wtorek, 17 września 2019

Szesnastoletni Rufus szuka domu

Cześć Kochani! Jesienne wieczory i ta cała sytuacja nie nastraja mnie optymistycznie, nie chcę już przynudzać... Postanowiłam przedstawić kolejnego psiaka. Nastolatek a dokładnie 16- latek jest pod opieką fundacji AST. Mam nadzeje że może komuś wpadnie w oko i zainteresuje sie staruszkiem, zapraszam do opisu

"Przedstawiamy wam Rufusa, 16-letniego Złotego Bulla. Rafus trafił do nas wprost z kliniki w Lublinie. Mogliśmy przyjść mu z pomocą, ponieważ Kalina zdecydowała się podarować mu dom tymczasowy. Przy starszych psach DT cieszy nas po stokroć, bo pozwala szybko nieść konieczne wsparcie. Ogromnie się cieszymy, że mamy wokół siebie takie osoby jak Kalina, którym wiek psa nie jest straszny, kiedy w grę wchodzi ratowanie bezdomnych TTB. W kilka dni Rafus dostał profesjonalną pomoc w postaci opieki weterynaryjnej i dotarł do Gdyni. 
Rafus na dziś jest po pełnych badaniach, które zasponsorowała lecznica w Lublinie (krew, USG, badanie serca), po zabiegu usunięcia 12 zębów i oczyszczeniu jamy gębowej i po wizycie u okulisty (czeka go wymrożenie guzków z powiek za ok. tydzień, dwa). Jak na swój wiek, jest w bardzo dobrej kondycji!
Rafus okazał się psem domowym. Bez problemu odnajduje się w mieszkaniu w bloku, nie niszczy, nie wokalizuje, trzyma potrzeby do czasu spaceru. Jest stabilny, do świata ma stosunek bardzo wyluzowany.  Spacery są dla niego przyjemnością. Dzielnie kroczy i wącha. 
Większość psów i kotów po prostu olewa, zazwyczaj jest przyjazny. Podróże w aucie znosi dobrze, nie cierpi na chorobę lokomocyjną. Taki zupełnie normalny psiak. Tyle, że bardzo wiekowy. I dlatego bardzo bardzo szukamy dla niego domu stałego, bo jak wiadomo, tutaj liczy się czas. Domu po prostu troskliwego i kochającego. Jedyny warunek - niech nie będzie dużo schodów, bo jednak Rafus olimpijczykiem już nie będzie. Kontakt: 661 665 695 (Natalia)"
RUFUS Złoty Bull
amstaff, wiek 16 lat

Wygląd: stalowy, białe znaczenia, uszy cięte.
Charakter: domowy, spokojny, przyjazny.
Zdrowie: problemy ortopedyczne, w dobrej kondycji.

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Gdynia.
Kontakt w sprawie adopcji: 661 665 695, mail: adopcje@fundacja-ast.pl

Źródło zdjęć i opisu, po więcej kliik

19 komentarzy:

 1. Jaki wiekowy piesek. Mam nadzieję, że dożyje kolejne lata w dobrym domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że znajdzie dom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. w takich wypadkach targają mną skrajne emocje. Sama nie odważyłabym się wziąć starego psa, bo wiem co to znaczy utrata psiego przyjaciela, ale z drugiej strony chciałabym móc pomóc takiemu staruszkowi w ostatnich latach życia

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że szybko znajdzie nowy dom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzymam kciuki, śliczny jest☺

  OdpowiedzUsuń
 6. Biedny staruszek. My nie możemy mieć zwierzątk, rodzice mają już 2 psiaki, ale mam nadzieję, że ktoś się nim zajmie

  OdpowiedzUsuń
 7. 16 lat? Bardzo wiekowy już psiak, niemniej jednak piękny i oby szybko znalazł dom!

  OdpowiedzUsuń
 8. Biedny pieso, teraz w ciąży wszystko mnie wzrusza do łez

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam nadzieję, że staruszkowi się szybko uda.

  OdpowiedzUsuń
 10. ojeju, trzymam kciuki za psiaka! :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam nadzieję, że uda mu się znaleźć kochający dom. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto mu zapewni szczęśliwą starość.

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!