Balsam do ciała otrzymałam na Spotkaniu Blogerek w Rybniku gdzie miałam okazje poznać przemiłe uśmiechnięte dziewczyny.
Firma Sylveco była jednym ze sponsorów spotkania, przemiła Agnieszka z bloga kosmetologia-naturalnie.pl która pracuje w tej firmie opowiedziała o marce, dowiedziałam się ze Vianek powstał jako odpowiedź na prośbę klientek spragnionych ładnych zapachów w kosmetykach.
Opis ze strony producenta klik:
Pojemność: 300 ml.
Termin ważności: 18 miesięcy od daty produkcji, 3 miesiące od momentu otwarcia.
Opis z opakowania:
"Delikatny balsam do ciała przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry, szczególnie skłonnej do zaczerwienienia zawiera ekstrakty z owoców kasztanowca, jerzyny i liści borówki brusznicy a także składniki nawilżające i kojące: olej ze słodkich migdałów, skwalan, panthenol alantoina.
Zapewnia długotrwałe nawilżenie, miękkość i gładkość. Systematyczne aplikowanie balsamu poprawia elastyczność oraz zwiększa odporność skóry na negatywne czynniki środowiska, a dodatek olejku lawendowego odpręża ciało.
Sposób użycia:
Stosuj balsam codziennie, wmasowując w skórę całego ciała. Najlepiej używaj preparatu po kąpieli kiedy skóra jest najbardziej podatna na wchłanianie kosmetyku.
Skład:
Aqua,
Glycine Soja Oil,
Olej sojowy zawiera nienasycony kwasy tłuszczowe, m.in. kwas linolowy. Pełni funkcję emolientu (nawilża, chorni skóre przed nadmierna utratą wody), tworzy na skórze ochronny film. Zawiera wit. E. Chroni przed diząłaniem wolnych rodników, działa przeciwstarzeniowo.
Glycerin, Hydrofilowa substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Humektant - zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywnośći wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów.
Prunus Amygdalus Dulcis Oil,
Olej ze słodkich migdałów ma bursztynowy kolor oraz lekki charakterystyczny zapach. W temperaturze pokojowej jest ciekły. Olej ze słodkich migdałów zawiera kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy: A, B1, B2, B6, D i E. Tłoczony z nasion drzewa migdałowego.
Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
Glyceryl Stearate, Ester kwasu stearynowego i gliceryny. Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
Sorbitan Stearate, Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Zapobiega rozwarstwianiu się faz w trakcie przechowywania produktu.
Sucrose Cocoate, Emulgator niejonowy, kwas tłuszczowy, pełni fukcję odżywczą. Składnik pochodzenia naturalnego. Środek zmiękczający i nawilżający. Wpływa na konsystencję kosmetyku. Może zwiększyć gęstość piany i regulować lepkość kosmetyku. Pełni także funkcję zagęstnika.
Stearic Acid,
Organiczny związek chemiczny. Należy do nasyconych kwasów tłuszczowych. Ciało stałe koloru białego. Substancja słabo rozpuszcza się w wodzie. Natomiast dobrze rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych oraz etanolu.
Substancja renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych z warstwy rogowej naskórka. Dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową i częściowo hamują proces wymywania lipidów z warstwy rogowej naskórka.
Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Horse chestnut extract (Aesculus Hippocastanum) - ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego, będący źródłem bioaktywnych związków takich jak: flawonoidy (w tym: astragalina, rutyna, kwercetyna), kumaryny, garbniki, saponiny trójterpentynowe (eskulina), escyna. Wg niektórych źródeł substancje te wykazują działanie przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, rozkurczowe, przeciwkrwotocznie, uszczelniające naczynia krwionośne. W suplementacji horse chestnut extract stosowany jest w profilaktyce zaburzeń krążenia. Polecany jest osobom mającym tendencję do tworzenia się zmian zwanych żylakami, prowadzących siedzący tryb życia, a także sportowcom rozmaitych dyscyplin.
