę - wygładza skórę - zmiękcza naskórek - chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi - wykazuje działanie antyoksydacyjne.
Chamomilla Recutita Extract ekstrakt z rumianku, działa przeciw zapalnie
Pantenol Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Pantenol po wniknięciu w skórę jest przekształcany do kwasu pantotenowego. Oba związki wykazują to samo działanie biologiczne. Witamina B znajduje się w każdej żywej komórce. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt kosmetyczny na skórę,: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości.
disodium edta Sekwestrant - związek kompleksujący jony matali. Zwiększa trwałość kosmetyku, zapobiega zmianom barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Wspomaga działanie konserwantów poprzez destabilizację ścian komórek bakteryjnych, w których obecne są jony wapnia. Znajduje zastosowanie również jako środek zmiękczający wodę i dzięki temu pozwala na otrzymywanie klarownych roztworów.
Chlorhexidine Digluconate Pochodzenia chemicznego. Środek bakteriobójczy i bakteriostatyczny, substancja aktywna w dezodorantach. Dobrze tolerowany przez skórę i błony śluzowe. Może być używana w preparatach do higieny jamy ustnej (np. do płynów do płukania), a także w produktach do higieny intymnej. Dopuszczony w produktach kosmetycznych o stężeniu chlorheksydyny do max.0,3%.
lactic acid Substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Kwas mlekowy stosowany jest głównie w balsamach do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej, a w wyższysz stężeniach np. do zrogowaciałej skóry stóp
POLYSORBATE 20 Niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja bezpieczna dla środowiska - biodegradowalna. Substancja hydrofilowa (rozpuszczalna w wodzie), dobrze tolerowana przez skórę i błony śluzowe, odporna na elektrolity zawarte w wodzie, w zasadowym pH ulega rozpadowi
alcohol denat Alkohol, otrzymywany m.in w wyniku fermentacji węglowodanów. Zabezpiecza kosmetyk przed drobnoustrojami. Poza działaniem konserwującym, pełni także rolę rozpuszczalnkia i przekaźnika innych substancji. Działa tonizująco, oczyszczająco, odświeżająco i odtłuszczająco.
Sposób użycia:
Konsystencja:
Moja opinia:
Kartonik od żelu jest przejrzysty, bogaty w informacje dotyczące produktu. W Kartoniku znajdujemy buteleczkę z pompką, wszystko działa bez zarzutu. Buelka mieści 150 ml żelu o nieco ziołowym jak na mój gust zapachu który jest delikatny. Produkt dobrze sie pieni, świetnie myje zapewniając świeżość na długo. Co do łagodzenia podrażnień to ich nie miałam... no może po za dziwnymi w pachwinie - zdarzyły mi sie dwa razy... a pomogło... odstawienie tego produktu na jeden dwa dni. Nie wiem co to było, zdarzyło mi sie po raz pierwszy. Skład jak widać długi i nieco kontrowersyjny mamy disodium edta mamy z drugiej strony sporo ekstraktów dobroczynnych: drzewo herbaciane, żurawina, z Glistnika jaskółczego ziela....
Działanie po za tymi dwoma razami gdzie musiałam odstawić ten produkt, oceniam naprawdę dobrze. Czy kupię ponownie? Tak, na pewno ale mam ochotę wypróbować coś czego jeszcze nie miałam czaiłam sie na Vianek, a może Wy coś polecicie?
Ja boję się eksperymentow z żelami do higieny intymnej. Bardzo lubię Lactacyd Femina wersje fioletową i niebieską :)
OdpowiedzUsuńmoja siostra od lat używa Lactacyd
Usuńja się nie boję choć spotkały mnie już pewne incydenty, też co jakiś czas wracam do płynu Lactacyd
UsuńKupiłam go właśnie wczoraj za 9,99
OdpowiedzUsuń:)
UsuńCóż za wyczerpujący post! Tego żelu jeszcze nie używałam. Obecnie mam z Oriflame, a wcześniej używałam AA i też mi bardzo odpowiadały.
OdpowiedzUsuńZ Oriflame dawno nic nie miałam
Usuńzawsze sie przyda
OdpowiedzUsuń:)
Usuńnie używałam, ale słyszałam dobre opinie :)
OdpowiedzUsuńJa jestem wierna Lactacydowi:). Raz miałam Białego jelenia... Nie polecam.
OdpowiedzUsuńjakoś kilka razy byłam na stoisku Białego Jelenia szukałam czegoś dla siebie ale nic jakoś mnie nie kusiło, jak widać dobrze.
