Obserwatorzy

sobota, 19 grudnia 2015

Zezwolenie na broń...

„Dla Pań na przykład proponujemy Colta pod choinkę ok.? Colt to jest bardzo dobra rzecz dla kobiet dla tego że jak naciskasz tu z tej strony to z tej drugiej strony kule wylatują. Kobiety to lubią bo czują się bezpieczne. Ile kobiet w Polsce chciałoby czuć sie bezpiecznie wracając po nocy gdzieś tam na wsi. Polska mam nadzieje będzie krajem dobrobytu, mam nadzieje że ten dobrobyt do Polski przyjdzie i w tedy kiedy dobrobyt do Polski przyjdzie cały element przestępczy przyjdzie do Polski (…) cały ten element muzułmański, wojujący. Potop będzie, będą na barkach przepływać, kraulem…  w tedy będziesz musiał być uzbrojony Polaku musisz to pamiętać.  Panom proponujemy w Ameryce na przykład Glocka(…)” mówi Max Kolonko.
Większość z nas nie ma dużego kontaktu z bronią, wojsko, policja mają broń i ich zadaniem jest bronić obywatela, jednak są sytuacje gdzie nie ma czasu na wezwanie pomocy i człowiek musi walczyć o życie sam.
Na dzień 31.XII tyle osób posiadało broń:Człowiek ma prawo do obrony swojego życia i zdrowia i tak samo powinien posiadać prawo do zakupu i posiadania broni – przekonuje Wojciech Cejrowski.


Zauważa w dalszej części wypowiedzi że owo przyrodzone prawo powinno być sprecyzowane z prawem do używania broni. Moim zdaniem trafił w sedno jeśli chodzi o realia w RP.
Kiedy ktoś włamuje się na naszą posesje powinniśmy mieć prawo użycia broni, której dźwięk jest najlepszym alarmem. Tak jest w USA że jeśli ktoś zostanie uznany za musi liczyć się z tym że właściciel nieruchomości może go zastrzelić.


No właśnie a jak jest u nas? Jak to wygląda? To co sprawdza się w innych krajach nie koniecznie ma szanse sprawdzić się w Polsce. Broń by czuć się bezpiecznie…. Ale nie zapominajmy że nasze prawo jest chore choćby w zakresie obrony osobistej… ileż było spraw absurdalnych…
Regulacje prawne, łatwiejszy dostęp? Swoją drogą co gdyby ci ludzie mieli broń:


38 komentarzy:

 1. Mam troszkę doświadczenia w tym temacie i jestem pewna jednego- nie rozdawany pozwoleń na broń, jak cukierków. Należy pamietać o jednym...bron służy do zabijania. Twierdzenie, ze do obrony jest zaklinaniem rzeczywistości. Do zabijania:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Podpisałam petycję, jestem za posiadaniem!

  OdpowiedzUsuń
 3. Polakom dac bron, a malpie brzytwe - wyjdzie mniej wiecej na to samo. Bandytow tylko uzbroi sie jeszcze lepiej, bo ten, kogo nie stac na chleb, broni i tak nie kupi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z zakupem to prawda:) jak widać po statystykach broń znajduje sie w rękach Polaków.

   Usuń
 4. Uhhh tu nie ma jednej odpowiedzi, z jednej strony powinniśmy mieć możliwość obrony, z drugiej zaś strony muszą być dobre, sprawne regulacje by broni nie dostawał każdy pieniacz czy "idiota". Tylko jak to zrobić, każdy, nawet najbardziej spokojny człowiek, może pęknąć i postrzelić kogoś. Nie wiem czy Polacy (ogólnie) są gotowi na broń, czy nie zaczną wymachiwać nią po tym jak ktoś przysłowiowo wciśnie im się do kolejki, albo powiedzą że głosowali na inną, niż oni, partię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie sprawne regulacje żeby ofiara napadu nie została skazana, a napastnik nie wyszedł na ofiare. Jest świetny film... amerykański pt" Skazaniec" z 2008 roku...
   To są dramaty trudne sprawy, co prawda marginalne ale sie zdarzają, nikt nie chce znaleźć sie w podobnej sytuacji...
   W prywatnych rękach jak widać na zestawieniu znajduje sie broń, no i właśnie strzelanki nie są powszechną rozrywką neurotycznych krajan. Bandzior, oprych woli strzelać z niezarejestrowanej broni. Dlaczego? Bo jeśli strzela z zarejestrowanej broni to łatwiej go namierzyć

   Usuń
  2. Ja bym czuła się nieswojo z bronią domu ale oczywiście ludzie mają prawo do ochrony.

