poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Typy kobiet i ich facetów...zdrajców!

Poczucie zdrady jest najboleśniejszym przeżyciem na świecie, no może jednym z najboleśniejszych.
Brak pobudza do poszukiwań, przeciwieństwa się przyciągają, ale i czasem jest chęć odmiany zwłaszcza gdy jedna ze stron jest nazwijmy to nazbyt wyrazista…
Oto kilka typów kobiet, kogo przyciąga jak reaguje na zdradę…


Męczennica pieniaczka


Typ najbardziej hałaśliwy, pragnie aby cały świat wylewał pomyje na niewiernego! Posiadanie męża to jej być albo nie być, dlatego ta co zwiodła jej ślubnego odarła i ją z niej samej…
Niedojrzała, reaguje bez zastanowienia. Pępek świata dla niej samej, napędza się nienawiścią. Dla niej nie ma granic, zdolna do wszystkiego.
Jest typem dla pana który lubi mieć czysty dom, łóżko, jedzenie i czyste ciuchy. Męczennica praczka sprzątaczka prostaczka i pieniaczka. Kto normalny z nią wytrzyma?!


Uzależniona od miłości

Deficyt miłości w dzieciństwie pchnął ją w marzenia o pięknej wielkiej miłości. Wierzyła głęboko, że od partnera dostanie wszystko czego nie dali jej rodzice, i to z nawiązką! Chowana na grzeczną posłuszną dziewczynkę , która wierzy, że jeśli będzie dobra, będzie zaspokajała potrzeby najbliższych wszystko będzie dobrze. Ale raczej nie jest.
Zagubiony, niepewny  siebie pan lubi w relacji z taką osobą podbudować swoje ego, a gdy mu się to uda chętnie skacze w bok. By na innej chętnie silniejszej kobiecie wypróbować co zyskał w swoim związku.
Biedna uzależniona od miłości obrywa za swoje dobro starała się jak mogła wierzyła a tu, często w wieku gdzie głowa siwieje d*** szaleje jej partner odpłaca się zdradą.
Cóż ona? Płacze, płacze dużo, ale w tej całej swojej dobroci nic więcej nie robi. Nie rozumie co naprawdę i dlaczego się stało. Płacze.
Oddycha z ulgą gdy on wraca. Jeśli nie przewartościowuje to co dała jej mama.
Przyciąga panów potrzebujących oddanej dobrej żony, która nie będzie oczekiwała tylko dawała od siebie. Do takich żon najczęściej wracają. Z wygody


Żelazna dama


Samodzielna, poszukująca, rozwijająca się. Miała mądrych rodziców którzy wzbogacili ją w wiedzę i wsparcie. Szuka partnera, który da jej wolność i szacunek. Nie zwiąże się z byle kim! Dlatego ciężko jej znaleźć drugą połowę.  Często znajduje wiecznych chłopców, chcących skorzystać z mądrości, dorobku.
Skok w bok to taki urlop od wymagań. Ale bez powrotu, ostre pożegnanie kończy wszystko. Żelazo na zewnątrz, lecz w środku płacz.
Nie pozwoli jej przecież ambicja pokazać słabości…
On chce wrócić, bo znudził się tamtą, lecz czy jest powrót?

Dziewczynka z zapałkami…


Najbardziej skrzywdzona przez rodziców: poniewierana, nauczona wytrzymywać najgorsze. Zdeptana całą siebie odda komukolwiek kto zwróci na nią uwagę.
I zwracają wszelkiej maści zwyrodnialcy pewni przy niej bezkarności.
Zdradzona wcale się nie dziwi, w końcu rodzice nauczyli ją wytrzymywać najgorsze…  ale jednak cierpi, nie walczy… pozwala do siebie wracać, zdrady i powroty mogą trwać latami. 


