wtorek, 5 lutego 2019

Wiosna Biedronia - taka tam luźna notka...

Siemanko Kochane! Mawiają że samo szuanie pracy jest pracą, a zapłatą za wysiłek jest posada jako zwieńczenie wysiłków. Co jeśli mimo licznych zabiegów telefon milczy.... mawiają że niskie bezrobocie, przekonują ludzie, urzędnicy, pracownicy... że pracodawcy szukają siły najemnej, że teraz jest rynek pracownika.... tja.... coraz częściej widzę że potrzebni są ludzie z.... językiem rosyjskim lub ukraińskim.... zapewne do obsługi pracowników ze wschodu. Niby pocieszające jest dla nich nasz kraj jest przystankiem, ale jednak.... nasi pojechali to na ich miejsce przyjeżdżają i taka to międzynarodowa fluktuacja ;/
      Ostatnio kontrowersje wzbudza niedawno założona partia Biedronia kusząca łatwiejszą dostępnością do specjalistów, minimalną emeryturą 1600 złotych, oraz " Będziemy mieli najczystsze powietrze w tej części Europy " za cenę zamknięcia kopalni. żródło Nie wiem co planuje zrobić z pracownikami przemysłu górniczego.... i jak sobie wyobraża przeniesienie ich roli do sektora odnawialnych źródeł energii, który to zamierza stworzyć. W nowym miejscy widzi 200 tysięcy miejsc pracy dla górników i pracowników elektrowni...
Urzędników u nas dostatek a Biedroń chce stworzyć kolejny urząd zajmujący się przyrodą.  Zapewne pracownicy nowego tworu Państwowego będą między innymi stać na straży: likwidację ferm zwierząt futerkowych i chowów klatkowych. Ma wejść zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach oraz zatrzymane wycinki drzew.
Chyba najwięcej emocji wzbudzi pomysł by kobieta miała prawo przerwania ciąży do 12 tygodnia.
Reforma służby zdrowia, zmiany w oświacie, podwyższenie płacy minimalnej, zwiększenie uprawnień partnerów w związkach nieformalnych. Kolejnymi pomysłami są rozdzielenie kościoła od Państwa, opodatkowanie tacy....
Partia Wiosna Roberta Biedronia porusza sporo trudnych tematów zapowiadając naprawdę spore zmiany.
Wiosna jest odpowiedzią na wiele głośnych tematów polaryzujących obywateli, jest pomysł ale pozostawia wiele pytań o realizacje zmian... na przykład proponowane stopniowe podwyższanie pensji minimalnej do 2700 zł w 2020 roku, do 3000 zł w 2021 roku oraz do 3500 zł w 2024 roku. Skoro koszty wytworzenia wzrosną to trzeba będzie sie liczyć podwyżką cen. Nie obojętne będzie także wzrost emerytur. Mówiąc w prost: skąd pieniądze na to?!
Właściwie post miał być o czymś innym, więc zmieniłam tytuł, nie interesuje sie polityką jednak sama postać byłego prezydenta Słupska wydaje mi się dość ciekawa. Czy to popieram? To za dużo powiedziane.... Widzę że na scenie politycznej pojawiła się nowa opcja która w dość ciekawy sposób zadbała o wizerunek bardzo przystający do dzisiejszych czasów... Pamiętam wypowiedzi na See Bloggers:


"Nie mogę polecić sposobu prowadzenia bloga, facebooka, instgama innym politykom bo w tedy po prostu będą wygrywali wybory, będą lepsi ode mnie, a to nie o to chodzi w polityce" mówi z uśmiechem chwaląc się że robi to całkiem nieźle.
Na ile skuteczne są owe działania pokażą wyniki wyborów.
A Ty jak to wszystko widzisz?

20 komentarzy:

 1. Mnie politycy nie przekonują. Łatwo tyle obiecywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łatwo obiecywać skoro sie nie poniesie odpowiedzialności.... w końcu nie zrealizowane obietnice to nic jakoś szczególnie dziwnego, to fakt że trudno ufać politykom, zwłaszcza że punkt widzenia często potrafią mieć zmienny

   Usuń
 2. wszyscy obiecują, z jednego się wywiązują z innego nie...
  może on ma plan i trzeba się mu bliżej przyjzeć

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak cudowne pomysły ze zwiększeniem pensji minimalnej. W mojej ostatniej pracy skończyło się to tak, że podnieśli minimalną, ale za to ucięli mi połowę bardzo dużej premii i podnieśli miesięczne cele, no bo skądś firma musiała te pieniądze znaleźć. W efekcie zaczęłam zarabiać kilkaset złotych mniej. Dziękuję bardzo za takie pomysły.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie za bardzo obracam się jeszcze w tych tematach, ale uważam że ludzie powinni mieć większe pensje, lub pensje takie same ale ceny jedzenia, podatków powinny być mniejsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie jestem ekspertką w polityczno - ekonomicznych tematach.Niestety większe pensje powiązane są z wzrostem cen...

   Usuń
 5. Nie mam już do tego siły, uważam, że za dużo się w tym kraju rozdało kasy kosztem innych ludzi. Chciałabym ,żeby to się zmieniło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka prawda że żeby rząd dał musi skądś zabrać.... redukcja urzędniczego i "premiii" raczek mało prawdo podobna więc za wszystko płaci podatnik...

   Usuń
 6. Ciężko jest mi zaufać jakiemukolwiek politykowi...

  OdpowiedzUsuń
 7. Zastanawiam się nad nim, bo program jest zbliżony moim poglądom. Ale musze to jeszcze dobrze przemysleć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem ostrożność bo poglądy jak i realizacja obietnic w praktyce wyglądają różnie u polityków.

   Usuń
 8. Myśle, ze nawet ciekawy program w tym przypadku sie nie obroni. W Polsce ludzie nie beda glosowac na geja (w koncu to zlo wcielone:D)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biedroń pracował nad wizerunkiem, był jest bliżej ludzi, mam wrażenie że to taki trochę polityk celebryta pokazuje sie i wypowiada to tu to tam... ciekawa jestem wyników jego działań.

   Usuń
 9. Noż kurrr... serio ciekawa? Partie polityczne rozlicza się z pomysłów na gospodarkę! A co proponuje Robuś "jak boli pupa to znaczy ze było dobrze" Bierdoń? Abrocję, socjal i ekoterroryzm. A także totalne gazowe uzależnienie od Rosji i energetyczne od Niemiec! Ochronę loch bo noszą w sobie małe dziczki i mordowanie na życzenie ludzi w łonach matek bo to przecież zlepki komórek. Uczłowieczanie zwierząt i dehumaniazacja ludzi. Co to oznacza w praktyce? Jeszcze więcej urzędników i jeszcze wyższe podatki, oraz utratę resztek suwerenności jakie pozostały po traktacie lizbońskim.
  Już pomijam SKĄD on ma pieniądze na partię? Odłożył? To ten sam schemat co był z Palikotem i Ryśkiem "nie wiem jaką partię założyłem" Petru. Ci sami ludzie i prawdopodobnie te same pieniądze od obcych służb. Petru nabrał kredytów, opuścił partię (kredyt spłacą prawdopodbnie podatnicy) i założył nową.

  Przepraszam uniosłam się, ale jak ktoś bierze na poważnie takie twory, co to na milę śmierdzą obcym wywiadem to mnie trafia! Bo on taki ładny.. taki ma fajny wizerunek (ma, obok stoi ten sam facet co dbał o wizerunek Petru...).

  No uniosłam się!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie on totalnie nie przekonuje...

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!