piątek, 29 listopada 2019

Festiwal kobiet Internetu 23-24 listopad 2019


Dzień dobry Moi Drodzy! To już tydzień odkąd odebrałam wejściówkę na Festiwal Kobiet Internetu. Wolałam na spokojnie, bez większych kolejek, więc w tym celu wybrałam się go Gdańska do Europejskiego Centrum Solidarności. Miejsce świetnie skomunikowane krótko spacerkiem z kolejki, a już pod sam gmach podjeżdża tramwaj. Na zewnątrz stały pojazdy, wewnątrz końca dobiegały prace przygotowujące miejsce na przybycie uczestników. Czułam sporo intensywnych emocji że już jutro spotkam świetne osoby i będę miała okazje uczestniczyć w wydarzeniu które na wiele miesięcy przed zostało zaplanowane i  przygotowywane. Jako współorganizatorka małych spotkanej potrafię docenić pracę innych. Podziwiam za trud włożony i dziękuję że mogłam uczestniczyć w wydarzeniu.
Sobota.... nie czułam się zbyt dobrze, ale nie mogłam sobie odmówić pojawienia się na tym wydarzeniu. Zostałam na miejscu obdarowana welcome packiem. O prezentach jakie otrzymałam napiszę w osobnym wpisie:)
Na wydarzeniu miałam okazje wysłuchać rozmowy którą prowadziła Agnieszka Hyży z Katarzyną Jabłońską, Dorotą Wellman, Anną Dec i Edytą Pazura. Pani rozmawiały na temat hejtu w internecie, to przykre zjawisko jest bardzo niszczące zwłaszcza dla młodych ludzi którzy nie rozumieją, często nie radzą sobie z obraźliwymi komentarzami. Każdy ma swoje granice i sposoby radzenia sobie. Jedni usówają obraźliwe treści inni selekcjonują. Jednak prawda jest taka że to sam autor hejterskiego komentarza wystawia świadectwo o sobie, była mowa o sytuacjach gdzie doszło do spotkania osoby hejtowanej z hejterem i co sie okazało? Hejter już nie był taki odważny. Zastanawiano się nad powodem takich zachowań... został poruszony temat wychowania w dysfunkcyjnej, często alkoholowej rodzinie. Powodem  deficyty danej osoby spowodowane na przykład nieszczęśliwym  dzieciństwem. Słyszałam kiedyś że właśnie osoby nie zadowolone ze swojego życia mają tendencje do pisania obraźliwych komentarzy. Inną grupą są osoby które są opłacone... hejt to biznes.

"Odpowiedzialność internetu" - czy twórcy mają wpływ na zwiększanie się świadomości odbiorców w ważnych społecznie tematach? Rozmowę poprowadzi Hanna LisHanna Lis prowadziła rozmowę w której udział wzięli Dawid Murawa, Katarzyna Johansson, Anna Wyszkoni, Anna Nowak-Ibisz. Mowa była o wykorzystywaniu swoich kanałów w mediach społecznościowych do szerzenia świadomości społecznej, do poruszania ważnych tematów. Każdy z nas ma głos który dociera do odbiorców. Jeśli po opublikowaniu treści traktującej o chorobie choć jedna osoba sie zbada i uratuje życie to warto. Warto publikować. Warto dbać o zdrowie, im wcześniej tym lepiej.

Im wcześniej tym lepiej było zapisać sie na warsztaty na które wymagane było wcześniejsze zaanonsowanie sie. Ilość miejsc ograniczona była, a miejsca rozeszły się jak ciepłe bułeczki.... w dosłownie kilka minut! Mi udało się zapisać skutecznie na jedne a byłam na dwóch, ale o tym w dalszej części.

Sobotnią atrakcją wieczorną była impreza muzyczna, były nagrody i masa atrakcji. Ja jednak musiałam podładować akumulatorki w domku.
Niedziela, ten dzień był bardzo emocjonujący bo... miałam prezent dla jednej osoby z którą się planowałam spotkać. Bardzo byłam ciekawa reakcji więc tym bardziej nie mogłam sie doczekać:)
Niedzielne śniadanko to zasługa firmy oferującej płatki śniadaniowe którymi chętnie częstowano. Płatki z mlekiem można było podjeść a chętnych nie brakowało. Na śniadanku poznałam przemiłą Ilonę z którą pogawędziłam sobie miło.
Jeszcze przed wyczekiwanymi, jedynymi warsztatami na które udało mi sie skutecznie zapisać udałam się po kawę. Automaty zabezpieczyła Żabka. Maszyny cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. W sobotę były góry małych pączków (?). Ja kawę pijam rzadko ale tym razem poczułam ochotę. Przede mną osoba podeszła ekologicznie do tematu podstawiając swój kubek termiczny.


