niedziela, 15 sierpnia 2021

Halyna III

 


część I, część II

Wolny piątek minął mi bardzo szybko: pranie trzeba było zrobić, na zakupy iść bo pokończyło się to i owo... no i tak minął dzień cały. W sobotę, czyli wczoraj poszłam coś załatwić i rozejrzeć się po okolicznych kosmetyczkach czy oferują parafinowanie dłoni... Zadzwonił telefon. 

Odebrałam, usłyszałam głos managera... powiedział że były rozmowy w mojej sprawie że oskarżyłam niewinną osobę o kradzież, że nikt mi nie wierzy, że wprowadzam niemiła atmosferę i dla tego kończą ze mną współpracę. Żadnej rozmowy, wyjaśnień, nic! Ona jak widać ma monopol na racje, ja jej nie mam więc mnie zwalniają bez większych sentymentów. 

Ona chodzi do właściciela, manipuluje więc inni sie boją o swoją pracę, pewno dla tego tak te ręce by sobie za nią dali... no i tak to sie tam kręci. Bardzo rodzinnie, miło i przyjemnie, statek płynie: jedni na pokładzie inni za burtą, wiecznie otwarta rekrutacja trwa. 

Przykro mi, ciężko na duszy bo zostałam okradziona i jeszcze pracę straciłam bo ośmieliłam się zgłosić że jest problem. Nie przewidziałam że tam trzeba sie uśmiechać, udawać że nic sie nei dzieje; no hyba że jest sie Halyną to można kraść, kłamać, manipulować... ale może lepiej teraz skończyć wspołpracę niż później gdy przypłaciłabym tą pracę zdrowiem.... szkoda tylko że w takich okolicznościach... już teraz czuje się bardzo źle przez to wszystko...

23 komentarze:

 1. Bardzo mi przykro, że spotkała Cię tak wielka niesprawiedliwość.

  OdpowiedzUsuń
 2. To szczyt chamstwa, ale nie Twoja strata. Może tylko chwilowa, ale na pewno znajdziesz lepszą pracę, jesteś bardzo wytrwała. Trzymaj się :*

  OdpowiedzUsuń
 3. To Ci wyjdzie na zdrowie. Praca w takich warunkach byłaby nie do zniesienia. Wiem,że w tej chwili jest Ci źle, smutno itd ale to naprawdę jakieś dziwne miejsce było.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przykre są takie sytuacje. Najgorsze jest to, że tacy wredni ludzie najczęściej są bezkarni...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi przykro. Co za ludzie. Nie ma sprawiedliwości na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może lepiej że stało się to teraz niż później skoro panowała tam taka atmosfera.

  OdpowiedzUsuń
 7. Życie czasem pisze przykre scenariusze. Trzeba to niestety przełknąć i iść dalej. Nie ma wyjścia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ogromnie mi przykro :( takie zachowanie świadczy tylko o pracodawcy i chociaż teraz wydaje się, że to oni wygrali, to jednak ty jesteś zwycięzcą: nie musisz ich ogladać i żyć w kłamstwie. To daje zupełnie inny komfort psychiczny. Zobaczysz, że znajdziesz o wiele lepszą pracę!

  OdpowiedzUsuń
 9. Z doświadczenia wiem, że z pracą w toksycznych warunkach trzeba się pożegnać wcześniej czy później. Chyba lepiej wcześniej, szkoda nerwów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przykro mi że straciłaś pracę, w dodatku w takiej atmosferze...ale może tak miało być i dzięki temu oszczędzisz sobie dalszych problemów. Życzę ci abyś szybko znalazła pracę, która będzie ci sprawiać przyjemność:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety i takie sytuacje się zdarzają. Świat bywa brutalny.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mi przykro, smutno się to czyta :(

  OdpowiedzUsuń
 13. Babka musi mieć dobre układy, że takie machlojki uchodzą jej na sucho... Nie przejmuj się, jeszcze znajdziesz pracę, w której docenią Twoją uczciwość. Wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Przykro bardzo, że takie sytuacje mają miejsce. Teraz pewnie Ci ciężko, ale z pewnością praca w takiej atmosferze nie jest fajna

  OdpowiedzUsuń
 15. Paulina Kwiatkowska16 sierpnia 2021 18:10

  Niestety, niezdrowa atmosfera w pracy nie jest dla nikogo przyjemna.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja zawsze mówię, że co zasiejesz to wróci, więc tacy ludzie wyeliminują się sami prędzej czy później.

  OdpowiedzUsuń
 17. Co komu pisane, może lepiej się stało niż doszło do kolejnych sporów.

  OdpowiedzUsuń
 18. Przykro mi, kradzież i strata pracy nie należą do najłatwiejszych. Ale pamietaj, że karma wraca i każdy dostanie to na co zasłużył. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 19. Wędrówki po kuchni19 sierpnia 2021 16:30

  Praca z toksycznymi ludźmi to chyba nie jest dobry pomysł. Mam nadzieję że wreszcie znajdziesz fajna prace

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!