sobota, 11 stycznia 2014

11 luty. To za miesiąc dokładnie.

Co myślisz o tej dacie? Ktoś może ma urodziny, dla kogoś innego to zwykły dzień.

Jest jednak pewien były nauczyciel wychowania fizycznego z Piotrkowa Trybunalskiego; dla którego ten dzień będzie końcem i początkiem. Początkiem niczym nieograniczonej wolności. Tego dnia wyjdzie na wolność po dwudziestu pięciu latach. Tego dnia obawiają się, i słusznie ludzie którzy wiedzą o wyjściu tego seryjnego mordercy i pedofila. Mariusz Trynkiewicz, bo o nim mowa określany jako Szatan z Piotrkowa urodził się 10 kwietnia 1962 – polski seryjny morderca. 


  Jego ofiarami padali chłopcy w wieku od 11 do 13 lat. W dniu 29 września 1989 wyrokiem sąd został czterokrotnie skazany na karę śmierci (za każde zabójstwo z osobna). W wyniku amnestii 1989 r. wyrok został zmieniony z mocy prawa na karę 25 lat pozbawienia wolności. Kara kończy się 11 lutego 2014 roku. Czyli dokładnie za miesiąc. Ten chory człowiek osiąga satysfakcje seksualną z zadawania bólu ofierze. Ktoś taki jak on nigdy nie powinien powrócić do społeczeństwa. Z resztą sam Trynkiewicz zapowiada, że będzie mordował dalej gdyż jest to silniejsze od niego.
No cóż prawo jest tworzone nie dla wyjątków, ale dla ogółu. Brak podstaw prawnych do dalszej izolacji może zakończyć się tragicznie dla nie jednego nastolatka.
Zatwierdzenia wymaga specjalna na tę okoliczność ustawa wobec osób chorych psychicznie którym kończą się wyroki, a istnieje prawdopodobieństwo recydywy dyrektor więzienia składa wniosek do sądu o skierowanie osadzonego do specjalnej placówki, następnie sąd powołuje biegłych do ustalenia stanu zdrowia psychicznego. Jeśli okaże się, że jest chory trafia na leczenie do ośrodka.
Cała ustawa budzi wiele emocji żywych. I choć sejm uchwalił ustawę, kontrowersje budzą koszty izolacji chorych prezydent skierował sprawę do Trybunału konstytucyjnego. 13 grudnia ubiegłego roku podpisał ją, jednak trzy dni później trafiła ona do kancelarii premiera. Gdzie utknęła. Czego społeczeństwo nie da się wykręcić ani świętami… zbyt wielkim zagrożeniem są ci mordercy, którzy mają wyjść.
22 stycznia ma ustawa wejść w życie, czy to aby nie zbyt późno by na jej mocy ruszać sprawę Trynkiewicza który z pewnością już ma swoje mroczne plany… o których nawet strach pomyśleć!
W trakcie odbywania kary złożył wniosek o zmianę nazwiska na Komornicki (rodowe nazwisko swojej matki) argumentując to tym, że „zależy mu na dobrym funkcjonowaniu w społeczeństwie po opuszczeniu zakładu karnego, a posiadanie w dalszym ciągu nazwiska kojarzonego z przestępstwem nagłośnionym przez media, z góry go dyskryminuje”. We wniosku prosił także o „danie mu szansy normalnego funkcjonowania, bez narażania na szykany czy życie w ciągłym zagrożeniu i niepewności”. Urząd Stanu Cywilnego w Piotrkowie, Sąd Okręgowy w Opolu oraz wojewoda nie przychylili się do wniosku ze względu na „brak podstaw ustawowych na wyrażenie takiej zgody”.
Jednak nie wiadomo czy opóźniona ustawa dotycząca 18 skazanych obejmie najprawdopodobniej już wolnego Trynkiewicza, który jeśli nie przed to w trakcie czasochłonnej procedury może cieszyć się tym czego obawia się społeczeństwo.
Bartłomiej Sienkiewicz Minister Spraw Wewnętrznych mówi o prewencji, czyli zapobieganiu złamaniu prawa. No właśnie ale jak by to miało wyglądać? Śledzenie, podsłuchy? No ale na jakiej podstawie? Ilu funkcjonariuszy musiałoby być zajętymi jedną osobą… śledząc historie jednego z seryjnych morderców czytałam, że miał przerwę trwającą lata, i co? Liczyć, że wygłodniały satysfakcji seksualno jakiejś tam szybko Mariusz T da się na czymś złapać nie skupiając na sobie zbyt długo uwagi kilkunastu funkcjonariuszy – to dopiero będą koszty…

 Pytam czy to jest świat dorosłych poważnych ludzi czy gierka? Bo to jest realne życie, a stawka najwyższa – życie jakiegoś nastolatka! 

22 komentarze:

 1. u nas wszystko na ostatnią chwilę. a było 25 lat na podjęcie decyzji i wprowadzenie zmian. tylko, że u nas to, co proponują poprzednicy to zawsze jest złe. i tak przebąbiliśmy kupę lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może to temat zastępczy będący celowym zabiegiem? Bo już nie wiem jak to tłumaczyć.

   Usuń
 2. Czytałam o tym dzisiaj. Sądzę, że prędzej czy później ktoś weźmie sprawy w swoje ręce, nie chcę mi się wierzyć, że będzie sobie ot tak chodził po ulicach ;) Ogólnie jestem dobrą osobą, mam wielkie serce, ale... takim ludziom posłałabym kulkę w łeb, osobiście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kara śmierci budzi kontrowersje no bo co jeśli PO okaże się że niewinny. Nawet jeden człowiek...