Fajnie! W końcu do tego też służy kubek termiczny by zmniejszać ilość  śmieci. Sama bym tak zrobiła, jednak ja w moim kubku pijam herbatę i do tego mój kubek przeznaczyłam.

Jak wyżej pisałam warsztaty na które były zapisy rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Mi udało sie dostać na jeden który prowadziła dr Agata Wittchen BarełkowskaKomunikacja oparta na wartościach

Dobra komunikacja to dobre życie. Pani Agata sprowokowała nas do zastanowienia sie nad wartościami które są dla nas ważne. W dlaszej części mówiła o triadzie dobrego życia: 
1) przestrzeganiu swoich i innych ludzi granic fizycznych, emocjonalnych, postawie asertywnej i mówieniu nie. 
2)  Współczucie do samej siebie, nie użalanie sie nad sobą,o mówieniu do siebie: "wolno mi", "to nie jest moja wina"
3) Obecność świadoma w życiu ważnych dla nas osób i ich obecności w naszym życiu.
Nasza komunikacja z innymi zależy od tego jak dobrze prowadzimy dialog wewnętrzny czy jest on wspierający czy nie, czy jesteśmy dobrzy dla siebie. 
Komunikacja na zewnątrz z innymi ludźmi to także informacja zwrotna to na dalszej części ćwiczyłyśmy w zadaniach. 
Po warsztatach jeszcze rozmawiałyśmy z prelegentką. To był dobry czas!

Spotkałam Agnieszkę mycoffeetime.pl wyściskałyśmy sie, to było miłe spotkanie, jak zawsze:)) wcześniej poznałyśmy sie osobiście w Rybniku na spotkaniu bogerek.
Windy, windy w budynku ni spieszyły sie przesadnie, owa powolność motywowała do okazjonalnego wyrabiania mięśni ud, pośladków, gubieniu kalorii.... no generalnie by było szybciej:)
Widziałam lekarkę z kanału Mama i stetoskop, minęłam się z Anną Szlęzak, pogadałam z Maxineczką, wyściskałyśmy się. No są to emocje dla mnie duże... oglądać, słuchać, znać kogoś z YT a tu można na żywo zamienić kilka słów. Naprawdę sporo pozytywnych emocji i energii mi te spotkania dały:) Bardzo chciałabym spotkać.... no jest trochę osób... mam nadzieje i bardzo bym chciała.... widzę że jest szansa, jest szansa:))

No i znów gdzieś spotkałam Agnieszkę miłośniczkę kawy. Tak sie pozytywnie złożyło że uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez Renatę Kaczoruk
i Kamilę Rowińską. 

Warsztat z asertywności


Tak, sporo słyszymy o asertywności i gdzieś ten temat sie przewija, a jednak asertywność to nie tylko teoria a konkretna umiejętność która bardzo w życiu sie przydaje. Dowiedziałam się że asertywności podobnie jak języków obcych uczymy się całe życie. Ludzie mają cztery strategie komunikacji:

1) Uległa, osoba szanuje prawa innych jednak pozwala sobie wejść na głowę. Dowiedziałam się że nie jest to do końca pożądana towarzysko osoba gdyż nie majac swojego zdania często zrzuca odpowiedzialność na innych a to bywa uciążliwe.

2) Asertywność, osoba szanuje swoje prawa i innych. 

3) Agresja, to postawa kogoś kto dba o swoje interesy naruszając granice innych osób. 

4) Manipulator balansuje pomiędzy agresją a uległością w zależności od ryzyka konfrontacji. 

Postawa asertywna to nie tylko mówienie nie, ale także mówienie tak dla swoich potrzeb. W momencie gdy ktoś narusza granice jest schemacik wypowiedzi asertywnej:


W dalszej części były warsztaty gdzie do każdej z przedstawionych sytuacji układałyśmy asertywną odpowiedź. 
Kurcze! To był naprawdę świetny czas, dobre, wartościowe spotkania, ogrom pozytywnej energii, wiedza i umiejętności. Przyjemność w połączeniu z nabyciem wiedzy, sprawiają że Festiwal Kobiet Internetu okazał sie najlepszym sposobem spędzenia tego weekendu. Bardzo sie cieszę że mogłam tam być: czytać, rozmawiać, dzielić, sie, słuchać, fotografować....

