wtorek, 5 maja 2020

Demi

Dobrze że są organizacje pozarządowe. Cudnie gdy pojawiają się tam gdzie ciężko jest. Jasne, nie są to instytucje z gumy - to znaczy że mają ograniczone możliwości. Ale dla Demi miejsce sie znalazło i jest. Jest pod opie Podaj Łapę Bullom, i szuka stałego domu, a oto opis:

Demi to młoda ok roczna dziewczyna.
Trafiła pod skrzydła Stowarzyszenia gdyż nie radziła sobie z pobytem w schronisku.
Zamieszkała od razu w domu tymczasowym dzięki temu możemy o niej powiedzieć już trochę.
To typ psa który człowieka kocha ponad wszystko, może z nim spędzać każda chwilę. Uwielbia przytulanie, mizianie i rozdawanie buziaków.
Dotyk człowieka sprawia jej ogromną radość, sama podstawia się do głaskania jak tylko nabierze pewności siebie.
Ładnie oddaje zabawki, uwielbia szarpaki, patyki to jest jej żywioł.
Demi to psiak który ma problem z kontrolą emocji, szybko się pobudza, w domowych warunkach łatwo można nad tym zapanować- spokój i konsekwencja. Przyszły dom musi mieć cierpliwość i chęć do pracy która może być długotrwała - lecz nie ma rzeczy niemożliwych.
W dt uczy się korzystania z kennel klatki, która jest jej miejscem do odpoczynku, azylu.
Bardzo szybko się uczy, ekspresowo podjęła naukę czystości.
Na smyczy chodzi w miarę ładne, pod okiem tymczasowych rodziców trenuje codziennie.
Stosunek do mijanych zwierząt obojętny, jednak w zabawie z psami zero kultury i umiaru - nie każdy psiak może być z tego powodu zadowolony.
Sunia przebywa w domu tymczasowym w Warszawie.
Wszelkie osoby zainteresowane adopcja po przejściu wstępnych procedur otrzymają szczegółowe i bieżące informacje od domu tymczasowego oraz rady jak z nią pracować. Staramy się opisać w miarę jak najwięcej informacji jednak ciężko jest opisać każdy szczegół.
Szukamy dla niej domu:
- stabilnego
- konsekwentnego,
- gotowego na pracę z psem,
- bez małych dzieci,
- z innym stabilnym psem swoich lub większych gabarytów (wykluczając psy z problemami: lęk, niepewność itp).
- bez kotów.
Prosimy czytajcie uważnie opisy, jeżeli nie jesteście gotowi na adopcje psa po przejściach, nie macie doświadczenia w wprowadzaniu psa do stada, nie macie środków finansowych na psa u którego w każdej chwili mogą pojawić się jakieś problemy zdrowotne wymagające czasem i dożywotniego leczenia, problemy behawioralne wymagające konsultacji i wydatków z tym związanych - odpuścicie, zastanówcie się 4 a nawet i 10 razy.
Oddając psa robicie krzywdę jemu!!
Są różne sytuacje w życiu oczywiście, których się przewidzieć nie da ale połowie można zapobiec.
Obowiązuje procedura adopcyjna:
1. Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety i jej pozytywna weryfikacja (samo wypełnienie nie jest jednoznaczne z adopcja).
2. Wizyta w domu starającego się o adopcje.
3. Min. Jeden spacer z psem w miejscu jego pobytu (każdy pies jest inny I może wymagać większej ilości spotkań niż raz).
4. Podpisanie umowy adopcyjnej z wyrażeniem zgody na wizyty po adopcji (zapowiedziane i niezapowiedziane) oraz w razie powrotu z adopcji - opłaty za utrzymanie psa w hotelu przez miesiąc.
Uwaga !!
Każdy pies po adopcji może się zmienić. Jeden potrzebuje tygodnia za zaaklimatyzowanie się a inny nawet i kilku miesięcy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć w 100 % wszystkich zachowań które mogą się pojawić.
Mogą coś zniszczyć, nie trzymać potrzeb w domu, płakać gdy zostaną same. To przyszły opiekun powinien od początku pracować z psem żeby w nowym domu został dobrze wprowadzony.
Opisujemy znane nam zachowania zwierząt z domu tymczasowego, od poprzedniego właściciela, z hotelu !!
Jeżeli nie jesteś w stanie znieść myśli o tym ze pies może Ci coś zniszczyć w domu lub się zesikać lepiej od razu sobie odpuść.. to są psy po przejściach już wystarczająco dużo doświadczyły więc nie dokładajmy im dodatkowego stresu związanego z powrotem z adopcji.
Kontakt w sprawie adopcji
*E-mail; podajlapebullom@gmail.com
*Wiadomość priv
*792-308-789 - Iza
*794-700-649 - Monika10 komentarzy:

 1. Śliczna. Oby szybko znalazła kochający dom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oby znaleźli dla niej kochający dom.

  OdpowiedzUsuń
 3. oooo widać, że jest wesoła i potrafi kochać tylko musi mieć odpowiedni dom i opiekunów

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno znajdzie odpowiedniego opiekuna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna, oby znalazła swój domek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Demi jest śliczna i ma śliczne imię. :)
  Organizacje pozarządowe też maja teraz problemy. Mój najlepszy przyjaciel jest prezesem jedenj, wczoraj świętowali, bo udało mi sie uzyskac pomoc w sprawie czynszu za lokal, inaczej to by juz chyba padli... :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzymam kciuki, aby szybko się udało :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna dziewczyna. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam nadzieję, że uda jej się znaleźć dom.

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!