Obserwatorzy

poniedziałek, 10 lutego 2014

Pies niania:)

Choć dziś może to się wydawać nie wiarygodne to dla pokoleń amerykańskich dzieci bullowate są/były najlepszymi przyjaciółmi, opiekunkami z dzieciństwa: silne mądre, uparte, cierpliwe i niezwykle oddane. Stąd też nazwa „the dog nanny” czyli pies niania.

Dziś dzięki głupocie ludzkiej bardzo ucierpiał wizerunek tych wspaniałych zwierząt. Ale to już tak z ludźmi jest że lubią szukać winy poza swoim gatunkiem. Tylko co to daje? Złudne poczucie lepszości? Prawda jest taka że przez tę pychę wiele tracimy. Teriery typu bull (TTB), dobermany, boksery, owczarki niemieckie odpowiednio prowadzone potrafią być wspaniałymi mądrymi i niezwykle oddanymi przyjaciółmi. Niestety niektórym ciężko spojrzeć krytycznie na to co podaje prasa. Jednak o tym, że media kłamią, manipulują niby wie każdy.

14 komentarzy:

 1. przepiękne zdjęcia, widać na nim kto tak naprawdę jest przyjacielem człowieka;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obawiam się, że kiedyś to były nianie,
  ale poprzez hodowle w niewłąściwym kierunku
  zmienione też i charkter tego psa.
  A szkoda,skoro to były takie opiekuńcze psy...
  Człowiek zawsze jak się wtrąci do przyrody to narobi tylko szkody
  jak mówiła pewna wegetarianka.
  I miała rację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smrodo na przykład jest bardzo opiekuńczy. Robercik z rozrzewnieniem wspomina jak sie przewrócił a piesek pomagał wstać i jeszcze długo po tym oglądał się czy aby na pewno wszystko w porządku. Kochane zwierzątko!

   Usuń
 3. słodkie zdjęcia, pies najlepszym przyjacielem dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda że człowiek nie zawsze jest dla zwierzęcia przyjacielem.

   Usuń
 4. Kocham pieski i bardzo chciałabym mieć swojego. Od dziecka towarzyszył mi pies.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci zdecydowanie będą się wychowywać wśród zwierząt :) Nie ma złych psów - są źli ludzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie z Tobą w 100%! Choć psy między sobą się różnią temperamentem czy cierpliwością to mądry pomysł by dzieci były wśród zwierząt:)

   Usuń
 6. Mnie ostatnio rozczuliły zdjęcia pewnej babeczki- ma małego syna, bulterriera i mopsika. Oba psy są najlepszymi przyjaciółmi, uwielbiają się do siebie tulić :) A chłopczyk robi z tym bulterrierem co chce, nawet było zdjęcie jak mu przyklei rzepy do sierści. A pies nic! Stoicki spokój :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, miło mi że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie, ale nie SPAMuj, komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię na pewno. Zwłaszcza jeśli masz g+ będzie mi łatwiej do Ciebie trafić gdy zostawisz adres bloga pod swoim komentarzem. Czasem mam zaległości, ale spokojnie, nadrabiam je:))
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!