piątek, 5 listopada 2021

Filmowo

 


Dzień dobry, będzie dziś filmowo. W kinie byłam 24.X, myślałam że więcej tytułów sie nazbiera ale niestety brak czasu na wszystko no i niestety też na filmy, a oto na co wybrałam sie do kina:

Pleasure (2021)

reżyseria: Ninja Thyberg

scenariusz: Ninja Thyberg

gatunek: Dramat

produkcja: Francja / Holandia / Szwecja


19-letnia Bella Cherry wyjeżdża ze Szwecji do Los Angeles aby... zostać gwiazdą filmów dla dorosłych. Nastolatka jest pełna wiary w swój sukces, przyznam że nie brakuje jej sprytu, jest dość zaradna i zdeterminowana. Film jest taki dość surowy i płytki, brakuje mi tutaj jakiś przemyśleń, głębszych motywacji...mamy tutaj "blondi" dążącą do celu, po prostu towarzyszymy i obserwujemy perypetie bohaterki w świecie który dla wielu z nas stanowi tabu. Film niby miał coś obnażać ale jakoś niczym mnie nie zaskoczył, trochę zniesmaczyło mnie że tak intymne momenty ludzkiego życia "są odgrywane na planie", jasne wiem że jakoś te filmy powstają, są kręcone... jednak oprawa tego co sie dzieje budzi pytanie: dlaczego?! Dlaczego Bella chce zostać gwiazdą, pokazuje sie w socjal mediach a z drugiej strony mamie mówi że... pracuje w kawiarni. 
Film oglądało mi się jako taki trochę dokument w którym brakowało komentarzy. Zdjęcia mnie nie zachwyciły. Muzyka - fajnie Bella śpiewała a capella i to było fajne, zaś połączenie klasyki i hiphopu jakieś takie średnie. Poważna muzyka jakby na siłę była tam wprowadzona i zdaniem moim nie adekwatna. Plusem filmu jest kilkukrotne zwrócenie uwagi na sprawy zdrowotne. 
Film nie jest w mojej opinii arcydziełem, jest taki sobie średni. Jednak szłam do kina by zrobić sobie odskocznie oderwać się, ten cel został zrealizowany, więc byłam zadowolona, czy polecam by iść na Pleasure do kina? No specjalnie do kina to nie koniecznie, ale jak ktoś chce... 

13 komentarzy:

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!