wtorek, 7 marca 2023

Fuksik

 Kolejny wtorek kolejny psiak szukający domku. Tym razem szczeniaczek Fuksik, zapraszam:)Fuksik ma dziewięć tygodni, z tego, co udało nam się ustalić, jest mieszańcem po mamie amstaffce. Został znaleziony na ulicy, maleńki, przestraszony, błąkający się koło drogi, do tego zaniedbany na tyle, że niezwłocznie umieściliśmy go w szpitaliku przy klinice weterynaryjnej. Lekarze przeprowadzili podstawowe badania krwi, kału, zrobili USG. Potwierdziły się nasze przypuszczenia, słaby stan maluszka był wynikiem ludzkiego zaniedbania… mamy trochę do podgonienia.
Fuks jest bardzo chudziutki, widać mu żebra, wystające kości miedniczne, kondycja sierści pozostawia sporo do życzenia. Przed nim dokarmianie, odrobaczanie, szczepienia, chipowanie.
Na jego początki w domu przykro było patrzeć. Snuł się jak maleńki cień. Dziś, kiedy zaczyna wracać do zdrowia i formy, z radością obserwujemy jak przemienia się w fajnego siusiumajtka 😊💚 Mądrutki, uważny, rezolutny i coraz weselszy. Gonienie za zabawką zaczyna sprawiać mu radość, gryzienie gryzaków fajnie wypełnia czas.
Z naszych obserwacji wynika, że Fuks nie boi się miasta. Potrafi spacerować na smyczy, z psami ma ładny kontakt. Co jest w nim jednak najmilszego, to to, że Fuks to wyjątkowy przytulak! Taki na maxa! Wtula się w ciało człowieka i momentalnie odpływa. Śpi też najchętniej z człowiekiem u boku.
Dobijając do brzegu - jakiego domu będziemy szukać da Fuksika. Ciepłego, troskliwego, kochającego. Ten szczeniaczek miał wyjątkowo perfidny start. Odwiedzając go w domu tymczasowym mieliśmy łzy w oczach, gdy zobaczyliśmy jakie mizerne ma ciałko, jaki jest kruchutki. Wiele mu brakuje do wypasionego, mniamuśnego szczeniorka, ale doprowadzimy go tam! A później znajdziemy mu rajski domek! Obiecaliśmy mu to, w piekle ten maluszek już był…
Fuks obecnie mieszka w domu tymczasowym w Warszawie.
PROCEDURA ADOPCYJNA:
1. Wyślij do nas prośbę o ankietę na maila:
adopcje.fundacjaast@gmail.com
W wiadomości zwrotnej odeślemy dokumenty do wypełnienia.
2. Z podesłanych ankiet wybierzemy dom/y, które poddamy procedurze adopcyjnej.

9 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że bardzo szybko znajdzie nowy dom. Jaki on jest śliczny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za jego szczęście.

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę szybkiego znalezienia kochającego domu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znoszę ludzi, którzy ranią zwierzęta, wielbię tych, co je ratują. :) Piesek jest boski, całym sercem życzę, by szybko znalazł bardzo kochającą rodzinkę. ;) Pozdrawiam serdecznie. :))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Słodziak, mam nadzieję, że znalazł już dom

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!