niedziela, 20 października 2019

Do posłuchania.

Cześć ! Chciałabym sie z Tobą podzielić ciekawymi audycjami dotykającymi tematyki duszy. Może i Ty uznasz że warto posłuchać. Dwie pierwsze audycje to wywiady z terapeutkami na temat zaburzenia osobowości Borderline, lub "z pogranicza" czy też: "chwiejna emocjonalnie". 
Jest też wywiad z Lwem Starowiczem, jak zawsze miło sie słucha:) Jednak jakoś ciężko mi uwierzyć w to że naprawdę uświadamianie młodego człowieka może być penalizowane... Nie mam dziecka, ale z ego co kojarzę to rodzice mają konstytucyjne prawo do wychowania potomka zgodnie ze swoimi przekonaniami i wartościami. Jasne, nikt tu nie ma na myśli przekazywania bzdur, czy zachęcania.... Myślę że zasadne jest wyposażenie młodego człowieka w wiedzę która umożliwi mu świadome podejmowanie decyzji, a do tego potrzebne są pewne umiejętności (np. mówienia nie, rozpoznawania manipulacji i radzenie sobie w takich sytuacjach). Jejuuuuu... sprawy tak oczywiste że nie trzeba o tym mówić ani pisać, a jednak z tego co obserwuję jest to temat wielu dysput żywych.... dokąd ten świat zmierza.... przecież rodzice, szkoła ponoszą odpowiedzialność za wychowanie młodych ludzi... wpajanie wartości, wyposażenie w wiedzę, umiejętności to przejaw miłości zdaniem moim gdyż troszczy sie o młodego człowieka i jego dobrostan. Naukowiec oczywiście porusza też inne tematy, myślę że warto posłuchać:)
Ostatnia audycja to wywiad na temat zdrowia psychicznego, dbania o te sprawy... polecam:) 
Coś ciekawego zaskoczyło, zaciekawiło? Skusiłaś sie na którąś z audycji? Podziel sie proszę wrażeniami.
Pozdrawiam:**

8 komentarzy:

 1. W wolnej chwili, na pewno posłucham pierwszej i ostatniej audycji. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Od zawsze nie umiałam skupić się na słuchaniu. Dlatego nie używam radia i nie mam audiobooków, a gdy jeszcze pracowałam, nie odpytywałam z lekcji. Jedyną sytuacją, gdy jestem skupiona na słuchaniu jest rozmowa z człowiekiem na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wolę czytać.. takie gadanie mnie usypia, albo irytuje.. w zależności od głosu mówiącego. Dlatego jak słucham podcastów, to muszę się maksymalnie koncentrować a i to dzielę na kawałki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie jak Pani wyżej, preferuję czytanie :) Niemniej jednak posłucham w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z przyjemnością posłucham tym bardziej że mój gra w fife

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe propozycje :) o zdrowie psychiczne warto dbać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super- dzisiaj wieczorem chętnie posłucham :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!