   Usuń
 3. Jedna uwaga: wyrok nie zostal zmieniony na skutek amnestii. Amnestia to akt laski, a jego nie dotyczylo to w najmniejszym stopniu. Kiedy Polska starala sie o wejscie do Unii, musiala zgodzic sie na zawieszenie, a pozniej pelna likwidacje kary smierci, bo ro podobno niehumanitarne. Musiano zmienic mu kare, a ze wowczas nie bylo w kodeksie kary dozywotniego wiezienia, zamieniono mu kare smierci na kolejna najwyzsza, czyli 25 lat.
  I wlasnie od tamtej chwili powinny sie rozpoczac czynnosci legislacyjne, majace na celu uregulowanie statusu tak niebezpiecznych zbrodniarzy, jak Trynkiewicz i jemu podobni. Dla solidaruchow wazniejsze byly zmiany nazw ulic i rozliczanie poprzedniej wladzy. Maja teraz, co chcieli.
  Doskonale pamietam tamta sprawe. Szkoda, ze wzburzony narod nie dokonal na nim linczu, sprawa bylaby dawno zalatwiona.
  Podobnie jest z Breivikiem, odsiedzi 21 lat za kilkudziesieciokrotne morderstwo i powinien wyjsc, bo to najwyzsza mozliwa kara w tym kraju. Tyle, ze Norwedzy juz nad tym mysla, nie zostawiajac sprawy wlasnemu biegowi i myslac, ze na wszystko maja jeszcze duzo czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz Panterko, ja tak przez skórę czuje że to bardzo dobry temat "zastępczy" a za plecami coś knują... wiem, że to okrutne. No ale jak tłumaczyć? Że mamy polityków "sympatyków, hobbistów" zamiast osób na swoim miejscu. To są zbyt poważne sprawy by do nich podchodzić tak.
   Jak go wypuszczą to on ma na pewno swój plan i kolejny raz pytam ile osób ma przypłacić życiem nieudolne jak zawsze prawo.
   Jak wprowadzali dożywotkę to czemu o nich zapomnieli? W końcu ćwierćwiecze upłynie jeszcze za ich życia... To po prostu nie mieści sie w głowie!

   Usuń
  2. nie wiem dziewczyny, czy my nie zaczynamy we wszystkim dopatrywać się tematów zastępczych. tu nie widze powodu. to jest temat o którym politycy, zajeci napełnianiem swoich koryt zapomnieli na 25 lat.

   Usuń
  3. No ale jak to racjonalnie wytłumaczyć, że zamiast od razu zabezpieczyć ludność wypuszczają chorego człowieka i co?! Mają nadzieje, że w cudowny sposób ozdrowiał... brak słów.

   Usuń
 4. Straszne to wszystko...
  Jak można dopuścić do takiej sytuacji..
  I co ?? Teraz wszystkie dzieci powinny chodzić do szkoły z ochroną??
  Masakra...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przerażające, człowiek jak z jakiegoś horroru. Jeszcze mówi, że będzie dalej mordował a oni co? Wypościli go wierząc w swoje działania "resocjalizacyjne"?! Dzieci z Piotrkowa, albo cokolwiek tam on sobie wymyślił w swojej chorej głowie.
   Albo sie ludzie wkurwią i go zlinczują. Bo władzy widocznie zależy na przedłużeniu sprawy. Co?! Wypościć gościa by kilkunastu funkcjonariuszy biegało jak koło gwiazdora i o wszystko za pieniądze podatników. Jakieś kuriozum. Trochę przypomina mi się ten kanał ja YT "Nasze Pajace"

   Usuń
 5. myślę, że ta wolność nie będzie taka nieograniczona, a wręcz jestem pewna. Facet na pewno wyjdzie z więzienia ale będzie stale kontrolowany lub umieszczony w jakimś ośrodku o mniejszym rygorze niż więzienie. Gdyby dostał zamiast kary śmierci a później 25 lat więzienia dożywocie nie mielibyśmy się czym przejmować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyż to nie jest absurdalne?! Że kilkunastu funkcjonariuszy ma pilnować jednego?! A co on jedyny?!!! Gdzie reszta....
   Aha i czy to nie jest jakiś cel w tym żeby akurat tak sie stało....

   Usuń
 6. Może niektórym wyda się to okrutne, ale jestem za karą śmierci- dla tego typu zwyrodnialców nie ma innej kary, nie powinni funkcjonować w społeczeństwie, a państwo nie powinno tracić naszych pieniędzy na ich utrzymywanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie, ale co w momencie gdy wymiar się pomyli?

   Usuń
 7. ja również kara śmierci powinna wrócić

  OdpowiedzUsuń
 8. W takich przypadkach tez jestem za śmiercią ale na zasadzie eliminacji,tak jak ucina się zgangrenowaną nogę..Bestia przy pierwszej lepszej okazji zrobi to samo,. Nie wierzę w żadne "pilnowanie",zresztą dlaczego mam płacić za pilnowanie potwora,który i tak zrobi swoje.Pomysłowość i spryt takich psycholi jest niewyobrażalna. A nasze prawo niewydolne i nieprzestrzegane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że tak pilnowanie... toż to jakieś kuriozum.... własnego dziecka sie nie upilnuje a tu ma kilkunastu tańczyć koło chłopa dorosłego, który i tak pewnie szkoda gadać! śmiechu warte i tyle.

   Usuń
 9. Powinni gnoja rozczłonkować na narządy do przeszczepów, albo testować leki.
  Uważam, że takich zwyrodnialców, podobnie jak morderców, gwałcicieli, sadystów i zoofilów, powinno się u t y l i z o w a ć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Reakcja społeczeństwa jest duża, na fb powstaje co raz więcej jakiś fp o tym by go nie wypuszczać bądź, że chcą do niego kary śmierci, acz wiadomo fb szybko usuwa takie fp...

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!