wtorek, 15 lutego 2022

Czaplin

 Siemka, dalej czuję sie osłabiona, śpię odpoczywam  i regeneruję się, zdecydowanie. 

Dziś wtorej więc pora na psiaka, tego oto czworonoga już kiedyś poznałyście, ale może warto pokazać go kolejny raz.


Kochani, przypominamy o fajnym, domowym, młodym amstaffie Czaplinie, który czeka u nas na nowy dom! Jego obecny DT bardzo ciężko choruje na kręgosłup, więc szukamy zarówno domu tymczasowego jak i przede wszystkim stałego. 

Czaplin jest fajnym psiakiem, chowanym w bloku. Zna normalne życie, jest psem miłym, kontaktowym. 

W domu - ideał. Grzeczny, współpracujący, chętny do nauki, pięknie skupiony na oczekiwaniach przewodnika. Kanapowiec i przytulas, bardzo lubi być blisko swoich ludzi. Co warto wspomnieć, Chaplin jednocześnie nie jest nachalny - poproszony o chwilę spokoju, bez problemu zajmuje się sam sobą. Ładnie zostaje w mieszkaniu podczas nieobecności opiekunów, nie ma problemu z samotnością. Nie broni zasobów, gości wita jak swoich - nieco ekscytują go odwiedziny nowych osób, ale przy odpowiednim podejściu nie ma kłopotu z opanowaniem tych emocji. Nie zaobserwowaliśmy u niego żadnych zachowań niepożądanych - ot, po prostu normalny, młody, fajny pies. Na zewnątrz początkowo miał spore problemy z nadmiarem wrażeń - ciągnął, ignorował człowieka doczepionego do drugiego końca smyczy, chciał być w dziesięciu miejscach naraz, często sadził się do napotykanych psów. W miarę postępu pracy większość tych problemów została wyeliminowana lub znacząco zmniejszona - aktualnie Chaplin w znanych sobie miejscach potrafi zachować sie nader kulturalnie, skupić na przewodniku i ochoczo wykonywać jego polecenia. Jest też chętny do szkolenia i zabawy. Ekscytacja pojawia się na spacerach grupowych (więcej niż jeden członek rodziny niestety wciąż odpala u chłopaka opcję popisów), w nieznanych mu lokalizacjach, pod wpływem presji ze strony innych czworonogów. Tu na pewno trzeba będzie kontynuować pracę rozpoczętą przez DT. Niezaprzeczalną piętą achillesową Chaplina są podróże samochodem. Pomimo ćwiczeń nadal wywołują u niego spory stres manifestujący się dyszeniem, wokalizacją, próbami samodzielnej ewakuacji. Poziom emocji jest tu bardzo duży niezależnie od długości trasy.

Jakiego domu szukamy dla Chaplina? Na pewno aktywnego, nastawionego na kontynuację pracy nad psimi emocjami. Wyrozumiałego wobec kłopotów z transportem i chętnego do szkolenia, nauki, dalszego szlifowania tego łaciatego diamentu. Chaplin nie jest mocno problematyczny w kontaktach z innymi zwierzętami, ale w domu powinien być jedynakiem. Co do dzieci - wobec spotykanych na spacerach jest przyjazny lub co najmniej obojętny, ale ze względu na konieczność pracy nad emocjami szukamy mu domu z wyłącznie dorosłymi członkami rodziny. 

Jeśli jesteś zainteresowana_y stworzeniem dla Chaplina domu stałego serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 501 797 018 lub adresem mailowym adopcje@fundacja-ast.pl - chętnie porozmawiamy o łaciatku i odpowiemy na wszystkie pytania.

źródło klik

23 komentarze:

 1. Piękny pies, oby szybko znalazł dom. Też czuję ogromne osłabienie, mam nadzieję że jutro będzie lepiej, Tobie też tego życzę <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, Chaplin piękny jest....
   Osłabienie jest typowe dla tej pory roku.

   Usuń
 2. Życzę dużo zdrowia i szybkiego powrotu sił 💪 Śliczny piesek ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo zdrówka kochana. Śliczny piesek. Widać, że ma dużą psią klasę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie fajne imię. Oby szybko znalazł dom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. czy to taki maluch nie wiem, ale dom na szybko by sie przydał:)

   Usuń
 6. Trzymam kciuki, żeby znalazł kochający dom :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super ze wspierasz tak zwierzaki . Trzymam kciuki by znalazł kochający dom

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja marzę o psie, jednak nie mogę sama decydować. Wierzę że kiedyś mi się uda !

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpoczywaj. A za psinkę trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 10. myślę, że taki pies powinien szybko znaleźć dom, skoro jest ułożony i potrafi egzystować w bloku

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!