niedziela, 19 marca 2023

Może tuż obok. Waleria

 Może tuż obok to seria wpisów opisujących prawdziwe historie i osoby, czasem zmieniam tylko imiona. Wyjątkiem jest sytuacja gdy znana publicznie:)Słysząc o nadużyciu w sferze fizycznej często jako ofiarę widzimy dziecko lub kobietę, dziewczynę... ale są sytuacje które   wymykają sie temu, stanowiąc ogromne tabu ale też i problem.

Waleria to samotna mama, rozwódka, pracuje w jednym z oddziałów powszechnie rozpoznawalnego banku. Niewysoka, szczupła szatynka drobnej postury, niby szara myszka ale skrywająca w sobie intrygująca mężczyzn tajemnicę. Tak sie złożyło że miałam przyjemność poznać jednego z jej adoratorów i od niego właśnie usłyszałam historyjkę która opiszę:

Waleria pewnego razu dobrze bawiła sie na domówce, dobre jedzonko i alkohol to jest to co pozwala sie Walerii odstresować stanowiąc odskocznie od wysokich wymagań w pracy i realizowaniem planów. Ah jak miło jest oderwać wzrok od zestawień, tabelek... odskocznia od synka także stanowi miłą odmianę, taki reset ciała i umysłu... 
Biesiadników zmorzył sen, rano Waleria zauważyła u śpiącego kolegi pewien typowy fizjologiczny stan i postanowiła... się obsłużyć że tak to określę. Mężczyzna obudził się podczas... 
Nie wchodząc dalej w szczegóły ilekroć słucham czy odnoszę się do Walerii mam na uwadze powyższą sytuacje, nie przemawia do mnie że jemu sie podobało, biorę po uwagę że nie wyraził zgody świadomie. A co jeśli była by ciąża... jak by nie było by to dziecko z gwa... a co z chorobami.... no w każdym razie świadczy to o egoistycznym podejściu kobiety. Mężczyzna w ujęciu kulturowym ma być zawsze chętny i gotowy, twardy i silny. Nijak nie pasuje tutaj jako ofiara, z tego co słyszałam panowie nie zgłaszają nadużyć gdy doświadczają nadużycia.
Drugą historią jaką sobie przypominam jest wspomniana kiedyś historia pana którego żona chciała zostać mamą. Mężczyzna nie chciał dzieci i nie dawał się przekonać ani teściom ani żonie, stał twardo przy swoim zdaniu. Żadne z nich nie chciało odpuścić. Kto wygrał?
 Kobieta pewnego dnia oznajmiła ślubnemu że jest w ciąży, jak sie okazało przestała brać pigułki antykoncepcyjne. Zawiedziony postawą żony mężczyzna odszedł od niej, płaci alimenty i chodzi na terapie bo ciężko mu zaufać i poradzić sobie.
Cóż jest coś takiego jak wazektomia, zabieg antykoncepcyjny który można wykonać u urologa, cena usługi to jak mi gdzieś mignęło to : 2700 zł. Jednak i tutaj pojawia sie kruczek prawny, z tego co czytałam jest jakiś zapis że kto pozbawia kogoś możliwości płodzenia podlega karze... Na chwilę obecną nie chcący mieć dziecka mężczyzna może skonsultować się z urologiem.

27 komentarzy:

 1. Współczuję mu bardzo. Nie powinien jej płacić alimentów. Może jestem okropna, ale jak się czegoś nie chce, to się nie zmusza, przynajmniej nie domaga się alimentów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie tylko to nie są pieniądze dla niej tylko dla dziecka czyli kogoś kto nie ponosi winy, sytuacja trudna bardzo...
   Właśnie co do tego co Waleria zrobiła to pojawiają sie słowa że ok skoro sie facetowi podobało, no tylko gdyby była ciąża z tej przyjemności a wątpię by ona sama dwójkę dzieci sama wychowywała to pewnie alimenty by chciała i wówczas zmieniło by to postać rzeczy.

   Usuń
 2. Niestety wielu mężczyzn nie zgłasza tego typu nadużyć, gdyż żyją w przekonaniu,że wówczas zostaną potępieni przez społeczeństwo, jako ci nie męscy. I usłyszą: Pan jestes dupa, a nie facet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tak, a po za tym jak facet może nie mieć ochoty, nie chcieć....- takie myślenie, ale o tym sie nie mówi.

   Usuń
 3. Straszna sytuacja. Ciężko cokolwiek w takiej sytuacji doradzić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie rozumiem takich zachowań i w jedną i w drugą stronę. Zawsze powinna być zgoda i to fakt - mówi się tylko o jednym modelu.
  A co do wazektomii, to nie jest ona karalna, ponieważ jest to metoda odwracalna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówić nie akceptuję takich zachować i w jedną i w drugą stronę :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na samotna mamę Waleria zabawiała się ostro.
  Pana z drugiej historyjki potrafię zrozumieć, bo takie kwestie ustala się odpowiedzialnie i wspólnie.
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Waleria chyba lubi te sprawy i jak widać ciężko sie jej powstrzymać no i kolejne tabu;)
   Ta żona to też egoistka której ciężko było zdanie męża uszanować, ale takie sprawy można omawiać zanim sie ludzie zwiążą.

   Usuń
 7. W pierwszym przypadku - skoro jemu się podobało i nie oponował to raczej nie może być ofiarą.

  OdpowiedzUsuń
 8. To powinno działać w dwie strony....

  OdpowiedzUsuń
 9. Tego typu zachowania w obie strony są naprawdę karygodne.

  OdpowiedzUsuń
 10. O takich sytuacjach się nie słyszy, a przecież wykorzystanie seksualne w każdym przypadku jest złe!

  OdpowiedzUsuń
 11. Współczuję jej. Nieciekawa sytuacja. Zupełnie nie rozumiem takich zachowań

  OdpowiedzUsuń
 12. Gwałt pozostaje gwałtem. Płeć nie ma tu znaczenia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wazekotomia jest odwracalna, nie podlega więc takim przepisom.

  OdpowiedzUsuń
 14. Coś strasznego, jak można być taką egoistką by wykorzystać faceta. Rozumiem, że czasem my kobiety mamy swoje fantazję, ale trzeba mieć nie równo pod sufitem, by zrobić coś takiego. Nie dziwię się, że mężczyźni nie zgłaszają przypadków gwałtu. Społeczeństwo nie jako wymusiło na nich bycie toksycznie męskimi to jest straszne, że nie mają prawa do słabości, a jeśli ktoś zgłosi gwałt, to ludzie patrzą na niego jak na kosmitę.
  Straszne, że w dzisiejszych czasach, tak bardzo mówi się o nadużyciach ze strony mężczyzn, ale już o tych ze strony kobiet świat milczy. Jakby oni byli nic nie warci, gorsi od nas. A przecież tak samo jesteśmy ludźmi i mamy uczucia.

  OdpowiedzUsuń
 15. To straszna historia, jednak takie mają miejsce naprawdę.

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!