Obserwatorzy

sobota, 22 grudnia 2012

toksyczne związki cd....


Magda pod naciskiem Krzysia zgodziła się by Kasia zamieszkała z nimi w jej mieszkaniu.
- ona jest taka samotna, - tłumaczył – boje się że ona sobie coś zrobi.
I tak zamieszkali we trójkę. Krzysiu cieszył się że ma dwie dziewczyny, Magdzie było smutno, ale stan rzeczy tłumaczyła sobie pomocą Kasi.
Pewnego dnia Magda wróciła dzień wcześniej od rodziców, wchodząc do mieszkania usłyszała muzykę, gdy weszła do salonu zobaczyła świece, wino, smakołyki a pośrodku salonu tańczącego Krzysia z Kasią…
Krzysiu przekonał Magdę, że tylko ją kocha… i że nic nie łączy go z Kasią.
Związek zakończył się w momencie gdy Magda dowiedziała się o ciąży Kasi. Wówczas Krzysiu przeprowadził się do mieszkania Kasi, gdzie wkrótce został ojcem.
Magda nie długo po tym znalazła sobie nowego partnera.
Historia Magdy i Krzysia jest prawdziwa. Znam ich osobiście, pamiętam jak Magda żaliła mi się że Kasia nie miała wstydu i kokietowała Krzysia przy niej, ubiorem, uchami, makijażem… do szału doprowadzały ją suszące się fragmenty ponętnej bielizny…
Po rozstaniu z Krzysiem gdy Magda związała się z Damianem Krzysiu miał jakieś pretensje, wysyłał nieprzyjemne wiadomości pod adresem Damiana… ogólnie żenada…
Zdrada, wycofanie, nieuczciwość, a z drugiej strony poniekąd uzależnienie Magdy od Krzysia. Pomyślcie czy zgodziłybyście się przyjąć pod swój dach ex swojego partnera, i tym samym we troje zamieszkiwać? To już na pierwszy rzut oka zdaje się być chore.
Bliski kontakt z partnerem, poufałość to sytuacja gdy ludzie dzielą się ze sobą swoimi przemyśleniami, zdaniem…ale także przyjmują owe treści. Osoby tkwiące w toksycznych związkach tego nie potrafią, gdyż nie mogą się wyzwolić ze swojego niedojrzałego postrzegania świata. Większość współ uzależnionych ma kilka nałogów, które chwilowo pozwalają mu zagłuszyć ból. Kamuflują rzeczywistość blokując możliwość leczenia, rozwoju. Są to:
Alkoholizm i narkomania
Uzależnienia seksualne
Zaburzenia łaknienia
Także nałogowa miłość jest uzależnieniem, z którego nie wiele ludzi, w tym samych uzależnionych, zdaje sobie sprawę. Dlaczego? Przyznanie się przed samym sobą może skutkować destabilizacją uczuciową, dlatego opór jest silny.
Toksyczny związek zwykle składa się z nałogowca kochania, i osoby unikającej bliskości. Chodź są związki gdzie oboje są uzależnieni, bądź unikający.
Toksyczna relacja dotyczy zwykle partnerów, ale mogą to być relacje: rodzic dziecko, klient- doradca, podwładny – szef, koleżanki z pracy (pamiętacie film notatki o skandalu? Misiaczka?).
Toksyczna relacja jest chora gdyż zamiast na zdrowej miłości opiera się na silnych emocjach. Może być to lęk, pożądanie, oburzenie, nienawiść….


cdn...

4 komentarze:

 1. No, nie ma nic lepszego, jak toksyczne trojkaciki!
  Przeraza mnie tylko, ze w Twoim najblizszym otoczeniu az roi sie od dziwnych osobnikow, pijawek, uzaleznionych od osob lub milosci. To musi na Ciebie dzialac destrukcyjnie. Chyba powinnas rozejrzec sie za innym towarzystwem.
  Pozostaja jeszcze psy, one kochaja bezwarunkowo i sluza przyjaznia dozywotnio.
  Trzymaj sie, Filizanko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Życie jest pełne niespodzianek niestety....

  OdpowiedzUsuń
 3. masz wspaniałego bloga! będzie mi miło jeśli spodoba Ci się mój i również go zaobserwujesz ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy sam musi zrozumieć jak wyjśc z dziwnych sytuacji i chciec tego... wesołych świąt :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, miło mi że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie, ale nie SPAMuj, komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię na pewno. Zwłaszcza jeśli masz g+ będzie mi łatwiej do Ciebie trafić gdy zostawisz adres bloga pod swoim komentarzem. Czasem mam zaległości, ale spokojnie, nadrabiam je:))
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!