wtorek, 1 maja 2018

Nowy regulamin Instagrama...

Prawda ludowa głosi ze nic nie ma za darmo. Ktoś powiedział ze jeśli coś est za darmo to znaczy ze to właśnie Ty jesteś produktem. Produktem powiadasz... tja....! Informacje gromadzone nieustannie, wiem nic nowego tu nie piszę i zapewne odkrycia wielkiego nie dokonałam, ale wiecie co? Zastanawiam się nad granicą gdzie można, gdzie pozwalamy i na co... niedługo będą chcieli nam do d@#$ zajrzeć. Jasne, jest coś takiego jak swoboda zawierania umów, ale czy wierzysz że brak zgody na świadczenie usług załatwia sprawę? Jest duże prawdopodobieństwo że ktoś w Twoim otoczeniu korzysta z  usług to jest jego urządzenie zbiera dane, ściąga je z otoczenia: obraz, dźwięk...
Regulamin to jedno.... wiele osób "nie ma czasu" a potem lamentacja że oszustwo, aczkolwiek jaka pewność że regulamin pisany uczciwie?! Teorii spiskowych można mnożyć, no ale czy można ufać złodziejowi włamywaczowi? A jeśli ładnie wygląda, ma pieniądze i minęło trochę lat od tego wydarzenia? Dla wielu złodziej to złodziej i zawsze nim będzie... 
Trudno mówić o kradzieży w momencie gdy chcąc sie zrelaksować oddajemy....informacje o sobie: co jemy, co pijemy, gdzie wybywamy przecież sie "meldujemy"... prawda... Ja nie! Owszem tego bloga traktuję w pewnej części jak pamiętnik i dzielę się tutaj swoimi przemyśleniami, zdjęciami, wspomnieniami... znany portal wyciąga od nas informacje oferując rozmaite "testy" z których możesz dowiedzieć sie jak będziesz wyglądać za x lat.... tja.... ten zabieg ma sprawić że podasz swoje zdjęcie, test skłoni do szczerości no i tak sie zbiera i zbiera a potem przetwarza i handluje... 
 Od dziś to jest od pierwszego dnia maja obowiązuje nowy regulamin Instagrama. Facebook Ireland  oficjalnie odpowiada za usługę Instagram oraz Twoje dane, korzystanie z Instagramu sie nie zmienia i nie tracisz postów, dalej jesteś właścicielem. Ale czy tego nie gwarantuje nam prawo autorskie: że nawet po sprzedaży dzieła zawsze jesteś autorem tego co stworzyłaś?


 Spersonalizowane treści reklamowe, oj tak jasne że po co mi pokazywać reklamę pieluch skoro temat maluchów mnie nie dotyczy, prędzej zamknę stronę a tego chyba nie chcą, choć akceptacja regulaminu skłania mnie ku wioskowi że tu akurt może być wszystko jedno.... obyś zaakceptowała regulamin. zdziwiona? Dalej napiszę dlaczego, cierpliwości i po kolei:)
Personalizacja ma na celu na tyle Cie zainteresować i uatrakcyjnić skorzystanie z serwisu w oparciu o Twoje poczynania w serwisie i poza nim. Krótko mówiąc Twój czas i kierowanie Twoją uwagą, oraz monitorowanie tego co robisz, kim jesteś.... hasło: "bezpieczeństwo" to takie słowo klucz sprawiające że czujemy sie bezpieczniej, przykuwa uwagę i jesteśmy w stanie coś poświecić dla niego, zrezygnować, ale czy warto? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sam. Ja odnoszę sie do tego co czytam jak rozumiem, po swojemu.
Zespoły i systemy zajmujące się przeciwdziałaniem mają stać na straży zasad panujących oraz zapobiegać temu co niestosowne i nieuczciwe. Wszystkie posiadane informacje, w tym dane użytkowników, do zapewnienia bezpieczeństwa na platformie. Istnieje możliwość udostępnienia informacji o przypadkach nadużyć lub niestosownych treściach innym firmom Facebooka lub organom ścigania. Jak dla mnie kwestią zastanawiającą jest to co może zostać uznane za niestosowne, to temat na osobny wpis. Tja... Chyba Ator opowiadał w jednym z filmików o słowach niemile widzianych przez algorytmy... Tak, to już roboty rządzą....


