Obserwatorzy

środa, 21 stycznia 2015

Panowie do towarzystwa.

Myląc o prostytucji zwykle myśli się o kobiecie lekkich obyczajów. O Panach do wynajęcia rzadko słychać, czyżby to był temat tabu?


Miły, kulturalny, stanie u boku każdej kobiety.. najchętniej polecają sie na imprezy: śluby, wesela, studniówki…
Nie ważne czy młoda kobieta najmuje towarzysza by ciocie nie pytały o kawalera, lesbijka ma przykrywkę, a starsza Pani…
Jak widać kobiety są w stanie płacić mężczyźnie za towarzystwo. Często są to zaniedbane żony mające bogatych majętnych mężów. Właścicielki… bizneswoman samotne… kobiety sukcesu, a jednak zdesperowane na tyle by płacić… ceny zaczynają się od 50 złotych a potrafią być liczone w tysiącach!
Konsumpcjonizm, skupianie się na potrzebach, i najzwyczajniej odpowiedź rynku w postaci Panów których jak widać nie brakuje… kiedyś to mężczyzna zapraszał kobietę dziś sprawy nieco inaczej się mają… bywa że to kobieta płaci nie tylko rachunek ale i za towarzystwo!
Przypadki nie należą do rzadkości o czym świadczą specjalne portale internetowe na których to ogłaszają się Panowie. A jest w czym przebierać; są naprawdę różni od takich co dopiero osiągnęli pełnoletniość, po starszych….
Większość mężczyzn oferuje towarzystwo w tym co przyjemne, ale zdarza się i Pan bardziej wszechstronny ogłasza: - „potrzebujesz prawdziwej męskiej dłoni, która naprawi kran, zamontuje nowe meble czy odkręci słoik – Jestem do usług
- wracasz z daleka i nie ma kto po Ciebie wyjechać – nawet w środku nocy wyjadę po Ciebie i zawiozę dokąd zechcesz.” Zaopiekuje się dobytkiem, zda relacje, a nawet: gdy „ Twój życiowy Partner zapomina jaka jesteś wyjątkowa – przywołam go do porządku wywołując u niego zazdrość żebyś z powrotem poczuła się jak Księżniczka” pisze facet do wynajęcia.
Ciekawa jestem czy zdarzają się Panie na tyle ufne by powierzyć pieczę nad mieszkaniem obcemu tak naprawdę mężczyźnie?
     Ewelina jest lesbijką, zamiast słuchać krępujących pytań o relacje damsko męskie wolała przedstawić rodzinie Pawła, którego zaprosiła na obiad do rodziców! Twierdzi że opłaciło się: dobrze ubrany, błyskotliwy, przystojny z nienagannymi manierami zrobił bardzo pozytywne wrażenie na rodzicach.
Ewelina pochwaliła się koleżance w jaki sposób uniknęła kłopotliwych pytań, i poleciła Sabinie by w samotną delegacje zabrała do towarzystwa Pana. Sabina zdecydowała się na Damiana, który aż za dobrze sprawdził się w swojej roli! Uśmiechnięty, czarujący uwodził od dłuższego czasu samotną trzydziestolatkę, która w końcu się zakochała. Sprawiał że czuła się ważna…
    Znalezienie i dopasowanie partnera to ogromnie trudna sprawa o czym przekonało się wielu… są szczęściarze, jednak niestety nie każdy znajduje drugą połówkę. A my chcemy i to od razu! Kupić znacznie łatwiej niż znaleźć, czerpać radość niż sie dopasowywać, wszystko tak łatwe że można się uzależnić! Przekroczyć granice... A to tylko ułuda! Gra, odskocznia.
Łatwo sie pogubić... tym bardziej że emocje to niebezpieczny grunt...


54 komentarze:

 1. Dokładnie, kobiety od razu po głowie dostają, mężczyźni nie. Coś w tym jest. O tym się nie mówi - może rzeczywiście temat tabu...
  Ja na ten temat się dużo nie wypowiem bo szczerze pisząc aż tyle nad tym nigdy nie rozmyślałam i nie przywiązywałam do tematu zbyt dużej wagi.
  Każdy robi to co lubi... byle tylko nie krzywdził drugiej osoby :).Gorzej jeśli ktoś się zakocha, a facet jest nastawiony na korzyści majątkowe. Huh, wolę o tym nie myśleć. A przecież nietrudno o miłość do przystojnego i inteligentnego mężczyzny, który się Tobą zajmuje i sprawia, że właśnie - czujesz się ważna.
  Może wypowie się ktoś kto ma doświadczenie :D Chętnie poczytam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet w naszym słowniku nie ma określenia, bo co: "prostytutek"?
   Jak już wcześniej wspomniałam emocje to niebezpieczny grunt i ciężko by pewne rzeczy wymknęły się spod kontroli... a co na przykład z dziećmi poczętymi w trakcie "usługi"?
   Podejrzewam że z racji tego że dyskrecja w tych sprawach jest bardzo ważna to nawet gdy ktoś ma doświadczenia to zachowa je dla siebie... a szkoda... bo mogło by by ciekawie...

