sobota, 29 sierpnia 2020

Mądrości (?) rozmaite.

Do napisania tego postu zainspirował mnie pewien post w którym to autorka pyta o mądrości jakie nauczyło życie. Myślę że temat może być ciekawy. Pewne fragmenty, punkty wybrałam i sie do nich odniosę. Albo sie nie odniosę;)
1) "Żeby iść swoją drogą nie oglądając się na "Życzliwe"komentarze innych".
Myślę że odporność na złośliwości to cenna umiejętność, nie wiem czy zawsze się da być odpornym. Druga sprawa to to by uddzielać mądrze złośliwości od słów przestrogi.

2) Żeby nikomu nie ufać i samej sobie dawać radę.
Fajnie być samowystarczalnym, jednak nie jest to realne. Jest część spraw gdzie jesteśmy zależni od innych z czym nie ma co dyskutować bo to walka z wiatrakami.

3) Napewno pokory szacunku dla drugiej osoby resztę wyniosłam z domu"   Warto pamiętać by też szanować siebie.

4) "Ze zdrowie i bycie z bliskimi sa najważniejszymi rzeczami w życiu"
Tak to bezcenne... "szlachetne zdrowie, nikt sie nie dowie jako smakujesz aż sie zepsujesz" z fraszki: "Na zdrowie". Podobnie z bliskimi.

5) "Że nie warto się poświęcać natomiast warto mądrze kochać"

6) "Dystansu do wszystkiego ,pokory i tego ,że nie na wszystko co się dzieje mamy wpływ" Umiejętność odpuszczania przynosi wielką ulgę.

7) "1. nie pomagać innym gdy tego wprost nie wyrażą 2. wprost artykułować swoje myśli (ludzie tego nie lubią) 3. realizować swoje plany a nie innych 4. że jestem silna 5. nie każdy przyjaciel jest przyjacielem"

8) "Pomagaj tym ktorzy naprawde potrzebuja pomocy podziel sie chlebem dobrym slowem poswiec staruszcze czas niech sie wygada .ja kiedys taka sama Bedę" Też myślę że dobro wraca.

9) "Że trzeba robić swoje i nie oglądać się na innych. Niech żyją własnym życiem a od mojego z daleka. I że umiesz liczyć, licz na siebie. Wtedy się nie zawiedziesz" Ja myślę że nie jesteśmy doskonali i nie wszystko sie udaje.

10) Że zsocjalizowanie, jakiego życzyłoby sobie społeczeństwo, jest wręcz szkodliwe dla jednostki i obraca się przeciwko niej. Dlatego przez ostatnie lata uczę siebie i dziecko, jak znaleźć balans i pokazać cwaniakom, dzbanom, i chamom(...)" Myślę ze generalnie zloty środek, balans, indywidualna ocena jest dobra.

11) "By nie poddawać się i wierzyć że jestem wartościowym człowiekiem.
Uśmiechać się kiedy jest mi dobrze.
A kiedy źle krzyczeć z całych sił...
Dlaczego???
By nikt nigdy więcej nie miał i nie dostał tego na co nie zasłużył...
Pozdrawiam tych którzy dziś rozumieją moje słowa...."

12) "Że nic nie jest dane nam na zawsze, że życie to ciągła podróż, że nie łatwo o miłość, że mądrości uczysz się przez doświadczanie , itd...."

13) "Żeby traktować innych tak jak oni Ciebie"

14)  "Wybaczaj, pomagaj ludziom bez względu na to, co możesz, czyń lepiej tym, którzy cię obrażają, zawsze polegaj na sobie, kochaj tych, którzy cię kochają i nie rezygnuj z nich bez względu na wszystko"

15)


16) "W kryzysie Twój potencjał nie tkwi w tym, kim jesteś, ale w tym, kim możesz sie stać."

17) "Jeśli nie potrafisz pomóc sobie, zacznij pomagać innym".

A Ty dodasz coś od siebie? Miłego weekndu <3

18 komentarzy:

 1. Zgadzam się. Również z tym, że trzeba szanować siebie, swoje zdrowie, wymieniać stare patelnie, a czasem nawet partnera :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mądre myśli i niezwykle życiowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądre i życiowe myśli. Myśle ze wszystko ci najważniejsze zostało ujęte :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zgadzam się z punktem piątym. Natomiast nie ufanie nikomu jest okropne. Bo to trochę tak, jakby sie uważało, że cały świat spiskuje przeciwko nam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Drugie zawsze mówi mi mój dziadek, a czwarte to seria prawda jak tak pomyślę sobie o najlepszych chwilach w moim życiu :)
  Od siebie mogę dodać: nauka > chłopak/dziewczyna, bo nauka z Tobą zostanie i Ci się przyda, a chłopak/dziewczyna zawsze może Cię opuscić

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawie wszystkie z tych założenia wyniosłam z domu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowne...część z nich sobie pozycze :: świetnie nadają się jako dedykacja do książki :) dużo nauczyli mnie rodzice :) Kinga

  OdpowiedzUsuń
 8. Aby nie oglądać się na oczekiwania innych wobec nas, podążać przez życie w swoim stylu. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że warto po prostu być sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ze wszystkim się zgadam. Fajny, mądry wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z 5 się zgadzam 💕 a 6 boleśnie nauczył mnie bieżący rok. 12 bardzo prawdziwa.

  OdpowiedzUsuń
 12. punkt nr 2 to kwintesencja mojego życia choć ja bardzo łatwo wierzę innym to jednak w życiu radzę sobie sama i nie proszę o pomoc nawet gdy jej potrzebuję

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię czytać takie złote myśli i wiele z nich stosuję w moim prawdziwym życiu.

  OdpowiedzUsuń
 14. dokładnie! bardzo trafne mądrości

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!