piątek, 3 kwietnia 2020

Filmowo


Pozdrawiam weekendowo:) Zgodnie z zaleceniem nie wychodzę nigdzie, z wyjątkiem spraw które muszę załatwić osobiście. Na szczęście wiele spraw można załatwić zdalnie, bez wychodzenia z domu. Martwią mnie kolejne obostrzenia, przerażają kolejki przed marketami... Chciałabym by to szybki się skończyło, jednak słyszałam że sytuacja ma potrwać... Obostrzenia wskazują na nieodpowiedzialność ludzi... no ale cóż. Niestety wystarczy jedna nie odpowiedzialna osoba by wysiłki wielu poszły na marne, warto więc w dojrzały sposób dbać o bezpieczeństwo siebie i innych.
Wiem chcemy odpocząć od tematu o którym jest tak głośno.... jednym ze sposobów są filmy.
A oto co udało mi się zobaczyć:


Trup (El Cuerpo) 2012


reżyseria: Oriol Paulo
scenariusz: Oriol Paulo / Lara Sendim
gatunek: Thriller
produkcja: Hiszpania


Klimatyczny mroczny thiller produkcji hiszpańskiej. Śmierć to temat od którego chcemy uciec jak najdalej. Jak jest trup to powszechne stały się usługi które uwalniają rodzinę od przygotowania ciała... A co w momencie gdy ktoś kradnie zwłoki z kostnicy? Kto i po co miałby to robić?
Przesłuchany zostaje mąż zmarłej zamożnej nieco ekscentrycznej damy. Mamy sporo miejsc, zwroty akcji i klimat dość ciężki i taki mokry, mamy sceny w kostnicy których jest nie mało, są podejrzenia i pytanie: kto wykradł zwłoki i co sie tu w ogóle dzieje. Zakończenie jak zwykle zaskakujące, są oczywiście dłużyzny, i naciągane pewne sceny no ale taki to urok produkcji. Jest mrocznie, nieprzewidywalnie a zakończenie zaskakujące.

Clinical 2017

reżyseria: Alistair Legrand
scenariusz: Alistair Legrand / Luke Harvis
gatunek: Thriller / Psychologiczny
produkcja: USA
Tutaj mamy Panią psyhiatrę, psyhoterapeutkę - tak to rozumiem która przechodzi traumatyczną sytuację z młodą pacjentką. To co sie wydarzyło wraca do specjalistki która usiłuje żyć jak dotąd. Sama chodzi na terapię/poddaje sie superwizji. Prowadzi dalej praktykę, zgodnie z zaleceniem ma przyjmować pacjentów z mniejszym problemami.
Pewnego dnia dzwoni do niej Alex, z prośbą o pomoc. Oszpecony mężczyzna który nie radzi sobie z traumą po wypadku.
Film faktycznie psychologiczny ale są tutaj elementy innego gatunku. Przyznam że dosć ciężki to film, nie przypuszczałam że będzie aż tak brutalny

No i wsio:) A Ty polecisz mi jakiś fajny godny uwagi film?

32 komentarze:

 1. Przyznam że nie lubię ciężkich filmów, ale nie wątpię, że oba są ciekawe. Chociaż lubię przebywać w domu i nikt mnie tu nie stresuje, to chwilami mam dość tej sytuacji. Człowiek nie docenia, dopóki nie straci...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ostatnio raczej wybieram książki. Co prawda w weekend oglądałam film: W lesie dziś nie zaśnie nikt, ale polecić go nie mogę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekam na remake Blok Ekipy: "w dresie dziś nie zaśnie nikt"

   Usuń
 3. Drugi film chętnie zobaczę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj właśnie planuję obejrzeć coś z mężem. Może skuszę się na jakąś Twoją propozycję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądałam ten pierwszy... miejscami mnie nudził ale ogólnie to dobry film :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sytuacja z wirusem musi potrwać, bo on nie zniknie (za dużo jest zakażeń na świecie), natomiast te ostre zasady muszą w końcu ustać, bo ludzie muszą wrócić do pracy, uczyć się, podróżować, wynajmowac pokoje w hotelach - inaczej grozi nam zapaść finansowa.

  Filmy może obejrzę, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CZyli zmienią się zwyczaje i obyczaje w związku z zagrożeniem.

   Usuń
 7. ja teraz mogę oglądać tylko lekkie filmy, aby jakość się odciąć od tego co dzieje się dookoła

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio oglądam tylko komedie :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie widziałam tych filmów, ani nawet nie słyszałam. Teraz mam czas wieczorami na oglądanie filmów, więc na któryś się zdecyduję.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jutro sobota, będę odpoczywać od wszystkiego, łącznie z wiadomościami o wirusie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Obydwa filmy chętnie obejrzę :) Ja teraz zaczęłam oglądac 4 sezon Domu z Papieru :))

  OdpowiedzUsuń
 12. Mimo, że gustuję raczej w komediach, to jeśli miałabym wybierać, to sięgnęłabym po ten drugi film.

  OdpowiedzUsuń
 13. Z nowych niestety nic nie polecę bo nie oglądam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ostatnio zupełnie nie mam czasu na oglądanie telewizji. Staram się nawet nie włączać telewizora bo ciągłe wiadomości o koronawirusie doprowadzają mnie do szału.

  OdpowiedzUsuń
 15. Trupa widziałam kiedyś z Mężem i całkiem się nam ta produkcja podobała.

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!