wtorek, 21 maja 2024

Bao

 

Pamiętacie Sushi? Przeczytałam że (...)Kolejny szczęśliwy finał dotyczy historii Sushi - suczki, która kojarzycie z ostatnich postów. Ta mała, dygocąca ze strachu istota jest właśnie w drodze do nowego domu. Ogromnie jej kibicujemy. Nasza Sushi oczarowała nowych opiekunów od pierwszego wejrzenia, stąd decyzja o adopcji zapadła błyskawicznie.(...) Super! Życze by sunia jak najszybciej odzyskała wszystko co stafiorowe!klik źródełko

Jak kocham i interesuje sie bullowatymi tak pierwszy raz słyszę o American Bully Exotic, znaczy nazwę znałam tylko bez tego Exotic. Wiem że te psy są niskie i szerokie, przyznam że średnio mi sie podobają, jakoś za mało w nich teriera, wydają mi sie przesadzone. Cóż, skoro jest i szuka domku to... zapraszam do opisuIMIĘ: Bao

RASA: American Bully Exotic (waga 15,7kg)

WIEK: 3 lata

ZDROWIE: w trakcie obserwacji, póki co krew i serce OK, jest przed sterylizacją i szczepieniami.

MIEJSCE POBYTU: Dom tymczasowy ok. Magnuszewa

SZUKA: Głównie dom stały, ale równolegle także DT


Bao jest sunią pochodzącą z Chin, która utknęła w transporcie w Polsce i tak już została. Przyjechała do nas ponad tydzień temu.

Obecnie przebywa w DT, gdzie ją poznajemy pod kątem charakteru, a także obserwujemy w aspekcie ewentualnych schorzeń z którymi rasa się boryka.


Co zaobserwowaliśmy przez ten krótki okres czasu?

Bao jest sunią, która rozśmieszy każdego! Od samego patrzenia na nią, jej uśmiechu, radości i klaunowatości człowiekowi usta kierują się ku górze.

Jest sunią pogodną, która nie miewa złych dni kiedy człowiek jest obok.

Jest łagodna, miękka, z non stop wachlującym ogonkiem. Nie zaobserwowaliśmy absolutnie żadnych niepokojących zachowań w stosunku do człowieka. Dość fajnie współpracuje z ludźmi! Ci są dla niej fajnymi kompanami do mizianek na kanapie, czy spacerków 💕


Nie ma problemu z emocjami, z wyciszeniem w domu. Jest przyuczona do kennelika i chętnie w nim śpi kiedy jest otwarty, choć! Jak człowiek wsadzi cielsko do wyra to wygrywa!

Była psem kennelowym przez 3 lata, co widać po problemie z zachowaniem czystości. 99% potrzeb załatwia w domu. Siku na dworze to raczej totalny przypadek na dzień dzisiejszy 🥲

Nie radzi sobie ani na smyczy, ani w obroży. Tego będziemy dopiero uczyć w przyszłości. Z plusów, to na razie dogonić Bao potrafił by nawet 3 latek.


Bao z początku gdy do nas trafiła, obawiała się psów, potrafiła warkotem odsuwać od siebie inne czworonogi. Z każdym dniem, obcując obok spokojnych, nienarzucających się czworonogów z naszego stada, nabiera coraz więcej śmiałości i spokoju w ich obecności. Rokuje na psiaka, który z powodzeniem może zamieszkać ze spokojnymi psami.


Urodzona podróżniczka. Pojedzie z opiekunem na koniec świata! W aucie by mogła leżeć, spać, jeść, pachnieć.


Bao jest malutka, niższa niż buldożek francuski, aczkolwiek szeroka jak 2,5 bulwy.

Obserwujemy ją pod kątem przerostu podniebienia, ponieważ nie mamy żadnych informacji o jej ewentualnych schorzeniach, przebytych zabiegach. Na dziś jest naprawdę nieźle pomimo jej hipopotamowego wyglądu.


Przed Bao będzie na pewno sterylizacja, szczepienia.


Jakiego domu będziemy docelowo szukać dla tej pannicy?

Na pewno musimy znaleźć dom z ogródkiem, bez schodów. Przy tej rasie codzienne spacerki w górę i w dół nie są idealną strategią pomocową dla jej ortopedii. Dodatkowo brzuch Bao jest na ziemi jak stoi, a co dopiero jak ma się gdzieś wspiąć.

Suczka może trafić do domu ze znającymi psy dziećmi, z przewodnikiem, który umie ogarnąć i dwu i czteronożne towarzystwo. Może zamieszkać ze spokojnym, komunikatywnym psem, który umie szanować swoją i cudzą przestrzeń.

Nowa rodzina musi być wyrozumiała! Nauka czystości może zająć na pewno dłuższy okres czasu. Trzymamy wręcz kciuki na pozytywne zakończenie procesu, bo tu nie dajemy gwarancji 😜

Nowa rodzina, musi być gotowa na dynamiczny rozwój sytuacji majątkowej, która może spaść na nich z nieba. American Bully są zawsze na czasie z cenami usług weterynaryjnych i lubią bywać tylko u najlepszych specjalistów.


Kontakt w sprawie adopcji suni: adopcje.fundacjaast@gmail.com lub pod nr tel 501 797 018 (czasami bardzo trudno nas złapać, więc polecamy cierpliwość). Pokaż mniej

7 komentarzy:

 1. Słodki jest. Niech mu się szczęści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna wiadomość odnośnie Sushi. Dobra robota wielu ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super że Sushi znalazła dom, Bao też pewnie znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. W tak pogodny sposob piszesz o niej ze ja ja juz lubie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny piesek, jak ktoś często podróżuje, bo nie boi sie zmian miejsca. Gosia B

  OdpowiedzUsuń
 6. Uroczy pies, az by sie chcialo go poglasakac :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!