Usuńja mydełka bambino uzywam od lat do tych okolic;D nic więcej nie trzeba mi
OdpowiedzUsuń:)
UsuńJa bardzo lubię Ziaję intima i Facelle ;)
OdpowiedzUsuńZiaja z kwasem laktobionowym całkiem fajna
UsuńTego jeszcze nie używałam ale ciekawy ;) Może się skuszę ;)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńMiałam próbki i było ok ale nie zachęciły do kupienia pełnej wersji. Próbowałam różnych żeli ale jednak najbardziej odpowiada mi z avonu zielony odświeżający, albo z ziaji z oliwkami tylko przy nim jest taki problem, że nie umiem znaleź pełnowymiarowego.
OdpowiedzUsuńJa polecam ziołowy Fitomed-rewelacja, tani i naprawdę dobry :)
OdpowiedzUsuńmiałam i kiedyś wrócę na pewno, jednak chce wypróbować coś nowego
UsuńNie spotkałąm tego żelu może kiedyś wypróbuję
OdpowiedzUsuńw aptece można kupić
UsuńSłyszałam, że jest dobry, ale jeszcze go nie miałam:)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńNie miałam go jeszcze.W przyszłości muszę pamiętać aby go kupić :-)
OdpowiedzUsuńJa jestem wierna facelle :-)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńZwykle jestem wierna Lactacydowi, jednak ostatnio skusiłam się na jakiś produkt marki własnej - chyba z Biedronki jeśli się nie mylę. Ma odpowiednie ph i nawet go polubiłam, także może nie będę już wierna Lactacydowi ;) Pozdrowionka serdeczne :) Megly (megly.pl)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńMiałam ten żel ale w mniejszej wersji bez pompki ;) Fajnie się spisywał, był bardzo delikatny. Ja aktualnie używam Provag który jest świetny ;)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńMało kiedy decyduję się na zmianę tego typu produktów na nowe, nieznane mi :).
OdpowiedzUsuńNie doczytałam się informacji, czy jest to produkt testowany dermatologicznie. Może to byłoby przyczyną Twoich podrażnień :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
http://tamczytam.blogspot.com
hmmm
Usuńja używam z Białego Jelenia i mi pasuje:)
OdpowiedzUsuńo :)
Usuńpierwszy raz go widzę :)
OdpowiedzUsuń:)
Usuńnie używałam go ja często zmieniam żele do higieny intymnej :) ale i tak najbardziej lubię Lactacyd :)
OdpowiedzUsuń:)
Usuń:)
OdpowiedzUsuńJa używam z Ziaji albo Biały Jeleń, nie wiem jak ze składem, ale ogólnie jestem zadowolona :)
OdpowiedzUsuńJeszcze nigdy takiego nie używałam.
OdpowiedzUsuńNie miałam go. Ja ostatnio używam Białego Jelenia :)
OdpowiedzUsuń:)
Usuńjeszcze nie używałam ;) ostatnio miałam provag i "cudną" infekcję... a niby taki przyjazny :D
OdpowiedzUsuń:/
UsuńPrzyznam, że tego jeszcze nie używałam.
OdpowiedzUsuńa kusi?
UsuńUżywam zupełnie innej firmy.
OdpowiedzUsuńjakiej?
UsuńMój ulubiony jak dotąd płyn :)
OdpowiedzUsuńa Fitomed?
UsuńJa na razie testują i za każdym razem kupuję co innego :)
OdpowiedzUsuńMam już swojego ulubieńca z Intimelle i nie zamierzam go zdradzać. Raz to zrobiłam na rzecz Facelle i dorobiłam się mocnego uczulenia.
OdpowiedzUsuń:O
UsuńNie miałam nigdy. Ja stosuję kremowy żel do mycia z Emolium również jako żel do higieny intymnej i bardzo mi się to sprawdza. Takie rozwiązanie polecił ginekolog:)
OdpowiedzUsuńo proszę
UsuńNie miałam tego żelu do tej pory.
OdpowiedzUsuń:)
UsuńGreat review...thx for sharing dear!
OdpowiedzUsuńxx
:)
UsuńŻelu nie miałam, ale mam z tej firmy krem i jest bardzo dobry <3 Kupiłam go za około 3-4 zł :)
OdpowiedzUsuńWłaśnie Vianki polecam, ewentualnie Sylveco. Dobry jest też Vianek zwykły żel do mycia, bo wystarcza na dłużej i mnie nie podrażnił.
OdpowiedzUsuńVianka jestem ciekawa
UsuńNie znam tego produktu. Cenowo wypada dosyć drogo. Ja lubię żel z Ziaji :)
OdpowiedzUsuńJaki konkretnie?
Usuń