Vaccinium Vitis-Idaea Leaf Extract, borówka brusznica, działanie kojące i osłonowe,
Rubus Fruticosus Fruit Extract, Jeżyna fałdowana zwana także ostrężyną pochodzi z rodziny różowatych. Jest kolczastym krzewem o smakowitych owocach. Jako roślina lecznicza jeżyna była stosowana od wieków. Jej właściwości lecznicze opisywali Hipokrates, Dioskurides, Pliniusz i Galen. Owoce poza cukrami zawierają kwasy organiczne, śluzy, witaminę C, witaminy z grupy B i prowitaminę A, flawonoidy, antocjany, garbniki i sole mineralne (najwięcej związków potasu i magnezu). Z uwagi na antocyjany i garbniki, ekstrakt z jeżyny zalecany jest w kosmetykach przeciwobrzękowych, stymulujących krążenie krwi a także o działaniu ochronnym przed promieniowaniem.. Przeprowadzone badania udowodniły, że ekstrakt spowalnia procesy starzenia się skóry na drodze zahamowania aktywności metaloproteinazy MMP1 (grupa enzymów mających zdolność do degradacji białek zawartych w macierzy międzykomórkowej).
Squalane, - (...) Zaliczany jest do lekkich olejków, które szybko wnikają w skórę, bez pozostawiania poczucia tłustości, spotykanej przy niektórych olejach roślinnych. - Jako składnik spoiwa międzykomórkowego, wpływa na utrzymanie odpowiedniej, ciekłej struktury wodno-lipidowej, która zapewnia prawidłowe nawodnienie skóry. - Jako jeden z ważnych elementów sebum, czyli zewnętrznej warstwy lipidowej skóry, zapewnia miękkość, elastyczność oraz chroni przed parowaniem wody z wnętrza skóry, dodatkowo wykazuje działanie ochronne przed inwazją bakterii i grzybów oraz przed działaniem promieniowania UV i innymi czynnikami środowiska. - Skwalan to również antyoksydant, chroniący lipidowe struktury skóry przed utlenianiem i wolnymi rodnikami. - Działa nawilżająco, wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry, lekko natłuszcza. Jest on polecany w produktach przeciwzmarszczkowych, dla cer dojrzałych, które utraciły naturalną zawartość skwalenu. - Posiada również właściwości gojące drobne uszkodzenia skóry i stany zapalne. - Ważną funkcją skwalanu jest zwiększanie transportu składników aktywnych w głąb skóry. Skwalan jako drobna cząsteczka, o wysokim powinowactwie do lipidowych struktur naskórka, dobrze penetruje do głębszych warstw skóry i stanowi bardzo dobry nośnik dla składników biologicznie aktywnych rozpuszczalnych w tłuszczach. - Skwalan utrwala również zapachy. - Jest to produkt hypoalergiczny, zgodnie z badaniami stosowany nawet w stężeniu 100% nie powoduje podrażnienia skóry. Jest on opcją dla cer bardzo wrażliwych, które nie tolerują naturalnych olejów roślinnych. - Jest zaliczany do składników o niskim stopniu komedogenności (nie zatykający porów).(...)
Cetearyl Alcohol, Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
Stearic Acid, Organiczny związek chemiczny. Należy do nasyconych kwasów tłuszczowych. Ciało stałe koloru białego. Substancja słabo rozpuszcza się w wodzie. Natomiast dobrze rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych oraz etanolu. Substancja renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych z warstwy rogowej naskórka. Dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową i częściowo hamują proces wymywania lipidów z warstwy rogowej naskórka. Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Kwas stearynowy pełni również rolę stabilizatora emulsji, czyli chroni np.krem przed rozwarstwianiem, a tym samym przedłuża trwałość kosmetyków
Panthenol, Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Pantenol po wniknięciu w skórę jest przekształcany do kwasu pantotenowego. Oba związki wykazują to samo działanie biologiczne. Witamina B znajduje się w każdej żywej komórce.
Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt kosmetyczny na skórę,: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości.
Allantoin, Substancja aktywna, występuje w korzeniach niektórych roślin np. fasola, soja.Działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, wspomaga prcesy regeneracji i odbudowy naskórka, stymuluje proces gojenia się ran. Działa silnie nawilżająco, przez co wywołuje uczucie gładkości na skórze.
Tocopheryl Acetate, Substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywołane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wzmocnienie bariery naskórkowej nie tylko utrudnia wnikanie substancji obcych i zapobiega podrażnieniom, ale także hamuje TEWL (transepidermalną utratę wody) dzięki czemu wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwaienie skóry. Witamina E w formie estru - octanu tokoferylu, znalazła zastosowanie w kosmetykach plażowych, ze względu na zwiększoną trwałość w warunkach silnej ekspozycji na promieniowanie UV.