   Usuń
 5. Jestem za posiadaniem broni, bandyci posiadają broń nawet gdy jest ona nielegalna i tutaj mają przewagę nad przeciętnym Kowalskim, który nie ma pozwolenia na posiadanie broni. Jeśli chodzi o wymachiwanie bronią i zabijanie kogo bądź przez ludzi niespełna rozumu to dziś też to mogą robić z nożami, siekierami i innymi sprzętami, a broń też mogą posiadać nielegalnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza sie. Bandyci nie mają interesu w rejestrowaniu broni bo wolą "anonimowoć" zwykły Kowalski posiadający broń ma problem z jej użyciem bo i prawo jest chore...a jeśli nie ma jest bezbronny...oczywiście chcąc być prawym.

   Usuń
  2. Zgadzam się również.
   To prawo to jest za bandytami, a nie za obywatelami...

   Usuń
 6. nie bardzo interesuje mnie tematyka zbrojna;p ale dla pewności i spokoju ducha jakiś mały pistolecik każda baba winna mieć przy sobie;p

  OdpowiedzUsuń
 7. Post świetny! Ja nie do końca jestem za posiadaniem, bo...jeśli już teraz w naszym kraju dzieją się porabane rzeczy, to Bóg wie co będzie, jeśli broń będzie w rękach każdego..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale nikt nie mówi by każdy broń posiadał, oczywiście obostrzenia być muszą.

   Usuń
 8. Dla mnie Glock 19stka, wielostrzałowy pistolet. Ma wady, jest ciężki, jest duży, nie schowa się go pod zgrabną kurteczką w kaburze.
  Zawsze zastanawiało mnie, jak w filmach te policjantki wyciągają z kabur potężne pistolety, a wcześniej nie był nic widać. /pół żartem, pół serio ;)
  Nim człowiek dostanie pozwolenie na broń, powinien przede wszystkim być sprawdzony, jak zachowa się w opresji. Niektóre kobiety paraliżuje strach, może lepiej byłoby wysyłać chętne na kurs samoobrony i dawać do torebki paralizator na początek. Broń ostra to moim zdaniem zbyt duża odpowiedzialność, bo nie oszukujmy się, jeżeli masz pistolet czy nawet nóż przy sobie, do obrony własnej, to znaczy, że zamierzasz go użyć, prawda? Postrzelisz napastnika w opresji (tudzież dźgniesz w feralnym miejscu), nie każdy człowiek normalnie przejdzie nad tym do dnia codziennego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz ale i paralizator może być niebezpieczny w rękach niezrównoważonej osoby...
   Odpowiedzialność zgadza sie.... tym bardziej że prawo jest chore naprawdę w zakresie obrony koniecznej tym bardziej

   Usuń
 9. Gdyby każdy miał broń na pewno byłoby nie za ciekawie. Ciężki tematy, tak i tak źle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście że obostrzenia są niezbędne, nikt tego nie kwestionuje.

   Usuń
 10. ja nigdy nie chciałabym mieć pozwolenia na broń ani nawet broni palcem dotykać. jestem za surowymi przepisami, rygorystycznymi, testami psychologicznymi itp. zanim komuś zezwoli się na posiadanie broni. z resztą tylko służby mundurowe powinny posiadać broń. obywatel powinien czuć się bezpiecznie bez niej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bandyci nie rejestrują swojej broni... a zanim odpowiednie służby przyjadą... są sytuacje gdzie trzeba po prostu sie bronić...
   Nie twierdzę że każdy powinien mieć pozwolenie na broń, ale uważam że w tej materii jest wiele jeszcze do zrobienia. Nim faktycznie będzie za późno.

