niedziela, 16 sierpnia 2020

Filmowo


Jak ja dawno nie oglądałam filmów... brak czasu, dobrego tytułu to problem... Kiedyś na Fb była fajna grupa z filmami gdzie był plakat, opis, zwiastun i link do filmu gdzie można było za darmo całość zobaczyć. Niestety grupy już nie ma niestety. Zapewne są i inne grupy, jakby ktoś coś to proszę dać znać;) Samodzielne szukanie w darmowych filmach to też nieco czasochłonne zajęcie które w końcu zniechęca. No ale tym razem się udało znaleźć... a czy to czy mi sie podobały "znaleziska" zapraszam do dalszej części.Tożsamość nieznana (2011)


reżyseria: Christian E. Christiansen
scenariusz: Tine Krull Petersen
gatunek: Thriller, sensacja.
produkcja: Dania

Młoda atrakcyjna kobieta pewnego dnia budzi się nad rzeką. Co robi we Francji, kim jest, o raz skąd są pieniądze które leżały obok niej w wielkiej torbie. Film z pogranicza thilleta i sensacji. Mroczny klimat pełen tajemniczości, zwrotów akcji, są pościgi, strzelaniny. No nie nudziłam się z zainteresowaniem śledziłam akcje by dowiedzieć się co tak naprawdę się wydarzyło. Filmu nie zaliczam do jakiś szczególnie wybitnych dzieł ale na wieczór może okazać sie całkiem dobrym pomysłem. Plus jest też taki że dość łatwo znaleźć go online:)


Aresztujcie mnie! / Arrêtez-moi (2013) 1 godz. 40 minreżyseria: Jean-Paul Lilienfeld
scenariusz: Jean-Paul Lilienfeld
gatunek: Thriller
produkcja: Francja

Pewnego dnia na komisariacie zjawia się kobieta, w tej roli Sophie Marceau. Petentka opowiada policjantce szczegóły z ostatnich chwil życia swojego męża. Okazuje się dość szybko że temat jest trudny i niestety nie rzadki dotyka on przemocy domowej. By całość nie była trudna, ciężka została doprawiona humorem, pewne sprawy są pokazane dość pogodnie. Jednak jest to swego rodzaju przyprawa czyniąca "potrawę" lżej strawną. Jednak pozostaje jądro problemu nieporadności systemu bo przecież bohaterka nie była bierna. Głóna bohaterka nie jest typową uzależnioną materialnie ofiarą: kobieta pracuje... to od niej oprawca brał pieniądze, ale czy tak było zawsze. Film jest jednym z lepszych jakie widziałam. Sprowokował do pewnych przemyśleń, dobrze że jest że pokazuje pewne sprawy. A czy coś sie zmieni? Mamy większą świadomość ale co dalej?

No i to wsnio co udało mi się zobaczyć. A Ty polecisz mi coś fajnego?

19 komentarzy:

 1. Nie oglądałam tych filmów, ale nawet mnie zainteresował.
  Ja polecam obejrzeć film pt. " 41 dni nadziei" :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten drugi film chętnie obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio mam tak mało czasu, że ledwo bloga ogarniam. Przez to też nie chcę tracić reszty na filmy i nic nie oglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie oglądałam żadnego z tych filmów. Ogolnie to dawno już nic nie oglądałam bo staram się wykorzystać pogodę na maksa i prawie czy solny czas spędzam na świeżym powietrzu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ostatnio nie mam zbytnio czasu na oglądanie filmów. Czeka dużo książek do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 6. oo dla mnie to nowe filmy, może znajdę je na netxlixie albo innym portalu. teraz sporo znów czytam,

  OdpowiedzUsuń
 7. Druga propozycja mnie zainteresowała. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam żadnego z nich, ale zapiszę w razie czego. Ostatnio więcej czasu czytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też dano nie oglądam nic. Z jednej strony brak czasu, z drugiej brak ciekawych propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Żadnego z tych filmów nie oglądałam i niestety nie mam nic do polecenia, bo bardzo rzadko oglądam filmy

  OdpowiedzUsuń
 11. Żadnego z tych filmów nie widziałam

  OdpowiedzUsuń
 12. Żadnego filmu nie oglądałam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na blogu w posumowaniach miesiąca polecamy sporo ciekawych ekranizacji.

  OdpowiedzUsuń
 14. Też bardzo dawno niczego nie oglądałam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie oglądałam żadnego filmu, ale obiecuję, że nadrobię zaległości :) Masz bardzo ciekawego bloga. Nie myślałaś o wypromowaniu go by mieć większe zasięgi? Moze ci w tym pomóc ta agencja marketingowa http://kreacjasukcesu.pl. Według mnie warto.bo bardzo fajnie się czyta twoje wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Podanych przez Ciebie filmów jeszcze nie oglądaliśmy. Z czasem nadrobimy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie pamiętam kiedy ostanio usiadłam żeby obejrzeć film, zdecydowanie wolę książki, a jeśli wybieram się do kina to na animacje dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 18. Brakuje mi czasu, aby usiąść np. na dwie godziny przed telewizorem, dlatego zamiast filmów wybieram krótsze odcinki serialowe.

  OdpowiedzUsuń

Cieszy mnie że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie. Wspólnie dbamy o miłą atmosferę tutaj i szanujemy sie wzajemnie, dla tego nie pisz wielkimi literami, nie SPAMuj, nie zostawiaj linków do siebie. Nasze zdania mogą się różnić, ale zachowujemy kulturę i dobry smak.
Komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę (z linkami) i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię gdy tylko będę mogła.
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!