czwartek, 16 stycznia 2014

„Zróbcie coś dla innych, a w tedy macie możliwość mówienia co może zrobić inna osoba!” Jerzy Owsiak

Zdumiewa mnie impertynencja pewnych ludzi – między innymi twórcę facebokowej stronki: NFZ 1000-krotnie lepszy od WOŚP. Opis: „Coroczne wydatki na ochronę zdrowia NFZ są 1000-krotnie wyższe niż kwoty zbierane i wydawane na ten cel przez WOŚP. PR-owo jest oczywiście na odwrót...”
Stronka istnieje od 5 stycznia i ma już 314 fanów. Możemy przeczytać w poście z 6.I:
„WOŚP nikomu nie pomaga, tylko kupuje sprzęt który szpitale i tak mogą sobie kupić same. Chcecie komuś pomagać- to na przykład niepełnosprawnym, chorym którzy wymagają stałej opieki, itp… No ale oni nie będą nosić na sobie logo WOŚP, tak jak sprzęt który wszyscy widzą i powtarzają bzdury o tym, że "WOŚP ratuje życie"! To co robi WOŚP to 1/1000 wydatków na służbę zdrowia, czyli bez znaczenia! Pomagajcie tym co potrzebują pomocy, a nie skomercjalizowanym szpitalom!”
Jak można czyjąś prywatną inicjatywę jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy która pozyskuje finanse z dobrowolnych datków, czy aukcji jakie organizuje; porównywać do działań państwowej jednostki organizacyjnej działającej ze środków publicznych. Tak tak: na WOŚP wrzucasz lub nie Twój wybór. Natomiast o ile pracujesz legalnie część Twojego wynagrodzenia płynie na fundusz zdrowia. Gdzie tu porównanie?
Skoro szpitale same mogą sobie pozwolić na sprzęt to dlaczego tego nie robią? Skąd skandalicznie długie kolejki?!
Kim trzeba być by określić działania WOŚP jako bez znaczenia! Moim zdaniem zakup jednej maszyny to wielkie dobro dla ilości osób którym pomoże przez lata eksploatacji.


Statutem fundacji jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”, więc pytam czemu ma służyć jątrzenie?! Skoro jest fundacja, realizuje działania, są efekty to chwała im za to! Dobrze, że Polacy wrzucają to tylko dobrze o nich świadczy, niech uwrażliwia na pomoc innym, wspólne działania jednoczenie się w konstruktywnym, dobrym celu czyli to czego tak bardzo naszemu narodowi!
Aaaaa…. Już wiem co ich boli: nie mogą się przyczepić do malwersacji skoro sądzenie po sobie jest bezpodstawne to próbują z drugiej strony! Sądzę że to obrzydliwe!

To podłe podejście siedzieć na doopie psioczyć i (*.*) obrzucać każdego kto głowę wychyli z jakimś pomysłem, zawsze tylko krytyka i pomyje – czyli to co sami wylewający sobą reprezentują!


 Sam siebie przeszedł Poseł PiS Artur Górski tłumacząc w pięciu punktach dlaczego nie należy wspierać W.O.Ś.P:
"Po trzecie, Orkiestra zakupuje dla szpitali drogi sprzęt, którym chwali się w mediach, ale nie interesuje się później ich losem, nie dba o zapewnienie odnawialnych materiałów i środków do serwisu urządzeń. W związku z tym wiele z tych urządzeń bardzo szybko przestaje pełnić swoją funkcję albo działa wadliwie, bo szpitale nie posiadają pieniędzy na ich utrzymanie, a lekarze mają kłopot i narzekają na Owsiaka za pozorną, krótkotrwałą pomoc".
Bezczelność nie ma granic! Oni znajdą każdy argument by obrzucić tym co sami sobą reprezentują! Jak tak można… założę się, że gdyby WOŚP podejmowała działania jakich brak zarzuca poseł Górski było by to poczytywane jako kolejne minusy…
Jego partyjna koleżanka z PISu, "Gwiazda" błysnę ła nie raz, zrobiła to po raz kolejny:


Ogólnie wychodzi na to, że Polska mentalność: siedzieć na d*** biadolić, że tak i siak, ale broń Boże nie podnosić łba z żadnym pomysłem bo przekona się co kto jest wart. Za to „miłosierny” Caritas o tym można poczytać…


Myślę, że jak ktoś zainteresowany to znajdzie, poczyta. Ale czy coś więcej trzeba?! Dobrze, że mówi się nagłaśnia sprawy księży dopuszczających się przestępstw, i że nie mogą czuć się bezgranicznie bezkarni!


16 komentarzy:

 1. Nie kradnij - Kościół nie lubi konkurencji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiniu, z ust mi to wyjelas! Jesli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi zawsze o kase. Niemala kase, ktora klechom przechodzi kolo nosa, stad ta wscieklosc.

   Usuń
 2. ja tylko bym chciała, żeby dziecku takiego bałwana uratowano życie za pomoca owsiakowego sprzętu.
  a kościół kradnie na potegę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak ale to kościół, no wiesz... myślę że i w tedy jakby faktycznie sprzęt pomógł to taki polski prymityw nie wiele by zrozumiał. Czepią sie jak widać wszystkiego nawet że WOŚP nie finansuje reszty zapewnienie odnawialnych materiałów i środków do serwisu urządzeń - przecież to chamstwo zwyczajne prymityw!
   Brak mi słów... tylko określenie mam jedno: Polska kultura.

   Usuń
 3. NFZ denerwuje się tym, że za "parę złotych" od Owsiaka można zaopatrzyć wszystkie szpitale w Polsce, a miliardy z budżetu państwa niezauważalnie rozpływają się po kieszeniach urzędasów i lekarzy. Zaczyna być widoczna coraz bardziej ta czarna dziura i to ich niepokoi najbardziej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Owsiaka zawsze podziwiałam i podziwiać będę....

  OdpowiedzUsuń
 5. hm,
  tu akurat zabiorę głos gdyż ze sprzętem szpitalnym mam do czynienia na codzień i prawdą jest że w jakimś stopniu ten sprzęt otrzymują szpitale z większych miast ale prawdą tez jest ze on faktycznie jest i to na pewno bardzo poprawia choć w minimalnym stopniu naszą chorą sytuację w służbie zdrowia ...
  co do NFZ to uważam ż rząd już dawno powinien zamknąc ta instytujcję i te pieniądze któe trafiają na utrzymanie tych urzędników i budynkow bardzo przydałyby się choćby osobom wymagającym stałych terapii itd ale cóż Polacy już tak mają że widzą ziarenko w oku bliźniego a nie widzą bali w swoim oku a biadolenie inarzekanie to nasza cecha narodowa no i ci za tym idzie chory rząd =klęska w każdej dziedzinie nie tylko medycznej !!!!
  to tylko moje zdanie na pewne tematy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. A NFZ wojuje na fB z Owsiakiem - to świadczy tylko o stosunku państwa do obywatela.

   Usuń
 6. na ogół biadolą ci co sie leczą i o nie mają nic dogadania. żaden rząd tej sytuacji nie zmieni. to tak jak z zusem. zamiast dawać - zabierają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio coraz częściej jest mi wstyd, że mieszkam w tym kraju. Polak tak ma: przez wieki walczył z różnymi siłami, teraz nie ma z kim więc walczymy między sobą. Jeśli ktoś stworzył jakąś szczytną ideę, która nie wywodzi się z kręgów rządowo - kościelnych, trzeba go u***lić. Mógłbym się rozpisywać na temat ZUSu NFZtu, ale po co? Każdy przecież wie. Myślę, że po prostu żal dupę im ściska, że oni tego nie wymyślili.

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!