   Usuń
 11. Uważam, że w tej sprawie zarówno prawo bardzo restrykcyjne jak i liberalne to nie jest dobry wybór. A tak swoją drogą na Cejrowskiego i Max Kolonko to bym się przenigdy nie powoływał.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kwestia tych ludzi na końcu jest żałosna... W tramwaju pięciu minut nie ustoją, a taki rumor potrafią zrobić na placu. W dodatku te krzyże w ręce. My boimy się Turków, a nasze babcie i dziadkowie stają się gorszym zagrożeniem i popadają w fanatyzm religijny :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To niestety jest pewien obraz rzeczywistości. Najważniejsze że prawdziwy.
   Gdzieś czytałam że gdyby moherom dać broń czemże różnili by sie od demonizowanych muzułmanów?

   Usuń
 13. Mam na co dzień do czynienia z bronią i popieram Sisi.
  Pozwolenia na broń nie powinny być łatwo dostępne. To jak cie nie zabije zrobi z ciebie kaleke na całe życie, a to jest najgorsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja broń tylko na filmie:) wiadomo że zwykły szary obywatel w prywatnym życiu nie używa broni:)

   Usuń
 14. Masz rację, nasze prawo wyzwala wiele absurdów, słyszałam już o poturbowanym włamywaczu, który podał swoją ofiarę do sądu... Mnie wystarczyłby chyba gaz pieprzowy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na tym filmiku Cejrowski fajnie opowiada że taki włamywacz przed "pracą" popije sobie nieco a potem w razie czego udaje że nie wiedział co robi bo był pijany. Jo.... można robić co sie chce a w razie czego powiedzieć "byłem pijany" i to (ich zdaniem) ma zwalniać z odpowiedzialności... hehhhh...

   Usuń
 15. jestem za pozwoleniem,ale najpierw jakieś testy psychologiczne czy coś no i regulacje prawne, jakieś normalne i konkretne
  a póki co, w ręce gaz, czy nóż do torebki i heja w ciemności,zawsze jakieś poczucie jest,że można się obronić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana! To wszystko nie takie proste! Załóżmy kobita bierze nóż do torebki napadnie ją ktoś.... ile czasu zajmie jej odnalezienie noża w torebce?
   Ok napadnięta przez osiłka broniąc sie nożem ściąga na siebie sankcje prawne ponieważ przekroczyła (nie pamiętam jak to sie nazywało) w każdym razie nożem może sie bronić jedynie jak nóż wyciągnie napastnik, a że kobita szans nie ma bo drobna a to doświadczony w sztukach walki ogromny facet.... kuriozum ale zraniony może pozwać kobite.... i co najgorsze wg naszego prawa sąd przyzna racje...

   Usuń
 16. Myślę, że pozwolenie na broń nie powinno być łatwo dostępne;)

  OdpowiedzUsuń
 17. W krajach z pozwoleniem na broń jest takie same zjawisko jak w krajach, gdzie to pozwolenie trudno dostać: w pierwszym rzędzie mają broń ci, którym bardzo na tym zależy, bo chcą kogoś/coś zabić. Nie bez powodu USA jest tyle wypadków ataków w szkołach oraz morderstw w rodzinie z użyciem broni. Efekt wprowadzenia łatwego dostępu do broni byłby taki, że i u nas zamiast ataków z nożem pojawiłyby się szkolne masakry, a kobiety, które są latami ofiarami przemocy domowej kończyłyby swój żywot dość szybko. Niestety poczucie zagrożenia to bardziej stan umysłu niż zagrożenie realne. A osoby z wypaczonym poczuciem realności strzelają nie żeby się obronić przed realnym napastnikiem, tylko żeby obniżyć poziom własnego napięcia.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, miło mi że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie, ale nie SPAMuj, komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię na pewno. Zwłaszcza jeśli masz g+ będzie mi łatwiej do Ciebie trafić gdy zostawisz adres bloga pod swoim komentarzem. Czasem mam zaległości, ale spokojnie, nadrabiam je:))
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!