piątek, 14 czerwca 2024

Filmowo

 Dzień dobry, dziś filmowo, zapraszam.


Zagadka przeznaczenia / The City of Your Final Destination (2009)


reżyseria: James Ivory
scenariusz: Ruth Prawer Jhabvala
gatunek: Dramat
produkcja: USA


Omar, młody nauczyciel akademicki udaje sie w podróż by napisać biografię Julesa Guanda. Na miejscu poznaje rodzinę zmarłego pisarza, relacje, ludzi... Publikacja pracy wiąże się z tym że musi uzyskać autoryzację jego bliskich. Omar nie ma pojęcia że ta podróż zmieni jego poukładane życie. Przyjemny klimat obrazu, piękny dom, obsada dobra zobaczymy tutaj takich aktorów jak: Anthony Hopkins, Charlotte Gainsbourg


Labirynt Fauna / El laberinto del fauno (2006)reżyseria: Guillermo del Toro
scenariusz: Guillermo del Toro
gatunek: Dramat, Fantasy
produkcja: Meksyk, Hiszpania, USA


Ofelia wraz z ciężarną mamą przenoszą się do domu ojczyma, okrutnego kapitana. Przemocowy ojczym, surowa matka oraz czas wojny to niełatwa rzeczywistość, w niej zło aż kipi realia są tak ciężkie że wszystkiego można sie spodziewać. Główna bohaterka ucieka do innej rzeczywistości. Akcja dzieje sie w dwóch światach a wydarzenia przeplatają się ze sobą. 

A Tobie co ostatnio udało się zobaczyć?

10 komentarzy:

 1. Nie widziałam tych filmów. Ja ostatnio nic nie widziałam, ale dziś idę do kina z córkami na " W głowie się nie mieści 2"🤩

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy chciałabym obejrzeć. Ostatnio oglądam kolejne odcinki New Amsterdam, ale raczej więcej czytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie oglądałam żadnego z tych filmów.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Zagadka przeznaczenia" mnie zainteresowała. "Labirynt Fauna" oglądałam. A teraz oglądam kolejny sezon "Bridgertonów". :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja wczoraj widziałam Teściowie 2:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy z zaprezentowanych filmów chciałabym zobaczyć..

  OdpowiedzUsuń
 7. Labirynt Fauna ogladałam i podobał mi się bo jest inny niż wszystkie z tej kategorii. Z tej chwili mam fazę na coś lekkiego i oglądam Bridgertonowie na Netfix ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie zobaczyłabym " Zagadkę przeznaczenia".
  Miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!