czwartek, 16 lipca 2020

Nietypowy sklep z kosmetykami


Kosmetyki naturalne cieszą sie sporą popularnością, każda z nas chce być piękna i zdrowa. Obostrzenia związane z korona wirusem dały się nam we znaki. Trudny czas dla wielu kobiet ale i mężczyzn, osób starszych i dzieci. Co prawda obostrzenia są zdecydowanie łagodniejsze ale i tak jest sporo osób potrzebujących. Jest grupa osób które chciałyby poczuć się bardziej zaopiekowanie. Producenci prześcigają się w walce o klienta, a konkurencja nie śpi. Jest jeden nie typowy fanpejdż na FB. Czym wyróżnia się sklep z kosmetykami naturalnymi? Profil jakich wiele: są posty, są polubienia, srduszka, są opinie samych zadowolonych użytkowników. Co w tym dziwnego? Widocznie to działa, a co jeśli okaże się że to fejk? O co tutaj chodzi?

Rumianki i bratki - naturalne kosmetyki SKLEP to założony w tym roku profil. Pod płaszzykiem sklepu z kosmetykami oferuje on pomoc... ofiarom przemocy domowej. Jeśli ktoś nie ma konta na FB a potrzebuje pomocy może napisać maila rumiankiibratki@gmail.com
Oferta skierowana jest do każdej osoby która nie czuje sie bezpiecznie.

źródło

Inicjatywa jak najbardziej na plus. Dobrze że "sklep" oferuje zainteresowanie osobą która się tam zgłasza. "Sklep działa w porozumieniu i ścisłej współpracy z Fundacją Centrum Praw Kobiet, na wiadomości odpowiadają psycholożki specjalizujące się w sprawach dotyczących przemocy domowej."

Instytucji pomocowych jest sporo:
- są telefony zaufania,
- Ośrodki Interwencji Kryzysowej,
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej(MOPS),
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR),
- funduszsprawiedliwosci.gov.pl za którym stoi Ministerstwo Sprawiedliwości. Fundusz Sprawiedliwości oferuje wsparcie dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, i im najbliższym oraz świadkom przestępstw, a także pomoc postpenitencjarną. Każda historia jest dla nas ważna.

Wszystko wygląda super i fajnie. Dużo "lajków", pozytywnych komentarzy sugeruje że produkt działa. Moim zdaniem fajnie że pojawia sie coś nowego, bardziej dostępnego i mam nadzieje że profil pomoże jak największej liczbie osób. Jednak uważam że to co sprawdziło sie u jednej osoby nie koniecznie zda egzamin u innej, jednak czasem by się przekonać warto próbować.

23 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa inicjatywa. Każda taka akcja jest dobra, nawet jeśli pomoże tylko jednej osobie.
  P.s. ciekawe ile osób nie doczyta tekstu i będzie pisać o 'kosmetykach'...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ktoś wykazał się nie lada kreatywnością. Wielkie brawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super sprawa , bardzo dobrze że kobiety skrzywdzone mogą otrzymać pomoc

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam. Super sprawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej akcji, ktoś nawet jakiś czas temu wysłał mi link i wiadomość na messagera ze znajomych. Sprytne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny i bardzo przydatny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pomysł, podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam kosmetyki naturalne.Bardzo fajny pomysł i oferta.
  Pozdrawiam!
  Irena-Hooltaye w podróży

  OdpowiedzUsuń
 9. słyszałam o tej inicjatywie, bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że ruszy coś w świadomości maltretowanych kobiet

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajny pomysł z tym sklepem. Podobają mi się takie akcje. Poza tym uwielbiam naturalne kosmetyki. Ostatnio na https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/5-sposobow-na-pozbycie-sie-pryszcza-w-jeden-dzien znalazłam świetne sposoby na pozbycie się pryszcza. Wypróbowałam i faktycznie się sprawdzają :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Popieram wszelkie takie inicjatywy, problem maltretowanych kobiet jest naprawdę bardzo szeroki, trzeba działać, uświadamiać, pomagać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przyznam, ze bardo pomysłowo. Świetna inicjatywa

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawa i zaskakująca inicjatywa. Super.

  OdpowiedzUsuń
 14. I to jest pozytywny sposób na wykorzystanie mediów społecznościowy, kobiety potrzebują takiego miejsca

  OdpowiedzUsuń
 15. Tanie sklepy internetowe z kosmetykami to dla mnie najlepszy wybór. Na rynku jest ich naprawdę sporo i nie ma co przepłacać.

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!