Xanthan Gum, Nazwa zwyczajowa: Guma ksantanowa.
Polisacharyd otrzymywany w procesie fermentacji bakteryjnej. Modyfikator reologii (wpływa na konsystencję) - zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu.
Lavandula Angustifolia Oil, Olejek otrzymywany jest poprzez destylację z parą wodną kwiatów oraz części łodygi. Roślina uprawiana jest w krajach basenu morza Śródziemnego i morza Czarnego. Wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Stosowany w preparatach do cery tłustej i trądzikowej, a także w kosmetykach przeciwłupieżowych. Reguluje gospodarkę płynami, dlatego stosowany jest w kosmetykach antycelulitowych. Wykazuje silne działanie, dlatego olejku nie należy stosować w pierwszych miesiącach ciąży.
Benzyl Alcohol, Alkohol aromatyczny . Imituje zapach jaśminu. Znajduje się na liscie potencjalnych alergenów.
Parfum,
Dehydroacetic Acid. Konserwant. Chroni kosmetyk przed bakteriami i rozwojem mikrorganizmów. Przedłuża trwałość produktu. Chroni go przed zmianą konsystencji, zapachu i koloru. Może być stoswany w kosmetykach naturalnych.
Konsystencja:
Moja opinia:
Balsam w buteleczce z pompką działającą bez zarzutu. Pojemność opakowania 300 ml konsystencja dość lekka zapach przypomina mi cukierki pudrowe jakie często dostawałam od cioci były takie owocowe w plastikowym pudełeczku.
Balsam jest bardzo wydajny naprawdę dwie pompki mi starczyły na całą nogę czy rękę wydajność jest naprawdę duża. Co do aplikacji to trzeba uważać by równomiernie rozprowadzić produkt bo zostają białe miejsca które bez problemu można wsmarować.
Produkt nie wchłania się całkowicie pozostawia film na skórze co nie każdy lubi ja na przykład nie przepadam za tłustą warstwą na skórze, przyjemny jest zapach który zostaje na długo - fajnie pachnieć orzeźwiająco cukiereczkami owocowymi:) Moja skóra na ciele w przeciwieństwie do twarzy nie wymaga jakiegoś wielkiego ukojenia więc ciężki mi to zmierzyć.
Składniki balsamu zabezpieczają skórę przed utratą wody co jest ważne zwłaszcza dla suchej skóry.
Produkt nie jest testowany na zwierzętach co oczywiście jest plusem.
Cena balsamu to około 20 pln.
Czy kupię ponownie? Nie wiem.
Za możliwość przetestowania dziękuję:
Ciekawią mnie produkty tej marki
OdpowiedzUsuń:)
Usuńbardzo dobry skład ma
OdpowiedzUsuń:)
UsuńMnie bardzo przypadł do gustu ten balsam. No i zapach <3
OdpowiedzUsuńz czym Ci sie kojarzy, też tak jak mi z cukierkami pudrowymi?
UsuńNie miałam jeszcze nic tej marki. Może zaryzykuję.
OdpowiedzUsuń:)
UsuńPoluję na olejek z tej firmy, balsamów póki co mam zbyt wiele :)
OdpowiedzUsuńja dziś zaczęłam kolejny:)
UsuńCiekawy produkt ale jakoś na razie nie zamierzam zmienić mojego ;)
OdpowiedzUsuńz chęcią bym spróbowała,zapach kusi:)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńMyślę, że kiedyś się na niego skuszę ;)
OdpowiedzUsuńja go nawet lubię, ale nie jest to jakaś MEGA miłość;)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńMuszę kiedyś wypróbować, bo nie miałam jeszcze produktów Vianek do ciała :)
OdpowiedzUsuńprzymierzam się do wypróbowania kosmetyków tej firmy. :)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńBardzo lubię balsamy z pompką. Są po prostu niezwykle praktyczne. Tego nie miałam, ale firmę Vianek znam i lubię. Fajnie, że dostałaś go na spotkaniu blogerek. Pozdrawiam :) Megly (megly.pl)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńMam go, ale jeszcze nie korzystałam :). Zapach będzie, z tego co widzę, jego atutem :)
OdpowiedzUsuńZ tej firmy mam krem pod oczy, olejek i wcierkę do włosów i póki co wszystko mi się sprawdza:)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńTen balsam musi mieć wspaniały zapach :)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńNaczytałam się sporo o tych produktach. Czy spróbuję? Kto wie. ;)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńBardzo lubię ten balsam, już mi się skończył :)
OdpowiedzUsuńkupisz ponownie?