Plastik


Młoda, modna dba by mieć „branie”. Nie myśli o przyszłości chce brać z życia pełnymi garściami. Często kończy się to wpadką i ślubem z kimś bardzo przypadkowym. Co rzadko daje udane małżeństwo i rodzinę.
Kłótnie i awantury prowokują do zdrady, więc zaczyna się wet za wet.
Większość plastików wyrasta na męczennice pieniaczki. Albo nienawidzą facetów, dążą do niezależności finansowej co im się najczęściej udaje.


Lodowa Dama


Typ A egocentryczka
Wie jak zdobyć pieniądze, karierę, najlepszego faceta. Nie może żyć bez zazdrości kobiet i pożądania mężczyzn.
Przyciąga podobnych do siebie zamożnych, wpływowych…
Gdy ma czego pragnie jest zadowolona z siebie. Zdrada wyzwala w niej zimna nienawiść, mści się odbierając. Jeśli wraca, to cena jest ogromna!
Typ B lodowata nieszczęśliwa
Zawsze nieszczęśliwa, lgną do niej poszukiwacze tajemnic , i zdobywacze  Są to dorośli panowie którzy mieli zimne i wymagające mamy. Dlatego tak jak kiedyś starali się zadowolić matkę tak teraz przenoszą ten mechanizm na kobietę, więc wybierają lodowatą nieszczęśliwą.
Gdy ich poczucie wartości spada starają się podbudować je przy innej kobiecie. Lodowata nieszczęśliwa prędzej zakończy nieszczęśliwy żywot niż pozwoli do siebie wrócić niewiernemuCwana bestia

Pępek świata, wzrastała w atmosferze bardzo konsumpcyjnej, skrajna egoistka. Świadoma walorów i potrafiąca je wykorzystać.
Przyciąga poczciwych, kochających, naiwnych… wychowanych przez na ogół samotne matki, które nauczyły potomków spełniać kobiece wymagania. Cwana bestia wyssie go do cna! Dlatego on gdy zdecyduje się na odejście zwiąże się z dziewczynką z zapałkami.
Cwana bestia podobnie jak męczennica pieniaczka jest nieobliczalna i zdolna do wszystkiego w obliczu zdrady.

Na podstawie książki Katarzyny  Miller Kup kochance Męża Kwiaty"

48 komentarzy:

 1. Męczennica pieniaczka .. matko obcuję z taka na co dzień. Jej męża to żywcem do nieba wezmą... mnie chyba też! Chyba najgorszy typ kobiety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe porównania i typy osobowości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne opisy :)

  recenzjebynikaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. O matko, strach się bać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie to chyba nawet nie pomyślałabym, że jest aż tyle typów zdradzonych kobiet. Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie przeczytać coś innego a do tego świetna grafika! ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Męczennica pieniaczka to jak dla mnie najgorszy z możliwych typów...

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie to pokazałaś :D czasami nie wiadomo czy śmiać się czy płakać :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Masakra, często mówi się, że to facet jest winien rozpadowi małżeństwa, kłótniom w rodzinie itp, a tak na prawdę nie koniecznie. Ty właśnie tutaj opisałaś ile jest rodzai wrednych bab :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dobre porównania haha 😂

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdrada, nikomu jej nie życzę, ani nawet sobie, ....

  OdpowiedzUsuń
 12. I pewnie jeszcze są kombinacje tych cech. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak... jak to psychologii często bywa są rysy, elementy, typy...

   Usuń
 13. Bo kobiety są różne;), więc i zestawienie ciekawe:).

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe, ale mam nadzieję, że jest też coś pomiędzy tymi typami! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie znalazłam swojego odpowiednika, więc muszą być jeszcze jakieś typy :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Przyznaję, że świetnie to opisałaś !!! Nie wiem czy zaliczam się do jakiegoś typu ale może być tak, że po trochu jesteśmy każdym :) Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, miło mi że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie, ale nie SPAMuj, komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię na pewno. Zwłaszcza jeśli masz g+ będzie mi łatwiej do Ciebie trafić gdy zostawisz adres bloga pod swoim komentarzem. Czasem mam zaległości, ale spokojnie, nadrabiam je:))
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!