Obserwatorzy

środa, 14 maja 2014

Filmy które widziałam ostatnio:


Pięć filmów o szaleństwie / Call Me Crazy: A Five Film
Rok produkcji 2013
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Opis z filmweb: Lucy, Grace, Allison, Eddie oraz Maggie łączny cierpienie spowodowane chorobą psychiczną, własną bądź bliskich. Studentka prawa Lucy (Brittany Snow) choruje na schizofrenię. Dorastająca Grace (Sarah Hyland) zmaga się z chorobą dwubiegunową matki (Melissa Leo). Allison (Sofia Vassilieva) stara się żyć normalnie pomimo choroby starszej siostry. Komik Eddie (Mitch Rouse) cierpi na depresję. A u weteranki z Afganistanu, Maggie (Jennifer Hudson) ujawnia się zespół stresu pourazowego.

Moja opinia: film doskonale obrazuje przybliża co czuje chory, i co czują bliscy. Realistyczny niemal jak dokument obraz pozbawiony cukierkowatości, pokazał mi kilka rzeczy. Ciekawostka: producentem wykonawczym jest Jenifer Aniston i Kristin Hahn.


Polowanie / Jagten
Rok: 2012
Gatunek: dramat
Produkcja: Dania, Szwecja
Opis z filmweb: Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji.
Moja opinia: to niesamowite jak na pozór trywialne przypadki mają wpływ na ludzi: ich życie spostrzeganie, relacje miedzy ludzkie. Jak wielką i niszczącą może okazać się plotka… myślę film wart zobaczenia. W rozwoju dzieci – o tym nie każdy wie jest taki okres, że dzieci kłamią mówi się konfabulują, to normalne. Ale czasem warto przypatrzeć się, niż bezmyślnie poddać się psychozie gdyż nie łatwo wówczas o ofiarę.

Film nie ukrywam emocjonujący, dobry, ogląda się go z przyjemnością. Aha i spodobała mi się gra Alexandry Rapaport filmowej Nadji! Kobiety która chce zająć miejsce w społeczności ale momentami ma problem z językiem wyszło to bardzo naturalnie i realistycznie. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale pada tam chyba jedno zdanie po PolskuJ


źródło forki klik

Płynące wieżowce
Rok 2013
Gatunek: melodramat
Produkcja: Polska
Opis z filmweb: Kiedy Kuba poznaje na imprezie Michała, jego uporządkowane życie i stały związek z Sylwią wywraca się do góry nogami.

Moja opinia: nie żebym pogardzała rodzimą kinematografią… ale takiego badziewia tom dawno nie uświadczyła: akcja filmu płynie jak by chciała a nie mogła, gra aktorów – tragedia! Tomek Wasikowski usiłuje nadrabić dość częstymi scenami erotycznymi. Jak dla mnie żenada! Nie wiem po jakim czasie wyłączyłam bo nie dałam rady patrzeć na to.

Last Vegas/ Last Vegas
Rok 2013
Gatunek: komedia
Produkcja:
Opis z filmweb: Czterech przyjaciół po sześćdziesiątce jedzie do Las Vegas, by zaszaleć na imprezie kawalerskiej jedynego, który pozostał jeszcze wolny.

Moja opinia: świetny pomysł, gwiazdorska obsada – to najlepszy pomysł by stworzyć klapę mawiał Adam. Mamy Roberta De Niro, Michaela Douglasa, Morgana Freemana. Obraz pogodny optymistyczny momentami mam wrażenie że za młoda jestem na ten film, albo zwyczajnie poczucie humoru w filmie odmienne jest od mojego. Cóż, film zobaczyłam, i tyle, nie uśmiałam się – szczerze? Podczas oglądania nimfomanki Larsa von Triera uśmiałam się bardziej. Serio, serio… tak to już z komediami jest: ciężko znaleźć dobrą. Dla tego zwykle omijam ten gatunek. 

14 komentarzy:

Dziękuję, miło mi że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie, ale nie SPAMuj, komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię na pewno. Zwłaszcza jeśli masz g+ będzie mi łatwiej do Ciebie trafić gdy zostawisz adres bloga pod swoim komentarzem. Czasem mam zaległości, ale spokojnie, nadrabiam je:))
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!