środa, 21 listopada 2018

Reif szuka mądrego domu który lubi pracę.... dwulatek ma sporo do zrobienia...

Dzień dobry Kochani! Przeglądając psiaki do ewentualnego przedstawienia Wam zwłaszcza w tym okresie chłodnych, wilgotnych nieprzyjemnych dni postanowiłam nie przedstawiać psa który niejako wygrał los na loterii. Nie oszukujmy się: pies w domu tymczasowym to pies który ma swoje posłanie, miskę, jedzenie, regularne spacery, uwagę człowieka który często pracuje nad nim. Dom tymczasowy pomaga podopiecznemu znaleźć dom a często takim się staje. Pamiętacie Miętę? a  Salsę? Sunię zostają na stałe w domach który początkowo miały być tymczasowymi przystaniami. Fundacja zapewnia że taki dom ma pierwszeństwo w adopcji więc zachęca do zgłaszania się bo fundacja zapowiada kolejne szczeniaki....
     A co ma pies w schronisku? Owszem, ma miejsce, czasem nawet osobny kojec, uwaga człowieka jak wolontariusz przyjdzie... W Schronisku "Ciapkowo" w Gdyni jest tak że nie każdy wolontariusz może wychodzić z psami TTB więc bullowate mają smutniej od innych... dotkliwiej odczuwają zimno więc tym bardziej powinnam w pierwszej kolejności te psy przedstawiać. 

Reif to dwulatek który przebywa w Gdyńskim schronisku dla bezdomnych zwierząt "Ciapkowo". Pies jest ładny ale nikt nie ukrywa że jest to pies który potrzebuje więcej czasu.... nie tylko na rozładowanie energii.... ale na pracę, zapraszam do opisu:IMIĘ: REIF(671/18)
PŁEĆ: Pies
WIEK: około 2 lat
RASA: W typie amstaffa
CZIP: TAK
REIF przebywa w schronisku dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni.
KASTRACJA / STERYLIZACJA: TAK
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE / ODPCHLENIE: Tak / Tak / Tak
STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Potrzebuje czasu przy nowo poznanych osobach
STOSUNEK DO DZIECI: Szukamy domu bez dzieci
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Negatywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Negatywny
ZDROWIE: Bez zauważalnych problemów zdrowotnych.
CHARAKTER: Energiczny, silny, pewny siebie, nie wychowany do pracy i ułożenia.
DLA KOGO: Dla osoby aktywnej, konsekwentnej i opanowanej mającej doświadczenie z rasą oraz psami problematycznymi.
OPIS: Reif trafił do Schroniska OTOZ Animals "CIAPKOWO" w Gdyni 28.08.2018 r. Po tym jak został porzucony przywiązany do słupa w lasku za Akademią Morską w Gdyni. Pies był w stanie skrajnego wychudzenia i zagłodzenia.
Do takiego stanu doprowadził go cZłowiek/ jego właściciel.
Psiak przeszedł dużą metamorfozę jeżeli chodzi o wygląd z chudego i zabiedzonego psa stał się pięknym, dobrze zbudowanym i umięśnionym przedstawicielem swojej rasy. Niestety odbudowanie jego stanu psychicznego zajmie nam jeszcze trochę. Psiak w stosunku do nowo poznanych ludzi przejawia zachowania agresywne, wymaga dużo czasu i cierpliwości, żeby ponownie zaufać nowo poznanym osobom w szczególności mężczyznom, podejrzewamy, że to właśnie z rak mężczyzny doznał krzywdy i porzucenia dlatego tak właśnie reaguje.
Na spacerach na początku ciągnie na smyczy, ale po chwili spaceru powoli uspokaja się i skupia na przewodniku. Zna podstawowe komendy i jest obeznany z ruchem ulicznym.
W stosunku do innych czworonogów przejawia agresje dlatego w domu powinien być jedynakiem.
Szukamy dla niego domu bez dzieci.
Dla Reifa szukamy opiekuna stanowczego, przede wszystkim doświadczonego z rasą oraz psami problemowymi, a także osoby aktywnej, która zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu i zajęcie, którego potrzebuje.
Dla Reifa poszukujemy domu w Trójmieście i okolicach.
Zastrzegamy sobie prawo do wyboru nowego domu.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz wizyta przed i po adopcyjna.
W sprawie REIFA prosimy o kontakt pod numerem telefonu 516-169-626.
Psa znalazłam na FB na profilu Adopcje Amstaffów Trójmiasto
W sprawie psa można sie kontaktować telefonicznie i mailowo: 

