wtorek, 8 listopada 2016

Kora

Pod opiekę Fundacji AST trafiła sunia imieniem Kora. widać geny pomieszane ma, opis:

Kora to 5-letnia, wysterylizowana amstaffka, która szuka dobrego domu.
Sunia trafiła niedawno do Fundacji AST wprost ze schroniska. Z jej przeszłości wiemy tylko tyle, że kilkukrotnie zmieniała domy. Mieszkała w domach z dziećmi, w różnych miastach na Śląsku.To co możemy potwierdzić, to fakt że Kora dobrze odnajduje się w miejskim zgiełku, jest nauczona mieszkania w bloku (póki co ładnie zostaje sama w domu, nie ma tendencji do niszczenia). Jest łagodna do ludzi, delikatna, raczej z powodzeniem możemy polecić ją do domu z dzieciakami.


Kora ma braki wychowawcze, które objawiają się głównie na spacerach - ciągnie na smyczy. Jednak jest podatna na korekty. Idealnie, aby nowy właściciel podszkolił ją z podstawowych komend lub miał doświadczenie w korygowaniu negatywnych odruchów. Kora na spacerach nie wykazuje agresji do psów (chyba, że zaczepiona, wtedy chce się bronić).
W domu polecamy ją jako psią jedynaczkę, sunia bowiem nigdy nie mieszkała w domu z innym czworonogiem.
Kora aktualnie przebywa w domu tymczasowym w Katowicach.

Opinia z domu tymczasowego:

"Z naszego punktu widzenia Kora ma więcej zalet niż wad. W domu jest praktycznie bezproblemowa. Nie jest nachalna, nie upomina się o zabawę, chce tylko leżeć na kanapie, blisko nas. Zaczepiona chętnie się pobawi , nawet jak złapie zębami to bardzo delikatnie . Dużym plusem jest to, że bez problemu zostaje sama w domu. Nie niszczy. Nie zna klatki kennelowej i raczej stresuje się wchodząc do niej. Nie zna też gryzaków (po długich namowach zajęła się skórzaną kostką na 10min). Z zabawek najbardziej odpowiada jej lina do przeciągania się. W zabawach siłowych (lina, patyki) trzeba uważać na palce, ponieważ Kora wtedy zapomina o delikatności. Nie jest wybredna i nie wybrzydza z suchą karmą. Jest żebrakiem ale nienachalnym – kiedy nie widzi efektów żebrania, po prostu odchodzi. Podstawowym i dla nas jedynym problemem jest ciągnięcie na smyczy. Jest to problem to łatwego przepracowania, ale przyszły właściciel musi na to poświęcić trochę czasu i energii. Kora zna podstawy chodzenia przy nodze. Zdecydowanie lepiej się zachowuje kiedy jest na bardzo krótkiej smyczy, wtedy ładnie reaguje na korekty. Puszczona luźno bardzo się rozprasza i ciągnie. Minusem, który my traktujemy jako plus jest patyczko-mania. Kora najchętniej wyrwałaby wszystkie drzewa z korzeniami. Osoby, które nie znają ras typu bull mogą się przestraszyć. Dla nas to duża zaleta, ponieważ Kora w ten sposób rozładowuje swoje ogromne pokłady energii. Lubi aportować, ma małe problemy z oddawaniem patyków dlatego lepiej mieć dwa i rzucać na zmianę 🙂 Nawet kiedy jest bardzo nakręcona na wyrywanie drzewa, bez problemu da się ją odwołać nawet na odległość. Wraca na zawołanie i nie jest typem uciekiniera. Podsumowując- super pies dla osoby, która zapewni jej co najmniej 30-40min bardzo intensywnego ruchu dziennie. Świetnie sprawdziłaby się w psich sportach siłowych albo jako kompan do biegania/ jazdy na rowerze. Według nas Kora to perełka wśród masy problemowych psów. " źródło


Kontakt w sprawie adopcji:

tel 501 797 018 lub 509 450 480

mail: adopcje@fundacja-ast.pl

(w najbliższych dniach mamy utrudnione odbieranie telefonów, dlatego prosimy o cierpliwość).

źródło

32 komentarze:

 1. Serce mi pęka, kiedy widzę stworzenie, któremu brakuje miłości i swojego miejsca na ziemi... Najchętniej przygarnęłabym je wszystkie, ale niestety mam uczulenie na sierść. :((

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajna, oby szybko znalazła nowy dom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna. Na pewno szybko znajdzie dom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rany gdybym tylko miała wielki dom z podwórkiem to bym przygarnęła wszystkie psy świata! <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Ma poczciwą mordkę :-) Na dodatek po takim opisie na pewno znajdzie szybko właściciela.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana Kora. To szczęśliwe imię :) Mam nadzieję, że szybko zostanie adoptowana i znajdzie osobę, która tak jak ona lubi ruch. Pozdrawiam serdecznie :) Megly (megly.pl)

  OdpowiedzUsuń
 7. Każda taka historia porusza serce. Oby sunia znalazła dobry dom!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana psina, oby jak najszybciej znalazła nowy dom ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda groźnie ;), a z tego opisu wynika, że to fajna sunia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oby szybko znalazła dom :D Zasługuje na szczęście i miłość :D

  OdpowiedzUsuń
 11. I jak tu nie pokochać takiego psiaka. Oby szybko znalazła odpowiedniego właściciela.

  OdpowiedzUsuń
 12. Śliczna, oby szybko ktoś ją przygarnął :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Słodka. Trzymam kciuki żeby szybko znalazła domek.

  OdpowiedzUsuń
 14. a nie wygląda na łagodną:) fajna!

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest piękna.
  Dlaczego kilkakrotnie zmieniała dom?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. To jest takie smutne, że pieski i inne zwierzątka nie mają domu i kogoś kto mógłby się zaopiekować.
  Oby szybko znalazła domek.

  OdpowiedzUsuń
 17. Aż chce się natychmiast przytulić, stworzyć upragniony dom.

  OdpowiedzUsuń
 18. piękna, mam nadzieję że szybko znajdzie przytulny, pełen miłości dom :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Fajna psinka 😊 dobrze że ma DT, a pewnie i DS się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Jaka słodka <3 Mam nadzieję, że szybko znajdzie odpowiedni dla niej dom.
  Ja też mam psinkę ze schroniska. Jest cudowna. Bardzo chciałabym, żeby rodzice zaadoptowali kolejnego psiaka. Niestety na razie jest to niemożliwe.

  Pozdrawiam :)
  http://perypetieoliwii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Jest przeurocza, mam nadzieję, że znajdzie szczęśliwy dom ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. słodkaśna jest :) ahh gdybym mogła to bym wszystkie przygarnęła :) ale jak będę w końcu na swoim to jakaś psinka lub kotecek znajdzie u mnie kawałek serducha :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!