   Usuń
 2. Znalezienie kogoś odpowiedniego do związku jest bardzo trudną sprawą, jeszcze gorzej jest z wiekiem. Gdy przekroczymy 30 lat. Nie wiem czy dobrze bym się czuła wiedząc , że Pan odgrywa jedynie swoją rolę a ja mu muszę za to zapłacić. Jednak na pewno popieram takie usługi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje. Jednak życie nie zawsze jest przyjemne... czasem sa powody (ważne dla tej osoby) że podejmuje taką nie inną decyzje.

   Usuń
 3. ja szukałam chłopaków w sieci i często były oferty o tzw. męskim sponsoringu albo o podobnej tematyce. znalezienie drugiej połówki obecnie to nie takie hop siup

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda... no chyba że sie ma szczęście... to jak z grą w totka... jeden wygra, reszta całymi latami...

   Usuń
 4. Dobrze, że ja bardzo szybko znalazłam swoją drugą połowę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja kiedyś przez przypadek znalazłam stronę, na której starsze panie się ogłaszały i szukały młodego utrzymanka. Były nawet rozbierane zdjęcia tych pań. No coment, uraz do dziś pozostał...

  OdpowiedzUsuń
 6. No jest to temat tabu to prawda, bo o tym się nie mówi, najczęściej o kobietach mowa w takiej sytuacji, nigdy o mężczyznach. Wiadomo znalezienie drugiej połowy to jest trudne, ale nie niemożliwe, ja swoją drugą połowę już znalazłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawsze sie mówi o kobietach, nawet nasz słownik nie przewiduje określenia profesji w męskim wydaniu. Bo co? "Prostytutek"?!
   Z poszukiwaniem to jak gra w totka: jeden gra i wygra, drugi całe życie nic....są też mniejsze nagrody, ale to nie to samo...
   Tobie gratuluję!

   Usuń
 7. I słusznie, byleby granic nie przekraczać...

  OdpowiedzUsuń
 8. dla mnie emocje i dopasowywanie się jest urocze i najcudowniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale trzeba sie odnaleźć by chcieć.... a w tych czasach ciężko znaleść, a po za tym nie chcemy, wolimy zapłacić i mieć... konsumpcjonizm wszędzie! Podczas szperania w sieci za materiałami do wpisu byłam zdumiona ilością portali tego typu...

   Usuń
 9. To najstarszy zawód świata i nie dziwi mnie, że mężczyźni również w niej funkcjonują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja mam wrażenie że ten zawód chyba najbliższy męskiej naturze.... nie dość że mają co kochają: zaliczanie panienek to jeszcze im za to płaca. NO fakt nie każdy lubi uległość, której wymaga bycie na usługach:))

   Usuń
 10. I dobrze, że są.
  Skoro są potrzebujące to niech korzystają.
  Zapewne jest to łatwiejsze niż poszukiwania kogoś do życia nie tylko dla rzyci.
  Szukam i na razie nie znajduję. A w internecie różne typy się zdarzają. Oczywiście jeśli odpowiednio skonstruujesz profil- ani jednorazowi, ani sponsorzy się nie trafią. Czyli- póki co- nikt nie trafia :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście! Tylko dlaczego mysląc o prostytucji to zawsze kobieta jest wykonawcą usługi, a facet klientem? Na faceta wykonującego najstarszy zawód świata nawet nasz słownik nie przewiduje określenia...
   To prawda ciężko znaleźć Pana odpowiedniego do związku....

   Usuń
 11. skoro panienki do towarzystwa mogą być to czego nie mężczyźni??
  Jak najbardziej powinni być :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko dlaczego sie o tym nie mówi? Toteż myśląc o prostytucji to zawsze kobieta jest wykonawcą usługi, a facet klientem? Na faceta wykonującego najstarszy zawód świata nawet nasz słownik nie przewiduje określenia...

   Usuń
 12. Jest zapotrzebowanie, to i usługi takowe są do dyspozycji. Kwestia ceny. Nasz świat okrutny jest dla samotnych kobiet po trzydziestce, więc ratują się, jak się da, trudno się im dziwić. A starsze panie, które biorą sobie młodych kochanków? Dlaczego nie? Kto, co lubi, panowie obnoszą się z młodymi panienkami, to dlaczego nie miałoby być odwrotnie?
  Ale granica między usługą, a zauroczeniem jest pewnie bardzo cienka i niedajbuk ją przekroczyć ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Świat w ogóle jest okrutny! To prawda ciężko panować nad uczuciami, pragnieniami....

   Usuń
 13. Zazwyczaj mężczyźni mają lżej i są o wiele delikatniej osądzani niż kobiety. Czytałam już niejeden artykuł, czy to o panach do towarzystwa, czy to o męskiej odmianie prostytucji i mam na ten temat dokładnie takie samo zdanie, niezależnie od tego czy dotyczy to kobiet czy mężczyzn. Przeraża mnie fakt, że za pieniądze ludzie są w stanie sprzedać wszystko. Już nawet nie mówiąc o ciele, ale o honorze i własnej godności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie przeraził fakt że facet trudniący się najstarszym zawodem potrafi mieć kobietę, dzieci, a profesje trzymać w tajemnicy! No właśnie tylko dlaczego tak mało sie o tym mówi dlaczego tak głęboko mamy zakorzeniony obraz kobiety wykonującej usługę dla klienta?
   Mam wrażenie że honor szacunek prawie odeszły do lamusa...

