wtorek, 17 sierpnia 2021

Ice... z boxu hotelowego... może do domu nowego?

Ice szuka domu, może jakiś dom szuka właśnie takiego psa?
Jakiego? A oto opis, jak kogoś zainteresuje podam namiary niżej. Pies znajduje sie pod opieką Podaj Łapę Bullom.

Wesoły, towarzyski, pełen energii 2 letni Ice.
Bardzo silny, na smyczy się ciągnie, ekscytuje na widok innych psów, ćwiczymy spacer w towarzystwie innych czterech łap i po 5 minutach ekscytacji potrafi iść w ich towarzystwie ładnie, bez większych emocji.
Przy wyjściu na spacer próbuje łapać smycz, emocje są duże, gdyż każdy psiak domaga się spaceru więc wszystkie w tym czasie hałasują.
Lubi mizianie, rozdawanie buziaków, bliskość człowieka.
Delikatnie je smaki, zna komendę siad, łapa, poproś, leżeć.
Lubi zabawy szarpakiem, jednak największą wartość ma człowiek i jego bliskość, mizianie za uchem czy po brzuszku.
Lubi dzieci, obecnie ma kontakt z 2,5 latkiem w którego obecności zachowuje się bardzo ładnie, towarzyszy przy wózku, pozwala się miziać i delikatnie je smaki z małej rączki.
Jest duży i silny więc należy mieć pod kontrolą kontakty z dziećmi bo przez przypadek może zrobić krzywdę przewracając np.
W boksie zachowuje czystość, przy spacerach 3 x dziennie żadnych śmierdzących niespodzianek. Lubi wyglądać przez zamknięte okno na świat, jak kot dobrze czuje się na parapecie.
Szuka domu, który zaakceptuje fakt, iż nie lubi on innych zwierząt, jest silny i wymaga dopracowania chodzenia na smyczy ale jednocześnie oprócz zasad i pracy dostanie dużo ciepła i pieszczot od człowieka, on odda siebie i swoją miłość w całości do końca jego dni.
Prosimy czytajcie uważnie opisy, jeżeli nie jesteście gotowi na adopcje psa po przejściach, nie macie doświadczenia w wprowadzaniu psa do stada, nie macie środków finansowych na psa u którego w każdej chwili mogą pojawić się jakieś problemy zdrowotne wymagające czasem i dożywotniego leczenia, problemy behawioralne wymagające konsultacji i wydatków z tym związanych - odpuścicie, zastanówcie się 4 a nawet i 10 razy.
Oddając psa robicie krzywdę jemu!!
Są różne sytuacje w życiu oczywiście, których się przewidzieć nie da ale połowie można zapobiec.
Obowiązuje procedura adopcyjna
1. Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety i jej pozytywna weryfikacja.
(ankieta do pobrania: https://www.podajlapebullom.pl/druki )
Samo wypełnienie ankiety nie jest jednoznaczne z adopcja.
Czas weryfikacji ankiety do 14 dni, jeżeli się do Ciebie nie odezwiemy - wybacz, na głowie mamy wiele ankiet, psów pod opieką i swoje życie. Jeżeli chcesz wiedzieć jaka jest weryfikacja ankiety napisz, zadzwoń.
2. Wizyta w domu starającego się o adopcje.
Termin wizyty umawiamy bezpośrednio tak żeby dla każdego dzień i godzina była dogodna.
3. Spacer z psem w miejscu jego pobytu.
Nie dowozimy zwierząt do domów, to nie jest zamówienie przez Internet.
Psa trzeba poznać, przejść się na wspólny spacer, spędzić z nim chwilę czasu. Każdy pies jest inny, jeden już po wspólnym spacerze, może jechać do domu, inny będzie potrzebował większej ilości spotkać.
Decyzję podejmujemy wspólnie na spotkaniu.
4. Podpisanie umowy z wyrażeniem zgody na niezapowiedziane wizyty po adopcji oraz zobowiązanie się do pokrycia kosztów związanych z niespodziewanym powrotem psa z adopcji pod opiekę Stowarzyszenia (miesięczny koszt utrzymania psa w hotelu).
Uwaga !!
Każdy pies po adopcji może się zmienić. Jeden potrzebuje tygodnia za zaaklimatyzowanie się a inny nawet i kilku miesięcy.
Mogą coś zniszczyć, nie trzymać potrzeb w domu, płakać gdy zostaną same. To przyszły opiekun powinien od początku pracować z psem żeby w nowym domu został dobrze wprowadzony.
Opisujemy znane nam zachowania zwierząt z domu tymczasowego, od poprzedniego właściciela, z hotelu !!
Jeżeli nie jesteś w stanie znieść myśli o tym ze pies może Ci coś zniszczyć w domu lub się zesikać lepiej od razu sobie odpuść.. to są psy po przejściach już wystarczająco dużo doświadczyły więc nie dokładajmy im dodatkowego stresu związanego z powrotem z adopcji.
Kontakt w sprawie adopcji
*E-mail; podajlapebullom@gmail.com
*Wiadomość priv
*794-700-649 - Monika
*792-308-789 - Iza Źródło, więcej klik

10 komentarzy:

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!