sobota, 16 lipca 2022

Spacer z psem i odkrycie nietypowego sklepu.

 Rozmowa telefoniczna z amantem to miła rzecz, powiedziałam mu że nie mogę doczekać się niedzieli. Amant wspomniał o (tu pada nazwa restauracji którą planujemy odwiedzić). Powiedziałam mu że spotkanie z czlowiekiem z którym miło sie rozmawia to duża wartość. Powiedział że żartował, takie nieprzyjemne to było...

Dla odreagowania całej ogólnej sytuacji postanowiłam się przejść z sunią sąsiadki na spacer. Jak to terier typu bull,  sunia ma duże pokłady energii, a jak wiadomo zmęczony pies to szczęśliwy pies.


Spacerując, zawitałam do miejsca które zdumiało mnie. Sklep samoobsługowy. Jest witryna, są ceny, a zamiast kasjera jest puszka gdzie należy uiścić należność za to co chce sie zabrać ze sobą. Z za szyby można wyciągnąć maliny, czarną porzeczkę, jakieś oleje, przeciery, soki... miejsce wygląda atrakcyjnie, asortyment wygląda świeżo.

Należność można na trzy sposoby uiścić: przelew, blik, gotówka do puszki. 

Jest też list do złodzieja:

źródło klik

Poszukałam informacji o sklepie i pod wyżej podanym linkiem znalazłam artykuł o kramiku. Okazuje się że to jest pomysł z Norwegii gdzie takich miejsc jest wiele. Mimo obaw pierwsi klienci Malinogrodu okazali sie uczciwi. Niestety nie wszyscy: "(...) Raz ze sklepiku ukradziono lodówkę, trzy razy kasa została przecięta szlifierką i wyciągnięto z niej pieniądze. Do wszystkich zdarzeń doszło w nocy.(...)Absolutnie nie! Każda z kradzieży czegoś mnie nauczyła. Większość klientów, czyli okoliczni mieszkańcy Malinogrodu, zawsze płaci za owoce i przetwory. Byłem jednak naiwny, żyjąc w przekonaniu, że do otwartego 24 godziny na dobę sklepu nikt się nie włamie. W nocy w tej okolicy jest bardzo ciemno, nie ma żywej duszy. Postanowiłem więc punkt na noc zamykać. Od tamtej pory nie doszło do ani jednego niepokojącego incydentu, co uważam za ogromny sukces."

Jak widać sklep ma się dobrze, jest jednak ale... kwestia skarbowa i paragony. Ciekawe czy aby właściciel nie będzie miał i takich problemów i jak to ma rozwiązane skoro nie ma pracownika co wydaje paragony. 

Za sklepik trzymam kciuki bo to super że jest miejsce dające dostęp do świeżych malinek prosto z plantacji, tak za płotem rosną sobie malinki. 

Miejsca inne związane z tym sklepem

klik FB

#malinogród

#malinogrod

Na koniec coś co mi w duszy gra... 

Na amanta mam to jako dzwonek w telefonie ustawione, oczywiście zdjęcie jego też ustawione. Gdy dzwoni jest mi baaardzo miło... bardzo ciekawi mnie... jak on  pachnie... kim się okaże... mimo emocji dość intensywnych, czas pokaże...

29 komentarzy:

 1. Słyszałam o takim sklepie, ale jeszcze nigdy nie robiłam w nim zakupów To chyba dość świeży pomysł. Choć wiem, że w Polsce jest już kilka takich sklepów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem że sieć Żabka ma takie samoobsługowe sklepy gdzie trzeba mieć aplikacje a należność pobierana jest po wyjściu ze sklepu.

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy sklep, z chęcią pojadłabym malin :) Z tymi paragonami to faktycznie wielka niewiadoma, nasz rząd potrafi zepsuć każdy świetny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o takich sklepach w innych krajach, ale nie sądziłam, że w Polsce też istnieją. To chyba tylko kwestia czasu, kiedy zostanie okradziony (znając mentalność niektórych naszych rodaków).

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, jaka ciekawa inicjatywa. Nie słyszałam wcześniej o takim sklepie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam wcześniej pojęcia o takim sklepie. Super ciekawostka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy sklep, oj pojadłabym malin :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedziesz rowerem wiele kilometrów, czujesz głód lub pragnienie, a tu proszę, taka niespodzianka czeka. :)

   Usuń
 7. Super, że sa takie sklepy, odpada transport, pośrednicy, marże.
  Nie zrozumiałam z czym ten amant żartował na początku Twojego wpisu, co takie nieprzyjemne było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem źle ujęłam, miałam to zmienić, chodziło o to że ten "żart" jego polegał na tym że nie mogę doczekać sie wizyty w restauracji. Powiedziałam mu że spotkanie drugiego człowieka z którym fajnie sie rozmawia to duża wartość, na to on że żartował....
   A tym czasem ja naprawdę nie mogę sie doczekać, bo to juz jutro...

   Usuń
 8. Coraz częściej czytam o takich sklepikach, na wyjazdach widujemy kramy samoobsługowe, gdzie można kupić ziemniaki i cebule, a nawet przetwory w słoikach, a płacisz wrzucając kwotę 5, 10 zł do puszki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plusem jest to że jest to zakup bezpośredni, malinki zerwane z krzaczka za płotem, nie ma kosztów zatrudnienia pracownika co wpływa na cenę produktu, a teraz jest to szczególnie ważne.

   Usuń
 9. Takie samoobsługowe kramiki po raz pierwszy spotkaliśmy na Bornholmie. Też byliśmy zdziwieni :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo bym chciała, aby takie sklepy przyjęły się u nas, obawiam się jednak, że spora część społeczeństwa nie jest na to gotowa mentalnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, też jestem tego zdania.

   Usuń
 11. Fajny post. Gratuluję odkrycia. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym na swojej ścieżce spacerów z psami dokonać takiego odkrycia, bardzo by się przydało i sprawdziło. :)

   Usuń
 12. Słyszałam o podobnym sklepie. Idea zacna, ciekawe jak ludzie do tego podchodzą i czy taki sklep szanują.

  OdpowiedzUsuń
 13. Sklep faktycznie nietypowy. Dobrze wiedzieć o takim punkcie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie słyszałam wcześniej o takim sklepie, przyznaję, że ciekawa opcja.

  OdpowiedzUsuń
 15. W mojej okolicy takich sklepów jest kilka i funkcjonują od dawna, więc wcale mnie one nie dziwią.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja także wcześniej nie słyszałam o takim sklepie, więc to dla mnie zupełna nowość.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wielokrotnie słyszałam o takich inicjatywach, ale u mnie w okolicy chyba takich sklepów bez obsługi nie ma :D

  OdpowiedzUsuń
 18. U mnie w Irlandii półn sporo jest takich skleów. Przeważnie można kupić tam jajka i inne produkty od rolników . W PL trzeba mieć ogromne zaufanie, aby coś takiego otworzyć, podziwiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Jakiś czas temu w tv słyszałam o takim sklepie, ale był w innej miejscowości. Ale osobiście w takim jeszcze nie byłam.

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!