   Usuń
  2. Niestety też mam takie wrażenie. Ale to wina Naszych czasów, rządzi komercja, pieniądz, a podstawowe wartości, które powinny być Naszą podstawą stają się archaiczne. Przykre to. A ja wiadomo dla pieniążków człowiek potrafi zrobić wiele... Nawet zbyt wiele... Zdecydowanie męska prostytucja to temat do dyskusji i nagłośnienia, choćby po to aby zniknął przesąd, że "to" robią tylko Kobiety!

   Usuń
  3. zgadza sie! A co! kobieta też może wybrać sie na "dziwki" męskie! Ciekawe czy takowe domy uciech dla kobiet są:))

   Usuń
  4. HaHa! Wiesz co, nie jestem zorientowana w tym temacie :-) W innym krajach, pewnie są i to nie jest żadna nowość, a u Nas... ciężko powiedzieć :-)

   Usuń
  5. myślę że to kwestia czasu:))

   Usuń
 14. Ciekawy temat podjełaś. Zauważyłam również, że istnieją "panowie do wynajęcia" - szczerze mówić troche mnie to przeraża, że można (prawie) wszytko kupić, nawet towarzytwo człowieka... jakieś to takie... nieludzkie i z samej zasady wynaturzone. A może ja jestem już zbyt staroświecka i wolałabym marudzenie ciotek niż udawanie .. i tu się zatrzymałam, bo co miałabym udawać? Miłość, przywiązanie, szacunek? Właśnie tych rzeczy nie da się kupić za pieniądze.

  Pozdrawiam Cię ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewelina jest lesbijką, niestety nie może przyznać sie rodzinie do swoich preferencji, toteż pytania jeszcze bardziej ją bolą, gdyż nie może powiedzieć prawdy... ten ból czuje wiele homoseksualistów. Przykre jest spojrzenie i nietolerancja która jest powodem cierpień...
   Kupowanie towarzystwa to nic nowego... ale dlaczego nie mówi się o Panach do wynajęcia?

   Usuń
 15. Witam.
  Ja już się na dziadka do towarzystwa babć nadaję. Lata miłosnych uniesień mam już za sobą.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale tu temat głębszy niż uniesienia... w dzisiejszych czasach trzeba być uniwersalnym:))

   Usuń
 16. slyszalam o tym biznesie w tv:)

  OdpowiedzUsuń
 17. czasem to dobre wyjście, byle tylko kłopotów z tego nie było
  jak widać facetom wolno byc do towarzystwa, kobietom już nie wypada...

  OdpowiedzUsuń
 18. Mężczyźni mający wiele partnerek są gloryfikowani, zaś kobiety dostają etykietkę...wiadomo jaką.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja bym odgraniczyła jednak męską prostytutkę od mężczyzny wynajętego do towarzystwa na wesele ;).

  OdpowiedzUsuń
 20. oj tak zwłaszcza teraz nie łatwo jest znaleźć kogoś odpowiedniego xD

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Ale taki pan wynajęty do zajęcia się drobnymi remontami w domu, które czasami przerastają samotną kobietę, to całkiem dobry wynalazek. A jeżeli mówimy o tzw. dziwkach, to wszystko mi jedno czy męska czy damska, przecież mamy równouprawnienie ;-) Co nie oznacza, że pochwalam tę profesję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gaju.... są przeca firmy remontowe i złote rączki...
   A dlaczego nie ma równouprawnienia w kwestii językowej? Bo to kobieta jest wykonawcą a facet klientem! A skoro prostytutką może być tylko kobieta to na faceta nie ma określeń, a ide o zakład ze jak świat światem niczego nowego nei wymyślono!

   Usuń
 22. Nie mialam przyjemnosci wpasc jeszcze na takie ogloszenie, mimo iz kiedys szukalam takich ogloszen z ciekawosci jak reklamuja sie panowie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. portali jest cała masa... naprawdę mega dużo...

   Usuń

Dziękuję, miło mi że tu jesteś, proszę zostaw ślad po sobie, ale nie SPAMuj, komentarze: propozycje wspólnej obserwacji, łańcuszki, autoreklamę i teksty nie na temat usuwam. Ja szanuję Ciebie, więc proszę szanuj mnie, a odwiedzę Cię na pewno. Zwłaszcza jeśli masz g+ będzie mi łatwiej do Ciebie trafić gdy zostawisz adres bloga pod swoim komentarzem. Czasem mam zaległości, ale spokojnie, nadrabiam je:))
Bardzo mnie ucieszy gdy dołączysz do zacnego grona moich obserwatorów.
Życzę przyjemności!