Zadzwoń 505-441-318
 adopcjeamstaffowtrojmiasto@gmail.com

22 komentarze:

 1. Nie czytałem tego posta bo jest zbyt długi jak dla mnie. jeśli ten psiak szuka domu to po samym pysku stwierdzam, że jest to fajny materiał na przyjaciela rodziny. Sądząc po wyglądzie to jest to psiak wymagający właściciela o silnym charakterze. Gdybym miał tylko warunki by móc go trzymać w domu to biorę w ciemno. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto psy adoptować :) Kochane zwierzaki. Okazmy im szacunek i miłość. One na to zasługują. https://lamliwypaznokiec.blogspot.com/2018/11/sto-lat-polski-niepodlegej-ja-chce.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli ja bym poszła do takiego schroniska jako wolontariuszka, chyba bym się rozryczała.. Serce by mi pękło :( Oby ten, jak i inne psiaki znalazły dom :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uhh... ciężki przypadek, tylko dla doświadczonych ludzi. Może być trudno z nowym domem. ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczny jest. Oby szybko znalazł dom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tylko dla kogoś, kto zechce mu poświęcić czas i uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniały piesek.Wierzę, że mu się uda. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. śliczny mam mamy suczke z adopcji i tez wymaga pracy i czasu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna psinka, mam nadzieję, że i jemu się poszczęści.

  OdpowiedzUsuń
 10. przepiekny... niestety takim psom ciezej niz kundelkom znalezc rodzine gdyz sporo ludzi uwaza ze moga byc one agresywne :( trzymam kciuki by sie znalazl odpowiedzialny dom :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Biedactwo... Aż serce się kraje, jak patrzę na jego stan ze zdjęć tuż po przewodzeniu do schroniska :( Jak tak można męczyć zwierze, istotę, która Ci zaufała i kocha bezgranicznie??? Tyle cierpienia, jak teraz ma zaufać obcym, gdy " swój własny Pan " tak go traktował :( Za to teraz wygląda przepięknie, śliczny psiak z radosnymi, choć nieco podejrzliwymi oczkami ♥ Dużo miłości i czułości w nowym domu mu się z pewnością należy ♥

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie rozumie tego jak tak można znęcać się nad zwierzętami... Mam adoptowanego kotka i tyle co on daje miłości to za cztery kotki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Takie tymczasowe domy są lepsze niż schroniska . Mam nadzieje ze znajdzie kochany dom i odpowiednich ludzi. Którzy cierpliwe i z miłością z nim popracują

  OdpowiedzUsuń
 14. W moim rodzinnym domu zawsze były psy ze schroniska. Szzzere i oddane człowiekowi ale ten pies na pewno wymaga odpowiedzialnego człowieka.Kogos kto zajmie się nim w całości, nie tylko będzie o niego dbał fizycznie ale będzie pielegnował jego zranione serce i dumę

  OdpowiedzUsuń
 15. Piesek nie dla mnie, bo mam koty są małe dzieci, i obawialabym się jednak. Piesek jest fajny, i wierzę że znajdzie się ktoś kto nad nim popracuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobrze, że szczerze jest powiedziane, że trzeba problemy opanowac.

  OdpowiedzUsuń
 17. Cudny piesek. Mam nadzieje, że szybko znajdzie domek przed mrozami i zimnem.

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam nadzieję, że mimo problematycznej obecnie postawy, znajdzie swój dom.

  OdpowiedzUsuń
 19. Oby piesek szybko znalazł dom.

  OdpowiedzUsuń
 20. Mimo wszystko wygląda radośnie, ma takie iskierki w oczach... Oby szybko znalazł dom...

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!