piątek, 22 stycznia 2021

Filmowo

 Siemaneczko! Dawno nie było tu fimowo, oj dawno, przyczyna prosta: nie oglądałam filmów. Dziś sytuacja wygląda inaczej więc temat jest. W między czasie widziałam jeden jakiś film ale nie pamiętam ani o czym był ani tym bardziej tytułu, więc nie ma o czym gadać. Poniższe filmy zanotowałam i co nieco napisałam o nich ale czy zapamiętam, polecę o tym w dalszej części. A oto co też udało mi się zobaczyć w ostatnim czasie.Lęk Pierwotny / Primal Fear


reżyseria: Gregory Hoblit
scenariusz: Steve Shagan / Ann Biderman
gatunek: Dramat / Thriller
produkcja: USA


Znany z komedii romantycznych Richard Gere wciela się w rolę znanego i cenionego adwokata. Mecenas bierze w obronę młodego chłopaka oskarżonego w głośnej sprawie o morderstwo duchownego. 
 Wciągająca akcja, w tej produkcji mamy rozgrywającego a może to on jest rozgrywany? Czy szlachetne czyny zawsze świadczą dobrze o darczyńcy?
Nikt znikąd / Un illustre inconnu(2014)

reżyseria: Alexandre de La Patellière / Matthieu Delaporte 
scenariusz: Matthieu Delaporte / Alexandre de La Patellière 
gatunek: Thriller 
produkcja: Francja


Sébastien Nicolas, to główny bohater, introwertyk, powierzchownie miły, trzymający ludzi na dystans; lat 42 agent nieruchomości, samotny, kawaler, mężczyzna, katolik, niepraktykujący. Samotne życie tak nudne i jałowe zdawać by sie mogło, a jednak! Sébastien ma tajemnicę otóż w godzinach pracy a także po za nimi obserwuje ludzi, mężczyzn. Film wciągający, mocno dotykający duszy głównego bohatera, lecz i przed nami nie do końca sie otwiera. Film wciągający, surowy w obrazie, widzimy przebieranki, odgrywanie pewnych ról... jednak nie wiadomo dlaczego on to robi, po seansie zostałam z pytaniami, choć pwne rzeczy są tutaj jasne i niby oczywiste. Dobry film, nie dla każdego, przede wszystkim od pierwszych chwil widać i czuć smutek, tragedię, mrok. Co jeszcze pokaże główny bohater, do czego sie posunie i czym skończy się to w co zabrnął już zdecydowanie za daleko...

Więcej tytułów nie pamiętam, żadnego z powyższych seansów nie żałuję i postanawiam zobaczyć jakieś kolejne byle fajne filmy:) 

A Tobie coś udało sie fajnego obejrzeć? Polecisz coś?

14 komentarzy:

 1. Ciekawe filmy, choć nie mój typ :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatni film jaki obejrzałam to "Prawdziwe kłamstwa" z Arnoldem Schwarzenegger'em trochę akcji, trochę sensacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię ten typ filmów, muszę się nad nimi zastanowić :) Chociaż nie zawsze francuskie kino mi odpowiada ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oglądałam "Lęk pierwotny". Dobry film.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie oglądałam żadnego z tych filmów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z przyjemnością obejrzałabym oba filmy,bardzo lubię takie klimaty. Czekam też,aż w końcu otworzą kina - bo tak dawno nie byłam...W tv ostatnio odświeżyłam sobie "Chłopięcy świat" z młodym DiCaprio.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lek pierwotny bardzo mi się podobał. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak znajdę chwile, to może skusze się na obejrzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na film z Richardem Gere może bym się i skusiła.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nic nie polecę, bo nic nie oglądałam ostatnio.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobre polecenia, akurat w moim guście. Chętnie zobaczę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja ostatnio skusiłam się na ,,Joe Black", ,,Titanica", ,,Pieniądze to nie wszytsko" i ,,Pułkownika Kwiatkowskiego" ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. 'Lęk Pierwotny' mogłabym zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!