piątek, 2 października 2020

Filmowo

 

Dzień dobry, chroniczny brak czasu nie pozwala mi na oglądanie filmów... dawno nie było "filmowo" więc postanowiłam podrzucić kilka tytułów które są całkiem spoko. Może nie każdy z nich jest arcydziełem ale tak przeglądając to co udało mi sie zobaczyć w ostatnim czasie postanowiłam pokazać filmy które mi sie podobały, może kogoś zachęcę i znajdzie tu cos dla siebie? wybrałam pięć tytułów które w ostatnim czasie mi sie spodobały. Nie jest to ranking od najlepszego, kolejność całkowicie przypadkowa, zapraszam. Trzy dni jedno życie to thriller pokazujący wydarzenia z życia pewnej społeczności na przestrzeni lat. Główny bohater, jego marzenia, zainteresowania... coś co sie wydarzyło kładzie sie cieniem na życie bohaterów. Film trzymał mnie w napięciu, wywołał emocje i wciągnął. 
Zaginął mały chłopiec, mimo poszukiwań nie udaje sie go odnaleźć, tutaj emocje skupiają się w innym niż w większości tego typu produkcjach, jest ciekawie. 

  


Tajemnica Aniołka. Podobno każdy ma jakiś sekret, tutaj widzimy kobietę która uczepiła się pewnej rodziny, jej działania, zachowanie jest nie zrozumiałe. Pozostaje pytanie ile i co jest w stanie zrobić kobieta w obronie jedności i dobra swojej rodziny pomimo nie zrozumienia...


Film traktujący o przemocy domowej. Uważam że mimo że temat nie jest łatwy warto go podejmować. Nietypowe zachowanie kobiety targanej poczuciem winy. Pewnego dnia na komisariacie policji pojawia sie kobieta żądająca by ją aresztować. Nie jest to łatwy i przyjemny film, ale kto powiedział że nie jest fajny?

Lada dzień, to jak na obecną sytuacje temat mocno drażliwy, bohaterem jest facet, artysta. Jestem pod wrażeniem jak świetnie Alan Cumming wcielił się w rolę właściwie z pogranicza... bo jest mężczyzną, ale jednak przemawia przez niego kobiecość, także dla wielu emocjonujący temat. Przesłanie filmu także może sie wielu osobom nie spodobać, jednak mnie najbardziej zachwyciła tutaj gra aktorska głównego bohatera. Para homoseksualistów starająca się o prawa rodzicielskie to temat tabu, a co jeśli heteroseksualna para nie jst w stanie udźwignąć swoich problemów a co dopiero odpowiedzialności za swoje potomstwo z Zespołem Downa. Tutaj można długo dyskutować. Ja cieszę się że żaden z poruszanych tutaj wątków nie dotyczy mnie ani moich bliskich. Gra Cumminga super;)

 

Notatki o Skandalu. Romans nauczycielki z uczniem to temat marzeń, fantazji... a co gdy granice są naprawdę przekraczane. Jednak tutaj jest to sprawa drugoplanowa. Jest oczywiście relacja dwóch zaprzyjaźnionych nauczycielek, ale ile warta jest ta przyjaźń dwóch diametralnie różnych kobiet. Film polecam.

Rozumiem że polecane tutaj produkcje to nie są znane hity filmowe, a raczej tytuły które nie zainteresują szerokiej publiczności. jako że zbliża sie weekend to może polecisz mi jakiś ciekawy tytuł wart uwagi?

Pozdrawiam <3

20 komentarzy:

 1. Drugi, trzeci i czwarty film chętnie zobaczę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam tylko 'Lada dzień'. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Miałam nadzieję na inne zakończenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadnego z tych filmów nie oglądałam. Ostatnio bardzo mało filmów oglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie oglądałam żadnego z tych filmów. Póki co nie mam na nie czasu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Filmy muszą być naprawdę wciągające, aczkolwiek nie lubię thrillerów ani trudnych filmów, może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nic z tych filmów nie oglądałam

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie oglądałam żadnego z tych filmów, aczkolwiek zapisze sobie wszystkie tytuły :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Tajemnice aniola" chetnie zobacze :) Akurat nie oglądałam zadnego z nich ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe zestawienie filmów. Dopisuję na listę ten pierwszy. Ostatnio raczej oglądam seriale, ale na film się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tych propozycji nic nie oglądałam i chyba szybko nie obejrzę, bo wciąż brakuje mi czasu

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnio coraz bardziej brakuje mi czasu na oglądanie filmów.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie oglądałam żadnego z tych filmów, ale może zdecyduję się na zapoznanie z niektórymi :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie przepadam za thrillerami, ale pozostałe jak natrafię to obejrzę z ciekawością.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mocne mroczne historie zawsze mnie skuszą, w wydaniu ksiązkowym, filmowym, czy w grach. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie znałam wcześniej tych filmów, ale chętnie obejrzę w wolnym czasie :D
  Dzięki za propozycje :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Musze Kochana przyznac ze żadnego z tych pozycjii nie obejrzałam :( :*

  OdpowiedzUsuń
 17. Jakoś mi z filmami nie po drodze. Ciężko mi wygospodarować 1,5 godziny wolnego na oglądanie. Jak mam chwilę dla siebie wtedy sięgam po książkę

  OdpowiedzUsuń
 18. Ostatnio zupełnie nie oglądam filmów, seriali i ogólnie telewizji. Brakuje mi czasu i tak wychodzi.

  OdpowiedzUsuń
 19. nie znam żadnego, tajemnica mnie zaciekawiła

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!