UsuńZapach mnie zaciekawił :) Nie miałam jeszcze nic z tej firmy :)
OdpowiedzUsuńOstatnio dużo czytam o tym Vianku i kuszą mnie produkty, ciekawe jakby się spisały u mnie - nic tylko wypróbować ;)
OdpowiedzUsuńA mnie dziś u Ciebie zachwyciły te tulipanki żółte ♥ Cudowne !
milo mi:)
UsuńDużo dobrego o tej firmie słyszałam...muszę w końcu sama się przekonać.
OdpowiedzUsuń:)
Usuńlubie tą firmę ;)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńSzkoda ze na wyspach nie mam dostępu do tego rodzaju kosmetyków..... chetnie bym przetestowała choc jestem zwolenniczka bardzo naturalnych produktów. Niemniej jednak czasem sam zapach kusi
OdpowiedzUsuńAle napewno są inne lokalne, i w tym cały urok:)
UsuńNie miałąm jeszcze okazji przetestować, ale jak będę w Polsce to zakupię :) tyle dobrego słyszałam o tych produktach!
OdpowiedzUsuńwww.ladyagat.com
:)
Usuńkiedys miałam krem nawilzajacy vianek co tak fajnie mrowił ale nie wiem gdzie go dostać bo miałam tylko próbke, a był cudowny :/ może wiesz który to? :)
OdpowiedzUsuńwiesz pojęcia nie mam.... może napisz do Agi z kosmetologia-naturalnie.pl
UsuńBalsamu od nich jeszcze nigdy nie miałam
OdpowiedzUsuń:)
UsuńMazidła Vianek są całkiem niezłe. Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńZa niedługo będę coś testować z Vianka, bo firma kusi mnie bardzo :)
OdpowiedzUsuńja to w ogóle nie lubię się balsamować, a jeśli zostawia film na skórze to słabo, chociaż ciekawa jestem tego zapachu
OdpowiedzUsuńoj nie, balsamy są niestety nie dla mnie, ale potrzebuję dobrego kremu na zimę :)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńSłyszałam o tej firmie wiele dobrego:)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńLubię zapach cukierków pudrowych :)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńMuszę kiedyś wypróbować. :)
OdpowiedzUsuńMusze sprobowac!
OdpowiedzUsuń:)
UsuńSłyszałam dużo o tej marce i co raz bardziej mnie ciekawi :)
OdpowiedzUsuńLubie kosmetyki tej marki, balsamu jeszcze nie miałam :-)
OdpowiedzUsuńNie miałam go ale podoba mi się jego skład, podobnie jak innych ich kosmetyków :) muszę teraz wykończyć swoje masełka i może kupię ten balsam :)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńNie znam :) Ma świetny skład co kusi do zakupu.
OdpowiedzUsuńTo już któras tam recenzja balsamu tej firmy, musze wyprobowac w kocu
OdpowiedzUsuńOstatnio miałam okazję poznać bliżej kosmetyki firmy Sylveco i muszę przyznać, że mają bardzo fajne, naturalne produkty :)
OdpowiedzUsuńmam tyle balsamów, że nie mogę sobie kupić nic nowego ;(
OdpowiedzUsuńCoś czuję, że zapach byłby miły dla mojego nosa! Miałam balsam z innej serii i miał fajne działanie, ale zapach był zbyt kwiatowy;p
OdpowiedzUsuńi do tego zostaje na skórze:)
UsuńKusi mnie coś z tej marki, ale pewnie prędzej sięgnę po kosmetyk do twarzy. Balsamów mam wystarczająco dużo w zapasach.
OdpowiedzUsuń:)
UsuńGrunt, że nie był testowany na zwierzaczkach :)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńGreat review sweetheart...thx for sharing!
OdpowiedzUsuń:)
OdpowiedzUsuńNie znam zupełnie, ale już pompka mnie przekonuje ;)
OdpowiedzUsuń:)
Usuń