"Festiwal Kobiet Internetu został zorganizowany przy pomocy wsparcia Miasta Gdańska, które na ten cel przeznaczyło ponad 575 tys. zł. Dodajmy, że Festiwal Kobiet Internetu jest niejako następcą odbywającego się od 2010 r. w Gdańsku festiwalu Blog Forum, z którego dalszej organizacji zrezygnowano."źródło

Po warsztatach wraz z Agnieszką (mycoffeetime) wybrałyśmy sie na spacer po urokliwym Gdańsku. Byłyśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym gdzie kupiłam orzechy w czekoladzie (mniam!) i przyprawę. Przeszłyśmy się Długą, wstąpiłyśmy do jednego z lokali gdzie miło było posiedzieć, pogadać - myślę że jeszcze tam wrócę bo fajnie było. Jako że blisko Motława to pospacerowałyśmy też tamtędy, a wróciłyśmy jedną z małych klimatycznych uliczek.
Ja kocham Gdańsk, zwłaszcza starą odbudowaną po wojnie część. Od zawsze te piękne miejsca wzbudzają we mnie pozytywne emocje i ciesze sie że zachwyciły Agnieszkę która na pewno podzieli się wrażeniami na swoich sm na które i Was zapraszam: instagrammycoffeetime.pl 

A jak Tobie minął weekend? Jak tydzień zleciał? Co sądzisz o tego typu wydarzeniach?

festiwalkobiet.pl

instagram.com/festiwalkobiet

facebook.com/festiwalkobiet/?tn-str=k*F

80 komentarzy:

 1. Bardzo fajna, widać że dobrze zorganizowana impreza :) ja w tym samym czasie byłam na targach w Katowicach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dzięki. Taki na pewno będzie, skoro sami decydujemy o swoim losie. Udanego grudnia.

   Usuń
 3. Takie imprezy z pewnością są miłym doświadczeniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja weekend spędziłam w szpitalu po porodzie. Ale miałaś fajnie. Same pozytywne wrażenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała impreza, chciałam ją odwiedzić, ale pomyślałam sobie, że jedna w roku mi wystarczy (oczywiście błędnie) i w tym roku byłam tylko na See Blogers, ale myślę że w przyszłym jak się uda, to zobaczę więcej eventów :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam relacje na Ig, wszyscy sobie chwalili organizację i jakość spotkań :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszczę uczestnictwa w takim wydarzeniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny weekend za Robą kochana. Dziękuję za ciekawą relację. 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo żałuje, że nie dałam rady tam być... Do następnego razu!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna impreza, nie zapisałam się jednak ze względu na odległość i moją sytuację. Warsztaty asertywności miałam na zawodowych kursach, nie zawsze skutkują :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warsztaty asertywności fajna rzecz:) Może kiedyś będziesz mogła sie pojawić na takim wydarzeniu....

   Usuń
 11. Festiwal Kobiet, to coś czego nie da się tak prosto opisać. Tobie to wyszło świetnie! Widzę, że żadne warsztaty nam się nie pokryły.

  Do miłego zobaczenia ;D

  OdpowiedzUsuń
 12. Z relacji wnioskuję, że było ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Obserwowałam w SM co tam się działo. Żałowałam, że nie pojechałam

  OdpowiedzUsuń
 14. Ahhh, jakie cudowne wydarzenie, pierwszy raz o nim słyszę.
  Najważniejsze, by pozyskiwać nową wiedzę i na swój sposób wdrażać ją w życie :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO była chyba pierwsza edycja, mam nadzieje że będą kolejne:) Nowa wiedza która wzbogaca to coś co warto nabywać

   Usuń
 15. Rozmowy, rozmowy na pewno ważne i potrzebne. Nie zawsze jednak można zorganizować sobie czas, aby wyskoczyć i móc uczestniczyć w takim festwalu, a chyba było warto. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

  OdpowiedzUsuń
 16. Dla mnie niestety to za daleko, ale może kolejnym razem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przyjechały dziewczyny z różnych zakątków kraju, no ale może następnym razem...

   Usuń
 17. Słyszałam o tej imprezie i byłam właśnie ciekawa, jak przebiegła. Jak widzę, naprawdę warto tam być! Świetna organizacja i duże zainteresowanie wydarzeniem. Super!

