piątek, 9 grudnia 2022

Na co do kina.

 Kolejny piątek a ja nie mam ani jednego tytułu do serii Filmowo. Chciałabym wykorzystać tę moją możliwość darmowego seansu który mi raz w roku na kartę mieszkańca przysługuje. Weszłam sobie na strony kin i tak patrzę co jest grane, wybrałam kilka produkcji które zwróciły moją uwagę, może kogoś coś też zainteresuje, zapraszam. 


Pięć Diabłów / Les cinq diables

reżyseria: Léa Mysius

scenariusz: Léa Mysius, Paul Guilhaume

gatunek: Dramat, Komedia

produkcja: Francja


Tutaj zaciekawił mnie trailer, a właściwie zdjęcia, kolory składające się na wrażenie o ciekawym klimacie produkcji, wyczuwam tutaj jakąś aurę tajemniczości, zagadkę coś czuję że może być to gdzieś psyhologiczny film. A fabuła? Dziewczynka ma niezwykły dar, za pomocą zmysłów a konkretnie powonienia, potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy. 


Nitram


reżyseria: Justin Kurzel
scenariusz: Shaun Grant
gatunek: Thriller
produkcja: Australia
Opis: "Hipnotyczny „Nitram” wciąga nas w świat tytułowego bohatera, jak w mroczny, dziwny sen, po którym przychodzi szok i gwałtowne przebudzenie. To thriller psychologiczny z domieszką czarnego humoru i szczyptą surrealizmu – ekscentryczne, zwodnicze kino, precyzyjnie zmierzające do mocnego finału. Justin Kurzel, nieustraszony badacz historycznych traum, twórca głośnych „Snowtown”, „Prawdziwej historii gangu Kelly’ego” i „Makbeta”, po raz kolejny udowadnia, że rodzinne problemy, emocjonalne deficyty i dorastanie w samotności to prawdziwie wybuchowa mieszanka.

Bohaterem opartego na faktach „Nitram” jest Martin Bryant, który w kwietniu 1996 roku zastrzelił 35 turystów odpoczywających w wakacyjnym ośrodku na Tasmanii. Opowiadając o największej masakrze w dziejach Australii, reżyser umieszcza przemoc poza ekranem. Z detektywistyczną pasją śledzi za to okoliczności, jakie doprowadziły zagubionego i niestabilnego psychicznie mężczyznę do dnia, w którym legalnie sprzedano mu broń."


No cóż, stwierdzam że szału nie ma, z drugiej strony nie chcę by mi przepadła darmowa wejściówka. Ktoś coś poleci?  

12 komentarzy:

 1. Tak sobie zapisuje kochana te tytuły od Ciebie i czekam na to, aż będę miała trochę więcej wolnego czasu, żeby coś obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ahhh wiem jak to jest jak by sie chciało, są plany ale czasu brak. Tjaaa... plany są a jak przychodzi co do czego to są rzeczy ważniejsze i tak to jest. Mam jednak nadzieje że uda sie coś fajnego zobaczyć:)

   Usuń
 2. dawno nie byłam w kinie, oj dawno!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym sobie obejrzała jakiś dobry horror.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie moje klimaty, do kina też za daleko. Po drugie męczy mnie bezczynne siedzenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięć Diabłów mnie zaciekawiło. :) Polecam polski miniserial "Pewnego razu na krajowej jedynce", komediodramat, czarna komedia.

  OdpowiedzUsuń
 6. No proszę a u nas na mieszkańca nie przysługuje żaden seans kinowy. Przeprowadzam się :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uch, nie chce mi sie do kina... ;p

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio totalnie nic nie oglądam, a do kina chodzę tylko na kolejne części Jurrasic Word 😁

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziś byłyśmy na Świąteczny cud, to naprawdę piękny film.

  OdpowiedzUsuń
 10. W najbliższym czasie chcemy wybrać się do kina na Świąteczna niespodziankę, zapowiada się naprawdę interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto chodzić do kina. Seans w takim miejscu ma swój niesamowity klimat.

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!