Instagram nie dla każdego....

- jeśli masz mniej niż 13 lat
- masz zakaz korzystania z serwisu lub z z jakiejkolwiek funkcji jego to zgodnie z właściwym prawem lub korzystania z płatności związanych z serwisem w związku z obecnością na liście podmiotów zakazanych.
- w przeszłości zablokowane konto z powodu naruszenia prawa lub którejkolwiek z naszych zasad?
- wyrok za przestępstwa seksualne?

Nie możesz korzystać z serwisu

Nie możesz też sprzedać, kupić czy przenieść żadnego elementu swojego konta (w tym nazwy użytkownika) ani nawet próbować pozyskać czy gromadzić, wykorzystywać danych logowania czy oznaczeń od innych użytkowników.
Nie można wykorzystywać w swojej nazwie użytkownika nazwy domeny ani adresu URL bez uprzedniej pisemnej zgody.


Czego oczekują w zamian za dostęp do serwisu? Tu robi sie ciekawie:) 

Autorem jesteś nadal ale publikując zgadzasz się na wykorzystywanie tego co wrzucasz. Zgodę możesz cofnąć gdy usuniesz materiał, lub  konto. Wyjątkiem jest sytuacja gdy Twoje dzieło które udostępniłaś komuś a on udostępnił je innym osobom, a one tych treści nie usunęły.
Zdjęcie profilowe przy informacji dla Twoich znajomych że polubiłeś stronę danej marki płacącej za reklamę:)

W regulaminie zdziwiła mnie jedna rzecz ale teraz nie mogę jakoś jej znaleźć, podregulaminów i regulaminów jest trosszkę co zajmuje czas, jednak ten zapis punktów czwartego i piątego wydają mi sie co-najmniej przedziwne:

"Zastrzegamy sobie prawo do odmowy dostępu do serwisu dowolnemu użytkownikowi z dowolnej przyczyny i w dowolnym momencie.

Zastrzegamy sobie prawo do przejęcia dowolnej nazwy użytkownika z dowolnego powodu."
źródło

No tak, a co Ciebie zaskoczyło w regulaminie użytkownika usług tej firmy? 

30 komentarzy:

 1. Jak zawsze ograniczają prawo we wszystkim i mogą robić co chcą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie to nie dotyczy ale i tak znajdzie się ktoś kto będzie starał się ten regulamin obejsć;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przeczytać ten regulamin.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja szczerze mówiąc nie zagłębiałam się w regulamin Instagrama :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wykorzystują uzależnienie użytkowników od serwisu :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzieś przeczytałam, że dane osobowe to ropa naftowa XXI wieku... i coś w tym jest.
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. I dlatego nie ma mnie na FB, Instagramie, Twitterze, Snapchacie i tych innych wymysłach. ;) Niektórzy mówią, że w związku z tym nie istnieję. Trudno. ;p

  OdpowiedzUsuń
 8. Thanks for the interesting post, dear) Have a nice day)

  OdpowiedzUsuń
 9. To już chyba taki standard, że jesteśmy niejako więźniami takich serwisów. Mogą wszystko i robią z nami co im się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cuda wyprawiają, chore to wszystko, a i tak masa nas wchodzi :D Ograniczyłam wszelkie testy na fejsie, rzuciłabym to wszystko w cholerę gdyby nie kontakt z daleko mieszkającą rodziną i przyjaciółmi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Póki co to Ja nie panikuje i ogólnie jeżeli chodzi o regulamin to on cały czas był taki sam i minimalnie został zmieniony natomiast większość rzeczy była pisana małym druczkiem gdzie nikt tego nie doczytał.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, miło mi że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie, ale nie SPAMuj, komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię na pewno. Zwłaszcza jeśli masz g+ będzie mi łatwiej do Ciebie trafić gdy zostawisz adres bloga pod swoim komentarzem. Czasem mam zaległości, ale spokojnie, nadrabiam je:))
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!