niedziela, 29 listopada 2015

Gizmo szuka domu...

Kochani! Zimno zimno, coraz zimniej...
Gizmo czeka na dom. Dom tymczasowy...

 IMIĘ: Gizmo
PŁEĆ: Pies
WIEK: 4 lata
Gizmo przebywa w schronisku dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni.
KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE / ODPCHLENIE: Tak / Tak / Tak STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Pozytywny
STOSUNEK DO DZIECI: Nie sprawdzono
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Neutralny do negatywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Nie sprawdzono

 ZDROWIE: Wrażliwy układ pokarmowy, poza tym bez zauważalnych problemów zdrowotnych.
CHARAKTER: Silny psychicznie, pewny siebie, dominujący, energiczny.
DLA KOGO: Dla osoby aktywnej, odpowiedzialnej i konsekwentnej – najchętniej doświadczonej w pracy z psami o mocnym charakterze. Do domu bez innych zwierząt i dzieci.


 OPIS: Gizmo trafił do schroniska na początku 2014 roku jako trzylatek. Spodziewaliśmy się, że młody pies o tak pięknej sylwetce i umaszczeniu szybko znajdzie dom. Niestety okazało się, że jego spory temperament i zdecydowany charakter skutecznie odstraszają potencjalnych opiekunów – adopcja po zaledwie tygodniu zakończyła się powrotem do Ciapkowa. Gizmo jest psem średniej wielkości, krępym, atletycznie zbudowanym, z piękną, mocną głową. Jest zwierzęciem bardzo energicznym, silnym i dość upartym. Duża pewność siebie i dotychczasowe doświadczenia sprawiają, że nie waha się sygnalizować warczeniem niechęci do wykonania polecenia przewodnika (i taki był powód jego powrotu z adopcji – pies przejął kontrolę nad zasobami, ponieważ zabrakło stanowczości i finalnie właścicielka nie była w stanie wyegzekwować od niego wykonywania poleceń). To pies, wobec którego przyszły opiekun będzie musiał się wykazać dużą konsekwencją, spokojem i cierpliwością; powinien też od razu jasno określić granice zachowań niepożądanych. Gizmo z pewnością w początkowej fazie współpracy będzie próbował testować, na ile może sobie pozwolić (może protestować przy codziennej obsłudze jak wycieranie łap, zakładanie kubraka), ale osoba doświadczona w pracy ze zwierzętami o tego rodzaju temperamencie powinna bez większego trudu sobie z nim poradzić. Podkreślam, że nie jest to pies bardzo problemowy, ale raczej na pewno nie nadaje się na pierwszego czworonożnego przyjaciela. Pomimo młodego wieku i sporej energii Gizmo ładnie spaceruje na smyczy, nie ciągnie, jest natomiast bardzo mocno skoncentrowany na węszeniu, więc trzeba będzie popracować nad jego kontaktem z przewodnikiem. Samochody, przechodnie, miejskie hałasy nie robią na nim wrażenia. Gizmo jest zasadniczo zdrowy, trzeba jednak brać pod uwagę, że z uwagi na wrażliwy układ pokarmowy musi być żywiony karmą specjalistyczną. Jeśli chodzi o jego stosunek do innych psów to sam nie prowokuje do starcia, natomiast jest świadomy swojej siły i zaczepiony na pewno nie pozostanie dłużny przeciwnikowi. Na spotykane na spacerze psy raczej nie zwraca uwagi; wprawdzie pozytywnie reaguje na niektóre suczki, ale mimo wszystko nie polecamy go do domu z innym zwierzęciem.


Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz kontrola przed- i poadopcyjna. W sprawie Gizmo prosimy o kontakt pod numerem telefonu

505-44-13-18 

lub mailowo:

 jarek.florek@wp.pl

źródło wydażenie na fb klik


30 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki. Mam nadzieję, że szybko znajdzie się ktoś bezdzietny i "bezzwierzęcy". Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana mordka. Ile zwierzaków cierpi przez ludzką głupotę :(

  OdpowiedzUsuń
 3. To jak mój jamnik też ma zdecydowany charakter i wrażliwy żołądek. Jednak uważam że pies musi trafić na odpowiedniego właściciela, który poradzi sobie z uporem. Powodzenia w adopcji dla Gizma. Mam nadzieje że będzie wszystko pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia w adopcji. Niech znajdzie się silny człowiek, z którym przypadną sobie do gustu ....

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest uroczy, zasługuje na wszystko co najlepsze. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję ze juz niebawem znajdzie właściciela :)
  Klikniesz w linki w nowym poście będę wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. słodki piesio :* życzę mu jak najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że szybko znajdzie dom.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dorze mu patrzy z oczu :) Mamy nadzieję tak jak inny powyżej, że znajdzie ciepły dom :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oby znalazł jak najszybciej dobry dom:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zycze mu domku na który zasługuje :) nie moge czytać takich twoich postów bo wszystkie psiaki bym wzieła a mam już 4 i zdrowy rozsądek podpowiada ..... :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!