Obserwatorzy

wtorek, 28 października 2014

Za Anią nie przepadałam, ale ta wypowiedź mi sie spodobała, jako i za Kubą nie przepadam:


36 komentarzy:

 1. Obawiam się, że sprzedawcy mebli są bardziej zaangażowani w pracę niż wielu księży. Niestety, często na mszach pogrzebowych padają tylko puste frazesy, ale tak będzie, dopóki ludzie będą korzystać z księżowskich usług.
  Żeby było jasne - nie życzę sobie kościelnego pogrzebu, tylko świecki. Aczkolwiek w tej kwestii będę miała najmniej do powiedzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam przypadek gdzie człowiek dokonał Apostazji i ultrakatolicka rodzina pochowała go zgodnie z tym jak chciał. Sama byłam zdziwiona, wiec chyba działa.
   Porównanie do sprzedawcy jest bardzo trafne... w końcu usługa, bezemocjonalna, usługa, jak w każdej innej firmie. Tylko tą dotuje państwo, i zwalnia z podatku. Kościół narodu kat! Nie robiący nic! Była sprawa kobiety oddały dom, właściwie posiadłość rodzinną na dom samotnej matki... księgowa kupiła sobie w okazyjnej cenie 10 000 pln.
   Tacy oni wspaniali...

   Usuń
 2. bardzo podoba mi się ta wypowiedź, większej obłudy i zakłamania nie ma nigdzie jak w kościele. A pogrzeby to biznes dla księży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety... widziałam fajny obrazek u Hearla: ksiądz zwraca sie do wdowy ze pochowanie męża poniżej jakieś tam kwoty jest poniżej godności sługi bożego...

   Usuń
 3. :) Wojewódzkiego oglądałam może z dwa razy, ale to co tutaj zapodał to strzał w sedno. Oczywiście powstało wielu tzw. "oburzonych" (oburzenie to ostatnie w Polsce stan trendy), bo w naszej kulturze majestat śmierci jest tak wielki, że ma przysłaniać nawet jak ksiądz z zawodu plecie trzy po trzy, chociaż przecież dostał pieniądze, żeby to jakoś się wszystko w kupie trzymało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Straszne to... Polak zawsze był oburzony...urażony.... dotknięty...
   Wojewódzki świetnie powiedział prawdę, i całą prawdę! Ale co z tego? Ile wody w rzece upłynie nim drgnie cokolwiek, i czy w ogóle? Świadomość niby większa...

   Usuń
 4. Uwielbiam Wojewodzkiego i jesli tylko moge, ogladam jego program. Zawsze trafnie gada i wykpiwa kler.

  OdpowiedzUsuń
 5. No cóż, wiara, a religia to dwie różne sprawy. Ideologia kościoła katolickiego jest mi obca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. i ja go nie lubię... ale to co powiedział to samo sedno!

   Usuń
 7. Też nie przepadam za tym człowiekiem, ale ta wypowiedź jest piękna!

  OdpowiedzUsuń
 8. Uważam, że ta wypowiedź jest świetna. Ale cóż, taka Polska. W niedzielę katolik pójdzie do kościoła, a w tygodniu zleje żonę, pozabija kilka niewinnych psów itp. A o księżach wypowiadać się nie będę. Chyba dzisiaj w radiu słyszałam, że na księży w tym roku poszło około 800 chłopaków. Cóż, ksiądz może dzisiaj wszystko - nie płacić podatków, dostawać super pensję i jeszcze mieć rodzinę "na boku"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak bo to pewna kasa, nie tam ze zwolnią czy coś jaki stres... są czarni i bezkarni. Szkoda mi tych dzieci... tajemnica poliszynela....

   Usuń
 9. Ja go lubię, ale tu poleciał za ostro......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem absolutnie nie poleciał za ostro ;) W sam raz. Zgodnie z prawda.

   Usuń
  2. Zgadza sie: powiedział jak jest.

   Usuń
 10. Bardzo cenię sobie Kubę Wojewódźkiego i mimo, że nie zawsze się z nim zgadzam, to akurat tu ma rację ;p

  OdpowiedzUsuń
 11. Jedyne co można w tej i nie tylko w tej sprawie zrobić to przestać sponsorować 'czarną mafię' to się skończą dziewczynki i drogie zabawki. Byc może są księża z powołania, ale takich w swoim życiu nie spotkałam! Wszędzie tylko kasa i kasa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, jednak tragizm sytuacji polega na tym że to trudne do wykonania..

   Usuń
 12. Nie przepadam za Wojewódzkim, ale to jest naprawdę inteligentny człowiek. Co widać nawet po tej wypowiedzi. Także zgadzam się z nim w 100%.

  Bo kościół to dla mnie totalna ściema - jestem studentką, brałam ślub w czerwcu i od księdza usłyszałam, że: "ślub kosztuje 700 zł plus dodatkowo zapowiedzi", dodał też, że "jak chcecie mieć nauki, to sobie znajdźcie weekendowe i za nie zapłaćcie, bo ja nie będę dla jednej pary takich prowadził" .

  Nie było "co łaska"... czy "pomożemy Wam z naukami", nie. Oni mają wszystko w dupie. Wszystko i ja się do tego interesu nie dokładam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, nie może być poniżej godności sługi bożego... - ich pycha dawno sięgnęła zenitu!!!!!!!!!!
   Biblia mówi że pycha idzie przed upadkiem... a upadek będzie wielki.
   Tylko kiedy...

   Usuń
 13. ...i powiedział samą prawdę...

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety, ale dużo w tym prawdy co mówił.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie mogę się nie zgodzić z Kubą. Dlatego między innymi nie chodzę do kościoła...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, miło mi że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie, ale nie SPAMuj, komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię na pewno. Zwłaszcza jeśli masz g+ będzie mi łatwiej do Ciebie trafić gdy zostawisz adres bloga pod swoim komentarzem. Czasem mam zaległości, ale spokojnie, nadrabiam je:))
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!