  OdpowiedzUsuń
 18. To było naprawdę świetne wydarzenie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ale fajne wydarzenie super, owocnie spędzony czas :) ja ten weekend też spędziłam w bardzo fajny sposób bo na konferencji beauty fair influancers w Katowicach.

  OdpowiedzUsuń
 20. Wszelkie tego typu imprezy, zjazdy, konwenty, etc. to świetna okazja do poznania nowych osób i zbierania wspaniałych wspomnień. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo fajna inicjatywa i z chęcią kiedyś wzięłabym w takiej udział :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Blog Forum już nie będzie?! Szkoda.....

  OdpowiedzUsuń
 23. Te orzechy w czekoladzie... To musiało być pyszne :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Mogę tylko pozazdrościć takie spotkania! Ciekawe doświadczenie

  OdpowiedzUsuń
 25. Podejrzewam, że spotkania te były bardzo inspirujące.

  OdpowiedzUsuń
 26. Strasznie żałuję, ze nie wzięłam udziału w tegorocznym wydarzeniu - kolejnej edycji już na pewno nie przegapię :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Im więcejnczytam o takich imprezach, tym bardziej korci mnie, by się wybrać. Jedynym pytaniem jest, kto wtedy wydoi kozy?

  OdpowiedzUsuń
 28. Spóźniłam się z zapisami, niestety. Ale po Twojej relacji widzę, że to było naprawdę świetnie zorganizowane, merytoryczne wydarzenie. :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Byłam chętna jechać, ale nie opłacało mi się jechać przez całą Polskę żeby dwa dni spędzić na festiwalu. Musiałabym naprawdę się nakombinowac, żeby ktoś został z dziećmi w piątek i poniedziałek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem że nie było łatwo, ale na pewno było warto jechać, może następnym razem Ci si uda.

   Usuń
 30. Byliśmy i spotkaliśmy bardzo ciekawych ludzi

  OdpowiedzUsuń
 31. Nie ma to jak Trójmiasto, zawsze coś ciekawego dzieje ;-)

  OdpowiedzUsuń
 32. Karolina Witkowska30 listopada 2019 16:24

  Ja tak zalowalam, że przegapiłam zapisy na festiwal ���������� jak widzę było superancko

  OdpowiedzUsuń
 33. Mimo, że się dostałam - zrezygnowałam z wyjazdu na rzecz katowickiej konferencji. I trochę żałuję! Mam wrażenie, że u Was działo się o wiele więcej!

  OdpowiedzUsuń
 34. Chętnie wybrałabym się na takie spotkanie jeśli byłoby gdzieś bliżej mojego miasta :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 35. Lubię takie wydarzenia, szkoda że tak rzadko w nuch uczestniczę

  OdpowiedzUsuń
 36. zazdroscze ze tez w oznaniu nie zrobili;P

  OdpowiedzUsuń
 37. Super Kochana, że miałaś okazję tam być :) to na pewno było bardzo ważne przeżycie i możliwość poznania nowych osób :)

  OdpowiedzUsuń
 38. ooo super, to na pewno ciekawe wydarzenie. super, że wzięłaś w nim udzial

  OdpowiedzUsuń
 39. Rewelacyjna sprawa uczestniczyć na takich festiwalach :) sama z chęcią w czymś takim wzięłabym udział :)

  OdpowiedzUsuń
 40. W tym roku nie udało mi się dotrzeć, bo termin mi zupełnie nie pasował. Ale mam nadzieję, że w przyszłym roku się uda.

  OdpowiedzUsuń
 41. Jeszcze raz dziękuję za przemiły spacer po Gdańsku i cudny prezent:D Ja również bardzo mile wspominam festiwal kobiet, chociaż byłam na nim tylko w niedzielę- wykorzystałam ten czas na maksa!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to był intensywny dzień:) też dziękuję za towarzystwo:)

   Usuń
 42. Super impreza, sama z chęcią bym się na taką wybrała. Nie wiem ja to jakoś zawsze przegapiam takie wydarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 43. Świetne wydarzenie, widać że dużo się działo :)

  OdpowiedzUsuń
 44. Fajne są takie imprezy - ja nie bywam na nich bo mieszkam w takim miejscu w Polsce, że wszędzie mam daleko ;)

  OdpowiedzUsuń
 45. fajny taki festival, ciekawe ywdarzenie

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!